B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai de acuma te pregatesti pt iarna? butoanele alea sunt de interior sau de exterior?
    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

    Comment


    • pai cauciucurile pe fata le-am schimbat din doua motive, am frane mai bune cu ele ( alea stock erau praf) si le-am gasit ieftin si nu am ratat ocazia sa le iau ca dupaia cand o sa caute toti cauciucuri de iarna si se vor scumpi

      iar butoanele sunt pentru interior, am deschidere doar pe usa sofer si saptamana viitoare imi vin solenoizii pentru celelalte usi ca sa pot si eu sa stau linistit pe scaun iar cand vrea cineva sa se urce la mine in masina( nevasta de ex. ) sa nu ma mai intind sa trag de "clanta" ci voi apasa un buton cu o forta calculata prin teoria lu pitagora X pi = 3,14 plus ceva .........si se va deschide usa )
      Last edited by hmv86; 20 September 2011, 13:14.

      Comment


      • Pe usa de la sofer zic sa pui butoanele ar fi cel mai practic pentru tine!
        sigpic

        Comment


        • eu ma gandeam sa dau ceasu ala de cielo jos si sa le pun acolo da problema este ca intra 3,5 butoane (fara sa largesc dreptunghiu) si nu am pe ce sa le pun sa astup gaura aia, imi trebuie o placa sau ceva, ca sa o prind in nituri sau ceva sa iasa frumos si ar super ok, sau ma mai gandeam ca butoanele pentru usile fata sa le montez tot pe tunel( partea din fata deja am unu de rezerva) iar cele de pe spate sa le pun sub frana de mana unde e dreptunghiu ala

          Comment


          • am montat si butoanele , sincer nu prea imi place cum arata dar pana o sa modific consola o sa ramana asa , si evident dupa zagarietura aia dintre butoane a intrat cateru si in degetul meu ( o iau pe urmele lui Matheo ) )
            Attached Files

            Comment


            • nenea...lasa gluma,si fa asa
              Attached Files
              sigpic
              "BRABUS" STYLE

              Comment


              • din pacate nu am portiunea aia in bord pe care a pus el butoanele ca la fel faceam si eu , si astfel pe moment aveam doar 3 alternative: pe usa, in locul ceasului de cielo pe bord sau pe consola, cu consola nu e o problema ca o pot schimba oricand da o fata de usa e mai greu

                Comment


                • se gaseste piesa aia,cauta
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • era mai simplu cu alimentarea butoanelor implicit a solenoizilor:veneai cu o singur fir de plus si ieseai cu 4 ,faceai punte comuna la butoane in spatete lor si bagai si siguranta macar de 7,5a pe fiecare sau banuiesc ca dejai ai una generala numai ptr asta
                    atentie cu apa care intra de la spalat/ploaie/zapada topita, in usa pe langa geam sa nu faci vreo traznaie
                    in rest imi place ce ai facut si m-ar bate un gand si pe mine
                    aaa daca aveai acele butonase iluminate erai sef

                    Comment


                    • 3 dintre butoane nu sunt inca functionale, (doar deschiderea portbagaj) , firul de plus e deja tras si e legat pe butonul pentru portbagaj si apoi voi face punte din el, legat de butoanele legate la pozitie erau putin cam scumpe in jur de 25 de lei , cu banii aia fac altceva la masina, oricum sunt provizorii deoarece am de gand sa integrez o consola de volvo in locul celei de logan si implicit toate legaturile vor fi pe butoanele noii console

                      Comment


                      • stadiul actual al masinii , incet incet prinde forma, aici pot sa zic ca e doar munca mea
                        Attached Files

                        Comment


                        • HMV-ule...esti pus serios pe treaba). Ai rezolvat cu deschiderea usilor pana la urma?
                          Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                          Comment


                          • Sistemul de deschidere a usilor abia miercuri imi vine,deci implicit mai mult de 2 ore nu imi ia sa montez ce mai trebuie prin usi, am de dat 6 gauri, de tras un fir de plus ,mufat butoanele si pus fetele de usi inapoi

                            Comment


                            • Un logan care a mers din plin cu modificarile!!!

                              Bafta domnule !
                              sigpic

                              Comment


                              • hmv-ule dar ce s-a intamplat de ai curatat fibra de pe usi ?
                                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google