Prestige 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O masina spatioasa si comfortabila : Clio MK2 RS !!!
    _
    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

    sigpic

    Comment


    • Am mers acum ceva zile cu un E46. Incredibil cum poate merge o masina de 15 ani...
      Eu am ramas cu gura cascata.

      Comment


      • Clio 2 Rs este opusul la ce caut eu.

        E46 merge foarte bine stiu...doar ca sunt vechi.

        Comment


        • Poate vrei Hyundaiul meu coupe: 1000 lei (ambreiaj dus, sticla far sparta, capota stramba)

          Comment


          • Ford Focus 2, eventual direct cu GPL de fabrica, caz in care iti poti permite chiar si motorul de 2 litri pe benzina.
            sigpic

            Comment


            • Din era e46 fiare vechi mai misto decat plastice noi eu iti recomand a4 b6 1.8turbo.
              E mult mai misto la interior decat banalul bord ursuletz style dus pana in prezent.
              A4 orice generatie ar fi, a avut tot timpul o clasa peste la interior, fata de echivalentul serie 3 de la acea vreme.
              Revenind am condus ambele modele si bmw e orientat pe sport manvrabilitate masina foarte joasa si imposibil de scoc din parcare iarna... suficiente minusuri incat sa nu merite.

              Fiecare cioara isi lauda puiul...

              Comment


              • Audi are interioare aspectuoase, dar scaunele sunt in general incomode, cu sezut scurt si foarte tare, pozitia la volan nu se poate compara cu cea din orice BMW. Feeling -ul si feedback-ul comenzilor asemenea, nu suporta comparatie.
                sigpic

                Comment


                • Un Golf 6, un Focus sau Leon. Daca ai vreo 7k - 8k euroi nu e prbl.

                  Comment


                  • Originally posted by dr_mke View Post
                    Audi are interioare aspectuoase, dar scaunele sunt in general incomode, cu sezut scurt si foarte tare, pozitia la volan nu se poate compara cu cea din orice BMW. Feeling -ul si feedback-ul comenzilor asemenea, nu suporta comparatie.
                    Nu as fi asa de categoric... am mers cu ambele modele si e46 nu mi-a placut, mult prea rigida pentru gustul meu iar interiorul e genul de interior anost care mai e prezent pe la saab'uri... cam de mosnegi .
                    La scaune nu am observat nimic special in ambele stai cam "sport" taicamiu abia se poate da jos din a4 iar la urcare se tine de stalpul A sa nu cada prea brusc...)
                    1.8 t cu soft nu prea discuta nici cu linia de 6 la 2200 cmc unde platesti impozit de vorbesti singur.
                    Iarna tractiunea spate nu te scoate din parcare decat daca trece lama pe laga tine... am experienta la impins bmw iarna
                    Per ansamblu nu vad avantajele alea multe... si sunt si subiectiv asa cum esti si tu
                    Last edited by Drogas; 28 November 2014, 13:41.

                    Comment


                    • Asta ti se pare doar tie. Cu jante de 16 si gume normale ambele modele, Audi sta ceva mai slab la confortul suspensiei si reuseste sa aiba ruliu mult mai mare. Nu intram in alte detalii cu tinuta de drum, ca acolo diferentele sunt foarte mari.

                      Despre ramasul in parcare iarna, piesa de la volan face diferenta. Eu astazi am urcat pe GHEATA 3 km de rampa care are si 10% in 2 locuri si n-am avut nici o problema cu tractiunea spate.

                      Cunoscandu-l binisor pe alessandro si ce vrea de la o masina, iti zic ca sansele sa-si ia VW, Audi, Skoda, sunt ca si inexistente.
                      sigpic

                      Comment


                      • Problema nu e gheata... ci 10-15 cm de zapada afanata.
                        Masina e foarte joasa si ramane suspendata pe sleauri sau prin spatele blocurilor pe unde nu trece lama.
                        Vorbim la primavara...
                        Pe unde treceam iarna cu loganul fara probleme la a4 atingeam cu scutul.
                        Am 200 de metri pana la sosea prin spatele blocului si abia ieseam cu tracriune fata si masina mai inalta... loganurile nici nu chitzaiau...
                        Last edited by Drogas; 28 November 2014, 15:33.

                        Comment


                        • Originally posted by alessandro View Post
                          Aici se incheie povestea.
                          Azi a fost vanduta masina.
                          Am luat la cunostinta.
                          Te asteptam la My Ride cu noua achizitie. Succes.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google