Prestige 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prestige 16v

    e un logan simplu, fara modificari , decat un k&n si bujii ngk iridium. prea multe poze nu am.
    astea sunt din austria. prima e pe a2 parca intre Viena si Klagenfurt.
    a doua este pe Grossglockner Strasse un fel de transfagarasean austriac care ajunge la 2700 m altitudine.(ziceai ca se sufoca mpi u la peste 2000 2200 m). si a treia este tot pe Grossglockner intr o parcate.
    Attached Files
    Last edited by alessandro; 21 January 2010, 13:04.

  • #2
    Frumos exemplarul , sa inteleg ca este full ca echipare, nu? in rest cum se preteaza la drum lung, esti multumit de el/ea?
    Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

    Comment


    • #3
      da, am uitat sa zic este prestige full 1.6 16v. se comporta f bine la drum lung pe autostrazile de prin austria mergeam intins 140 150 160 170 fara nici o problema. pe serpentinele de pe Grossglockner am avut probleme la peste 2000 m altitudine unde se simtea o scuta lipsa de putere din cauza lipsei de oxigen. abia mai tragea saraca. la coborare m au impresionat franele care nu s-au inmuiat absolut de loc dupa accelerari repetate si franari violente de la viteze mari. s au comportat perfect. in proportie de 90% sunt multumit de ea

      Comment


      • #4
        Salut sa o folosesti sanatos si fara incidente, se simte diferenta cum ai bujii iridium si filtru k&n ? de care e? (conic sau in carcasa). Franele stau bine iti spune unu care a cam abuzat de ele...In continuare ar merge un chip tuning la motor daca tot ai bujii de calitate si filtru sport.

        Comment


        • #5
          mersi la fel. imi dau seama ca se simte diferenta pt ca mai am un 16 valve ph1 care nu e la fel de nervos. asta "modificat" are un ceva in plus. filtrul e de carcasa. pe atunci nu prea stiam ce si cum despre logan si mi au spus ca nu merge conic deci am pus de carcasa

          Comment


          • #6
            am in plan sa ii pun arcuri sport. doresc niste sugestii de la cunoscatori. ce sa pun ? de care ? cat sa coboare ? efecte secundare nedorite exista ?

            Comment


            • #7
              frumoasa masina...sa te poarte sanatos!
              sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

              Comment


              • #8
                marx eu zic sa mergi pe h&r care cobora -45mm majoritatea userilor au si sunt foarte multumiti de ele.

                Comment


                • #9
                  sustin ce zice silviu..h&r coboara cel mai mult si arata mai bine masina cu ele...
                  low....&.....slow

                  Comment


                  • #10
                    depinde foarte mult de strazile pe unde circuli, daca mergi numai peste hotare da cred ca e bine dar la noi in tara cred ca e prea mult sincer, in schimb masina e frumoasa ,sa aveti grija unul de celalat si multi km fara griji
                    "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                    Comment


                    • #11
                      mersi frumos. cu masina asta vreau sa merg pana cade. chiar daca imi iau altceva pe langa o sa o tin pana devine inutilizabila.
                      as vrea sa pun niste arcuri care sa mearga cu amortizoarele stock. exista ?

                      Comment


                      • #12
                        Da exista, poti alege, HR, Weitec, Eibach ...

                        Succes cu masinuta!
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          frumoasa masina si excelent peisajul......
                          multi km fara probleme!

                          Comment


                          • #14
                            pe 10 martie face un an !

                            Comment


                            • #15
                              Nu stiam eu a cui e uratenia aia de la kiss , scuzele mele pt sarcasm, chiar am aruncat o privire la ea apoi a trebuit sa golanesc cu zifu, rent a driver daca ma intelegi.

                              PS: la multi ani!! 1an si 10 zile
                              Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google