Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Fane-CL View Post
    Daca stii ce frecventa are semnalul care vine de la motor la 1000rpm, 2000...etc iti fac eu un dump pentru eepromul din bord, sau chiar un eeprom scris gata, doar sa-l inlocuiesti pe cel din bord.
    Ar fi excelent sa schimb epromul din bord, nu stiam ca are eprom, dar banuiam ca este unul in unitatea de comanda din habitaclu.

    Ideea este ca am cu 2 impulsuri in plus, avand 6 cilindrii. Deci cu 50% mai multe impulsuri.

    Comment


    • foate tare , felicitari si drumuri bune .
      sigpicTransport marfa !

      Comment


      • Decat sa modifici bordu asta,nu mai bine pui alte ceasuri,de Renault,care au gradat mai mult de 200 si le modifici pe alea?Ca de mers peste 200,merge si a lui Groza de 178cp(sper ca n-am gresit numarul ).
        Attached Files
        Cumpar volan de Duster

        Comment


        • nu este o idee rea
          sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

          Comment


          • Gata si ambreiajul.

            Nu stau sa schimb bordul, nu ma intereseaza prea tare viteza, asa ca nu se justifica investitia. Doar turatia e importanta pt mine
            Attached Files

            Comment


            • Am o curiozitate:

              Sa-mi spuna un moderator cati membrii noi are forumul si cu cat a crescut traficul de cand am facut topicul si am inceput sa atasez poze .

              Comment


              • te misti foarte bine ! succes in continuare , oricum ce-a fost greu a trecut .

                Comment


                • Originally posted by soboBN View Post
                  Decat sa modifici bordu asta,nu mai bine pui alte ceasuri,de Renault,care au gradat mai mult de 200 si le modifici pe alea?Ca de mers peste 200,merge si a lui Groza de 178cp(sper ca n-am gresit numarul ).
                  ala e logan cu bord de clio rs )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Interesant proiect,bravo!
                    La final sa faci un test dyno....sa vezi cum stau calutzii
                    Numai bine,spor la treaba pe mai departe...

                    Comment


                    • Originally posted by unicul_sgm View Post
                      Am o curiozitate:

                      Sa-mi spuna un moderator cati membrii noi are forumul si cu cat a crescut traficul de cand am facut topicul si am inceput sa atasez poze .
                      toti 4 tiungaretii sau perindat pe aici de cand cu proiectul tau.

                      Comment


                      • Asta stiu, dar ma interesa numarul care suspectez ca este foarte mare.

                        Comment


                        • Originally posted by unicul_sgm View Post
                          Asta stiu, dar ma interesa numarul care suspectez ca este foarte mare.


                          m-am uitat eu pe trafic.ro ...


                          in jur de 8000 de vizualizari unice pe saptamana in plus fata de saptamana din care ai postat


                          si eu am reintrat pe forumul asta tot pentru a urmarii ceea ce faci tu aici , felicitari

                          Comment


                          • super tare lucrarea...la inceput nu credeam ca o sa te misti asa repede. Dar acum mam convins ca esti cel mai tare.....si cand iti pui ceva in cap te tii de cuvant. bafta si asteptam filmuletul in are dai o tura cu ea

                            Comment


                            • sgm-ule daca am cu ce sa te ajut nu ezita sa dai un pm. eu sunt mai mult cu computerele, dar nu se stie niciodata. mult succes!

                              Comment


                              • sall te respect pt tot ce ai facut pana acum. eu am 16 ani si mi-am facut cont doar sa urmaresc acest theard bafta in continuare

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google