My HCB

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cosmin83 View Post
    Azi am cumparat doua cauciucuri noi la oferta,anul trecut erau la 95 de euro,in Romania le-am cumparat cu 350 ron.
    dar de ce iti trebuiau H ? cu ce viteza mergi ?! de ce n-ai luat T ? cele de mai sus...

    aaaa... 195/65 ?! sunt prea mari si te pacaleste vitezometru. plus ca ai reusit sa iei niste anvelope R15 care nu prea sunt legale, din cauza asta.
    as fi ramas la cele de mai sus, stock:185/65 R15. crezi ca se vede diferenta aia de un cm latime ?!
    Last edited by B997NDL; 9 June 2014, 21:16.

    Comment


    • Ampt-mersi frumos.
      Capucino-mersi,husele le-am luat din italia de la norauto.
      emilemy-cu cele din romania am facut cam 25000km,si acuma sa vad la cati km rezista astea,pe spate am cauciucurile aproape noi.
      B997NDL-nu e vorba de diferenta dar inainte am avut jante mai late un pic si cu 185 erau cam inguste,195 vineau la perfect,daca parcam langa bordura frecam cu janta,asa la 195 erau un pic inafara jantei.
      Azi mi-am facut curaj si am spalat motorul si masina,scuzati claritatea pozelor
      Attached Files

      Comment


      • cam riscanta faza cu spalatul motorului. tu l-ai spalat ? cred ca trebuia sa o duci la detailing, acolo izoleaza tot ce e de izolat, mai ales cb-ul. si eu voiam sa-l duc la spalat, dar mi-e frica. problemele ce pot aparea pot fi foarte costisitoare.

        Comment


        • Motorul l-am spalat eu,am dat doar cu jet de apa de la distanta,azi am sters motorul cu silicon plu o curatenie generala in interior.
          Attached Files

          Comment


          • Foarte frumos a ieşit motorul, felicitări pentru munca depusă!

            Comment


            • O masina decenta, insa tiganita cu tot felul de accesorii urate:
              - huse
              - husa volan
              - cotiera infecta
              - capace de roti melenice
              - pleoape
              Sa ma ierti ca-ti zic, dar tu chiar nu vezi? Nu vezi ca ceva nu se pupa?

              Comment


              • mi-e ca pe siliconul ala se va lipi mult mai bine praful, si la a doua spalare iti rogi moartea.

                Comment


                • Ampt-mersi,
                  B997NDL-nu se pune praful pentru ca il sterg saptamanal,
                  Cezar-husele le-am pus pentru protectia tapiteriei,mai ales ca am un copil mic si face numai mizerie,husa volan o sa renunt cand inbrac volanul in piele,volanul e din piele dar sa exfoliat si arata urat,cotiera stiu ca e oribila dar o sa o inlocuiesc cu una de origine,am avut jante de aluminiu dar le-am vandut si astea sunt puse provizoriu pana imi gasesc ceva frumos si pleapele le tin ca la inceput le-am lipit cu super glue iar acuma daca le dau jos arata urat farurile.

                  Comment


                  • A inceput sa dea rugina si in masina mea.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Pacat pt ca incet incet apare rugina peste tot si e si mai trist cand pui suflet si pasiune intr-o masina , iar ea incepe sa infloreasca pe ici , pe colo

                      Comment


                      • pui bani deoparte in italia si o revopsesti total in romania. ce mai sunt 1000 de euro in italia ?! te va duce cam la 4 mii si ceva, pentru ca iti trebuie o vopsire ca la schimbarea culorii. adica tot: in habitaclu, compartiment motor, in portbagaj... tot. cu ocazia asta poti schimba si nuanta de gri, daca vrei.
                        si neaparat sa-i pui sa-ti dea doua straturi de lac.

                        Comment


                        • Urat urat punctul ala .. ideea este ca a fost deja revopsita dar acolo e vopseaua veche.. Cosu da-i foc si ia-ti noul logan
                          Golan Ambition 1.5 Dci 70 de cai

                          Comment


                          • Da masina a vost revopsita,dar acolo e vopseaua veche,cand ajung in tara rezolv problema si sper ca la anul cand vin sa o revopsesc din nou dar de data asta peste tot,si probabil ca voi schimba si culoarea,sau poate voi schimba masina

                            Comment


                            • Vara asta masina va sta pe dreapta,voi circula cu noua masinuta eco
                              Attached Files

                              Comment


                              • Poi de asta o prinde rugina , ca umblii cu asta eco

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google