Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poate poti calcula asa estimativ cate grade are unghiul in conditiile in care suspensia e apasata foarte tare . daca consideri ca e acceptabil te apuci de treaba . oricum cu masina asta nu o sa cari saci de grau iar pe viraje nu se poate lasa asa tare spatele .

    Comment


    • Noi ne-am jucat o vara cu niste saibe intre tambur si punte, puse la cele 2 suruburi de jos.
      Atunci am observat ca se schimba convergentacand lasi masina pe sol. La viteze mici, masina avea o stabilitate de invidiat, mai ales ca atunci foloseam rotile mele de 17"
      La viteze mari insa, comportamentul devenea cel putin ciudat. Am renuntat la reglarea caderii pe spate pana la gasirea altei solutii.

      Aveau cei de la Colina cateva seturi de flanse de-astea cum vrei tu sa faci, cu diferite cote, le foloseau in functie de specificul cursei ce urma. Vorbesc de un Clio R3
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Poza calda

        Am gasit ceva de vanzare, ca idee.

        Attached Files
        Last edited by unicul_sgm; 11 February 2011, 19:59.

        Comment


        • felicitarii...nici nu Vreau sa imi inchipui cum merge ,m-ai plimbat la o intalnire BMW cu ursuletu si am ramas impresionat deci nici nu vreau sa ma gandesc cum trage LOGANU

          spor la munca in continuare
          Cristi-VNC

          Comment


          • asta a avut mai multe oo ca tine ... si daca nu ma insel a folosit 2 motoare ca ala de pe loganul tau acum...

            "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

            Comment


            • Are 2 motoare de R32 si turbo pe deasupra. Sunt motoare generatie noua, nu ce am eu.
              Last edited by unicul_sgm; 12 February 2011, 01:35.

              Comment


              • Ar fi misto daca faci distantierele,tinand cont si de unghiul de fuga,si inca un o chestie,cauta bara antiruliu mai groasa(pe unele modele,MCV,VAN paremise) sunt ceva mai groase.
                sigpic

                Comment


                • Bara stabilizatoare de fata, cea de pe cadru, se gaseste un picut mai groasa la toate utilitarele Logan, adica VAN si Pick-up.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Am impresia ca din aia am, dar nu bag mana-n foc. O sa pun sublerul pe ea cand mai umblu pe acolo.

                    Am cumparat un cadru motor complet dar nu stiu de la ce model era.

                    Comment


                    • Cadrul e acelasi, difera bara aia si cu bridele de la bucsile ei.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • Comment


                        • Like ! Foarte tare masina .

                          Comment


                          • prevad un viitor luminos acestei masini...bravo Robert si la cit mai multe victime...
                            "Pe masura ce faci imbunatariri costisitoare masinii, creste riscul de a o accidenta" - Eduard A. Murphy...sigpic

                            Comment


                            • LIKE....se stieee....la atelierul ala..ai posibilitatea de a modifica capul unei planetare de honda pt a intra pe fuzeta de renault 19 ?
                              Attached Files
                              My turbo lag, give your MPI, a chance

                              Comment


                              • Originally posted by unicul_sgm View Post
                                Ce e cu acel site?...sunt poze cu masina sau ce?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google