Golan "BRABUS" Ilfovean : Castigator Best Logan Club Car 2011 si Level 3 2012

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Bleizer Omule..vrei sa o termin maine si sa arate ca un ghiveci?..asa fac.
    Ma faci sa ma repet Incet si cu rabdare o sa iasa o masina tare

    L.E.
    S-au pus la pastrare pe langa jantele refacute,eleronul pentru luneta,arcurile "LOW" un set de amortizoare fata/spate modificate (scurtate si duritate stock).
    Last edited by matheo66c; 22 January 2011, 20:54.
    sigpic
    "BRABUS" STYLE

    Comment


    • Bai nene, de cate ori sa-ti zic? Decat sa bagi bani in ea, mai bine o vinzi si piesele le dai de pomana mie
      sigpic

      Comment


      • vine ea primavara....)

        Comment


        • masina lu' nenea mateo nu o sa fie gata niciodata... in "meseria" asta nu exista "gata"... mereu mai gasesti ceva de facut...
          "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

          Comment


          • Frumos fratelo, frumos. Ce sa mai zic????
            Am o intrebare: cu brichetele ramase, din care ai luat ledurile, macar le folosesti la butelia de gaz, ar fii ceva, nu ai mai alimenta multa vreme de acum inainte

            Spor la treaba fratelo, stiu ca va iesi ceva minunat si abia astept sa termini ceea ce ti-ai propus, cu rabdare si perseverenta va fii gata si masinuta si abia astept s-o vad asa cum ii sta ei cel mai bine: LOW, Low, low, low
            Traieste fiecare zi ca si cand ar fi ultima!!

            Comment


            • L-ai dat de gol Mario. Cam asta a fost planul, sa impuste doi iepuri de-o data : sa aibe carburant cat sa protesteze impotriva scumpirilor timp de 3 luni si sa aibe suficiente leduri pentru lampile de spate.
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • auzi Matheo, dar culmea, cum ti-ar sta intrun ghiveci?, vezi?, o idee pentru PUNK
                lipsa text

                Comment


                • Va las fara brichete-n buzunare
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • Si-asa e gazul scump)).
                    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                    Comment


                    • matheo, la masina ta mare nu merge sa urci o butelie? dai o fuga la rusi sa ne aduci niste gpl ca cica-i ieftin. si mai lipim si noi ceva leduri...

                      Comment


                      • In sfarsit "Brabusul" deghizat a primit o revizie corespunzatoare
                        -Ulei+filtru
                        -Pompa de apa ( cu toata ca nu era foarte uzata.Rezista lejer pana la cea de 120 de mii)
                        -Schimbat antigel
                        -Schimbat curea distributie si rola intinzatoare ( rola era chiar foarte uzata si cureaua foarte slaba )
                        Toate acestea au fost facute personal de mine (fac si distributiones acu,pff)

                        La un control amanuntit pe burta monopostului..poc o dilema.Am gasit burduful de la planetara dreapta rupt/spart (partea de la roata).Sper sa gasesc doar burduful original (poate SDP-ul stie ceva si ma ajuta )

                        Dupa toata munca am reusit sa-i montez si inelele de prestige si inca un mic artificiu antigreieri sau posibili greieri la bord.
                        Attached Files
                        sigpic
                        "BRABUS" STYLE

                        Comment


                        • Foarte bine , atunci o sa-mi verifici si mie cureaua de accesorii
                          sigpic
                          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                          Comment


                          • stopurile nenea in ce stadiu mai sunt ?

                            Comment


                            • felcitari nenea ! ... treaba cu burduful este cam aiurea ! eu am avut tot asa un burduf spart, si l-am cumparat de la dacia 100 lei acum un an si l-am schimbat ! dar chestia e ca nu a mai etansat bine burduful "original" si a dat pe afara vaselina si poooc s-a dus o planetara ... sper sa nu patesti si tu la fel ! multa bafta ...
                              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                              Comment


                              • Eu muream de frica ca ma alearga curelele , deja aveam 65 de mii si voi tot cu gandul la stopuri ? )))
                                Astept sa-mi aduca si restul de leduri si le fac

                                Vreau sa caut prin targ maine un burduf.Ma orientez eu.
                                Ideea este ca nu pot merge la foarte mult asa
                                sigpic
                                "BRABUS" STYLE

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google