Dacia Logan B 304 SGM - (Castigator Campionat Cea Mai "tiganita Masina" Editia 2011)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei_mircea View Post
    LIKE....se stieee....la atelierul ala..ai posibilitatea de a modifica capul unei planetare de honda pt a intra pe fuzeta de renault 19 ?
    Daca axul cu caneluri al capului de Honda are diametru mai mare decat cel de Renault, se pot face alte caneluri. Din mai mare poti face mai mic, reciproca nu e valabila

    Trebuie masurat. Eventual trebuiesc facute si alte strunjiri daca difera mult, pentru a se aseza corect pe rulment si sa nu frece in port-fuzeta.

    Nu vrei sa sti cate ore a durat la mine prelucrarea si de cate ori a fost ascutit cutitul (cu varf din carbura) avand in vedere ca materialul are tratament de suprafata si este extrem de dur.

    Daca diametrele nu permit prelucrarea, facem o planetara hibrid jumate renault jumate honda, sudata perfect centrat in strung. Aceeasi treaba am facuto si eu pentru a ajusta lungimea planetarelor.
    Attached Files

    Comment


    • daca ar fi un atelier in Constanta care sa aiba scule ca la Bucuresti m-as muta in el . pacat ca la noi abea abea gasesti pe cineva sa faca operatiuni simple. majoritatea nu au auzit de mortezare , desi au scule pentru asa ceva .

      Comment


      • super tare masinuta,bafta in continuare la modificari.

        Comment


        • Am inteles...Robert!! Am sa apelez cat mai repede la tine....vreau sa strang toate cele necere proiectului "nesimtit" sa chelesc complet masina ...sa incerc s-o fac sa "mai i-a in greutate" pt ca nu se stie ce poate face motoru ala cu cele 900kg ale masinii....Scuze de OFF!! Ai vazut "ciuningul" ?
          My turbo lag, give your MPI, a chance

          Comment


          • Ultima achizitie. Daca mai sunt amatori de volane modelul asta, pot aduce la 350 lei.
            Attached Files

            Comment


            • ti`ai schimbat culoarea ?
              Attached Files

              Comment


              • Tare frumos volan.
                Insa nu ti-a placut cu piele intoarsa?

                Comment


                • Intr-adevar arata mai "racing" cel cu piele intoarsa, numai ca daca este folosit fara manusi se face imediat ca dracu.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Marfa volanu,dar nici asta nu tine foarte mult,inelu galben se toceste primu,cred totusi ca e ceva mai comod cel ''intors'' este ceva mai gros covrigu,o priza mai buna,parerea mea.Sunt curios ce rollcage vei folosi,RenoSport,Wiechers sau custom???
                    sigpic

                    Comment


                    • Inelul ala galben e acelasi material ca si cel negru, nu vad de ce sa se toceasca mai repede, mai ales ca nu adopt stilul de condus "Superman" (cu o singura mana pe mijlocul volanului).

                      Referitor la roll-cage o sa vad care este varianta mai convenabila financiar.

                      Comment


                      • Ooooo ce volan avem Daca iti faci camber plates pe spate m-ar interesa si pe mine.
                        Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                        Comment


                        • O sa fac la primavara pe vremea asta n-am chef. Vedem cine mai vrea si tai mai multe .

                          Comment


                          • Sa nu ma uiti
                            Kingpin Boardshop, Cluj-Napoca, b.dul Eroilor nr.31

                            Comment


                            • cand vine turbosuflanta?

                              Comment


                              • Nu prea curand, dar nu am renuntat la idee.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google