My Logan - 1.5 Dci 75 Cp -

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poza cu teava face toti "banii"! La mai multi km fara probleme!

    Comment


    • Va salut! Am un 'tractorash' identic cu voi, aproapte 8000 km...
      As avea 3 mici intrebari:
      1) filtrul de motorina si restul filtrelor este indicat sa le schimb la 10.000km...sau sa mai astept
      2) pot schimba filtrul de motorina la 10.000...si restul filtrelor odata cu schimbul uleiului la 15.000
      3) consumabilele pentru revizia de 15.000km au fost achizitionate din servis + manopera..sau au fost cumparate, si mers la servis cu ele in traista?

      Multumesc anticipat pt raspunsuri! Stima!

      Comment


      • @cycho : Nu ar fi rău dacă ai face revizia la 10.000 de kilometri, mai ales că este prima !
        Eu la a mea am făcut prima revizie la 15.940 de kilometri şi sincer, parcă au fost prea mulţi !

        Îţi recomand să-ţi cumperi singur consumabilele şi să mergi cu ele la Service, vei scuti nişte bani.
        Atenţie însă de unde le cumperi, de asemenea recomandarea pe care ţi-o fac este să-ţi cumperi numai filtre de origine ! Ai aici toate informaţiile !



        Nu merită să schimbi separat filtrul de motorină de restul reviziei, când te duci îi faci revizia complet şi gata !

        Baftă !

        Comment


        • Multzam fain pentru raspunsurile prompte...

          Credeti ca efectuarea schimburilor mai sus mentionate intr-un alt service decat in reprezentatnta conduce la pierderea garantiei?

          Stima!

          Comment


          • Cam da daca masina este in garantie. Trebuie sa fie un service autorizat DACIA ca sa fie recunoscuta interventia.

            Comment


            • colegu mi-a venit masinuta...http://www.loganclub.ro/forum/attach...1&d=1340021976

              Comment


              • @zso cei cu mpi se trec pe dci ? :P

                Comment


                • asta e, mai incercam si alta motorizare...cei mai nasol la dci zgomotul motorului fata de mpi, dar despre cuplu si consum nu are rost sa facem comparatii...scz de offtopic, ampt am fost dator cu o poza la tine
                  Attached Files

                  Comment


                  • @ZSO : Să o stăpânesti sănătos şi să te bucuri de ea mulţi kilometri !
                    Din ce văd în poze, jantele sunt de mare efect !

                    Te aşteptăm la My Ride !

                    Comment


                    • sa o stapanesti sanatos. cat despre motor....... iti recomand sa iti iei un casetofon bun :P

                      Comment


                      • Sa o stanesti sanatos @ZSO..si sa o uzi..

                        Imi puteti recomanda un magazin in bucuresti unde as putea gasi toate cele necesare(ulei,filtre...) originale petru efectuarea reviziei?

                        Comment


                        • @cycho : Ai PM !

                          După cca. 600 de kilometri făcuţi în traficul minunat din Bucureşti, o ieşire până la Kilometrul 36 şi înapoi este ca o cură la Amara !

                          Comment


                          • Am vorbit la reprezentanta si au spus ca ma costa in jur de 550 RON revizia pe care intentionez sa o fac la 10.000 km....acum ramane sa ma interesez ce ulei folosesc ei..:|
                            As mai vrea de asemenea sa imi echipez "fiara" cu senzori de parcare.....Credeti ca asta ar conduce la pierderea garantiei daca efectuez singur aceasta manopera?

                            PS: @Ampt am citit PM inca din ziua in care mi-ai raspuns...Multzam!

                            Comment


                            • Originally posted by Ampt View Post
                              Ieri maşina a împlinit 1 an, kilometri bord după primul an, 17.003 km. !
                              După 3 luni s-au mai efectuat exact 5.099 kilometri !
                              Attached Files

                              Comment


                              • Ieri m-am întors de la mare, sejur scurt de 5 zile în staţiunea Venus, un total de exact 613,8 kilometri efectuaţi, inclusiv fâţâiala din staţiuni, A.C-ul a funcţionat non-stop, Autostrada în regim de 120-130 km/h, 28,6 litri motorină consumaţi, consum 4,66 litri/100 km !
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google