B 860 hmv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E inalta dar tot frumoasa e. Sa o plimbi cu placere in continuare.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • Ha ha misto jeep-u.Eu am ales varianta opusa si mi-am coborat la maxim masina pana sa plec,ce-mi mai pasa si asa pana la primavara nu circul cu ea.
      sigpic

      IL 1 3 MIU

      Comment


      • Cu 5 saci de porumb pe fata , 5 pe spate o faci din nou low daca vrei , pe la show-uri
        I changed her oil , she changed my life
        sigpic

        Comment


        • frumoasa masinaera misto sa ai alta pentru iarna)asa pune i arcurile,schimba i barile,pune geamurile fata iar da le jos etc...
          AdY_JmL_2015

          Comment


          • nu am mai scris demult pe aici , momentan nimic nou inafara de un upgrate la frane de van , Tanks Fug-ule
            Attached Files

            Comment


            • azi am facut rost si de o pompa de frana de van si o bieleta antirasturnare binenteles tot de van ( am montat-o si diferenta e foarte mare mai ales la plecarea de pe loc, nu mai aud nici un zgomot cand se smuceste motorul) , pompa de frana am sa o montez in momentul cand am sa schimb discurile pe spate ca sa vad daca pedala de franao sa prinda mai sus sau va fi tot la fel de jos ca acum

              Comment


              • ai facut rost de la aia alba ? ) cum e cu frana , se simte cu discurile de van ?
                my ride - still under construction

                Comment


                • se simte 4 kg pe transmisie in plus
                  au ceva buza discurile alea
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • intrebare : a o pompa de van cu 2 iesiri (cea cu abs) , cum fac sa o montez in locul celei simple cu 4 iesiri ?
                    eu ma gandeam sa fac rost de 2 Y-uri ca sa unific conductele.......merge asa ?
                    Attached Files

                    Comment


                    • nu vreau sa fiu rau .... dar o faci degeaba si tiganesti sistemu de franare acolo unde nu trebuie .... chiar deloc....

                      Comment


                      • Originally posted by lau911 View Post
                        se simte 4 kg pe transmisie in plus
                        au ceva buza discurile alea
                        Da la alea de 290mm nu se mai simte diferenta de greutate?ce ai dracu' sunteti voi ma...HMV-ule eu zic sa lasi pompa pe care o ai,nu are rost sa te complici.
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • eu vroiam sa schimb pompa pentru a rezolva problema pe spate,de cand am.montat discurile spate imi prinde pedala la 3 sferturi calcata,dupa ce am pus discurile pe fata frana e mai buna da doar pe fata,Dsign mi-a sugerat.sa inlocuiesc pompa cu una de van

                          Comment


                          • Nu exista si van fara abs ? Daca Y urile alea nu sunt calculate perfect este posibil sa trimita presiuni diferite in cele doua conducte. Franare inegala intre roti pe aceiasi punte.
                            Asta inseamna ca pui o frana brusc si faci o pirueta de toata frumusetea.

                            Nu te juca cu asa ceva. Parerea mea

                            P.S. parca se puteau astupa 2 din cele 4 gauri

                            Sent from my GT-B5330 using Forum Runner
                            Last edited by alessandro; 26 November 2012, 13:01.

                            Comment


                            • Acum vad eu unde sunt franele de pe Van-ul lui Fuguletz

                              Eu iti sugerez sa faci aerisirea aia cum trebuie cu lichid nou

                              Comment


                              • am lichid nou in instalatie ,aerisirea am facut-o in seara cand am montat discurile pe spate cu Dsign,discurile oricum sunt cam terminate,probabil e si asta o parte din problema

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google