Ph-22-bfc

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    alex.dinca91: e bine..ca le-ai scos....poti sa iti iei o instalatie xenon....merita toti banii..chiar si daca nu ai lupe in fara...daca farurile sunt reglate...bine nu ai probleme..bafta
    http://www.loganclub.ro/forum/focusul_meu-t39113.html

    Comment


    • #77
      in 4 mii de km va fii necesar sa schimb distributia masinii, pentru ca va implinii 120.000 km.Tot atunci am in plan sa schimb bieletele de directie, capetele de bara si placutele de frana + Schimbul de ulei+filtru, din acest motiv masina nu va mai primii nimic in urmatoarele 2... chiar 3 luni.Oricum odaca ce termin cu "mecanica", doresc sa schimb in ordinea urmatoare : stopurile, jentile, bara spate ph2, arcuri sport si cu acestea voi pune capat modificarilor pe care le voi aduce masinii.
      Last edited by alex.dinca91; 23 January 2011, 05:20.
      Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

      Comment


      • #78
        bravo alex, ai inceput bine, imi place, mai ales ca ai aceeasi culoare ca mine. Acum daca nu te superi as vrea sa iti dau cateva sfaturi :
        -nu ii pune jante negre, incearca altceva, gri inchis, alb, argintiu
        -daca nu ai renuntat la stopurile vopsite, renunta si ia ceva de la street storm, ori cele fumuri ori cele negre, ambele modele dau bine pe culoarea asta
        -renunta la undita de pe plafon, pune una mai mica
        -daca tot ai vopsitor bun vopseste toate elementele in culoarea masinii
        -arcuri sa o cobori neaparat
        -Semnalele de pe aripile fata pune-le folie neagra sa fie in ton cu masina
        Spor la trreaba si respect ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #79
          Salut MVP.Imi plac sfaturile tale drept urmare am decis sa urmez cateva, cum ar fii : "undita de pe plafon", lin ceea ce priveste jentile am renuntat la culoarea neagra pentru ca nu or sa scoata masina in evidenta pe cat vreau (un gri titanium asa suna bine), stopurile urmeaza sa i-au street storm negru mat, si idea cu semnalele este foarte buna.Cat despte toate elementele in culoarea caroseriei...imi plac mai mult asa, iar cat despre arcuri sport : HELL YEA!!! .Oricum acum e cam greu cu banii, si nu doar pentru mine ci pentru toata lumea, deci o sa dureze ceva timp.In momentul de fata bara de ph2 este cea mai rapida modificare pe care o pot face
          Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

          Comment


          • #80
            nici nu am zis acum Alex, e ceva ce nu se face asa usor la noi, cei care avem o masina "autohtona" cu niste venituri "autohtone" ! ! ! Deci vrei sa-ti pui bara spate ph2 ca la MVP-ul meu?? e buna treaba si daca mai vrei sfaturi o sa iti mai dau. Respect !!!
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • #81
              Apropo de bara de ph2, o sa ii las ochii de pisica rosii( stopurile reflectorizante) iar cu triplele alea clare cred ca o sa fie super.Daca nu o sa fie super, le vopsesc negre )
              Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

              Comment


              • #82
                te-ai miscat destul de repede vad,jante ii mai trebuie...

                Comment


                • #83
                  S-o stapanesti sanatos. Frumoasa masina. Parerea mea, nu mi-o lua in nume de rau, dar renunta la tot ce e cromat pe masina, deoarece amplifica ideea de bling-bling. De votat, nu am votat mai sus, pentru ca nu am cum, deoarece trebuie sa iei lampi pe fond negru si sa le si vopsesti. Multi km fara probleme si rezervor plin!
                  sigpic
                  http://www.loganclub.ro/forum/b_83_d...uy-t30810.html

                  Comment


                  • #84
                    Va multumesc tuturor pentru opinii.In ceea ce priveste stopurile, am spus deja, m-am hotarat sa cumpar street storm negru mat, nici pe mine nu prea ma incantau cele cromate acum astept sa vina baniii [de parca ii culeg din pom ]
                    Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                    Comment


                    • #85
                      frumoasa masina si facuta cu gust!asteptam poze cu noile stopuri.succes in continuare
                      sigpicPe vremuri Dracula se hranea cu fete virgine…azi, 2012 a murit de foame.

                      Comment


                      • #86
                        De ziua indragostitilor i-am montat "iubitei" mele bara spate de ph2.Astept sa spal masina si sa urc poze cu noua achizitie!Urmatoarea modificare->Stopuri.
                        Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                        Comment


                        • #88
                          intradevar foarte frumoasa masina, neaparat jante , plange dupa ele.
                          sigpic

                          Comment


                          • #89
                            ce nu as da sa am bani sa cumpar jantele... :-"
                            Last edited by alex.dinca91; 16 February 2011, 22:41.
                            Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                            Comment


                            • #90
                              Am revenit cu pozele pe care le-am primos.Imi cer scuze de claritatea lor si de mizeria de pe masina dar vremea nu a tinut cu mine..................


                              p.s. tipsul de la toba o sa fie inlocuit cu ceva mai finut....eventual o finala borla, sa vad cum stau cu fondurile!
                              Attached Files
                              Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google