B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • se simte diferenta?

    Comment


    • sincer nu am simtit nimic momentan, nu am apucat sa conduc decat 3 km , oricum Doc mi-a zis ca urca mai repede in ture acuma, dar chestia asta o facea si dupa ce i-am schimbat finala , la intaia fara remapare cu toba noua ajunge f repede la 4000-4500 de turatii, o sa iti zic maine cand ma duc la servici ca am de condus vreo 20 de km si revin cu impresii dupaia, iti ziceam si acuma da momentan ma cinstesc cu un pahar de vin si...........intelegi tu

      Comment


      • Deci a devenit o mica "bestiutza" de 82 de cp
        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

        Comment


        • mdeaaaa , sa vedem daca ii anulez catalizatorul cum va fi da asta mai incolo, vedem , vedem ce ne rezerva ziua de maine

          Comment


          • mersi pentru raspuns is spor la ciuning :P

            Comment


            • ziua de azi mi-a rezervat o baterie noua , plangea demult dupa una si nu am mai avut ce sa ii fac

              Comment


              • Incet si sigur schimbi/imbunatatesti cate ceva, imi place, spor la bani in continuare. Sanatate! Inca astept sa votez, vedem cum evolueaza lucrurile, pana acum foarte bine.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • prima oara comfortul si apoi restul, o sa ajunge-m si la lucruri importante dar trebuie facute cu cap

                  ce ma sfatuiti in continuare sa schimb, am mai multe variante :

                  1.sa schimb scaunele ( la fiecare frana spatarele au un dute-vino deranjant ) cu unele mult mai evoluate cu reglaje pe inaltime si tot tacamu
                  2. sa pun lupe in faruri ( mentionez ca trebuie sa schimb farul stang , alti bani alta distractie)
                  3. sa izolez masina , usi + tot interiorul cu fononim si tot ce trebuie( operatie care o pot face si peste o luna doua, nu este urgenta)
                  4. sa schimb bordul si fetele de usi cu cele de ph2 ( cam greu de gasit si putin cam scumpe )

                  astept pareri si sugestii
                  Last edited by hmv86; 22 May 2011, 21:35. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • pune la bara din spate un difuzor.,o sa arate mai frumos....o mica sugestie
                    sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                    Comment


                    • eu zic ordinea asta: scaune(dezmembrari sau altele de golf 3 gti sau ceva in genul)->bordul->izolatie->lupe
                      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                      Comment


                      • caroseria o sa fie modificata toata cand o sa ajunga la etapa de vopsire( sapca luneta , eleron portbagaj, bara fata mvc stock sau modificata , bara spate la fel), momentan ma preocupa comfortul si puterea motorului

                        Comment


                        • pentru cei care m-au intrebat cum se aude evacuarea de pe masina mea , va ofer raspunsul acum

                          Comment


                          • UAU. Suna foarte bine. Vreau si eu
                            Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                            Comment


                            • suna bine fara silencer,dar cu silencer tot suna tare din pacate...am dreptate?
                              http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                              Comment


                              • cu silencerul se aude mai incet, cel putin in masina zgomotul nu se mai aude asa de tare, inainte de resoftare se auzea foarte tare , dar dupa ce am resoftat-o se aude mai incet( sau m-am obisnuit eu cu ea )

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google