Masina Mea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    azi am reusit, in sfarsit, sa-mi pun pe masina fetele de portiera de PH2 pe care le-am luat de la un coleg de pe forum. fetele de usi au fost achizitionate de la lucialina care mai are si alte accesorii la vanzare. recomand colaborarea cu el un om deosebit.

    pentru cei interesati de acest upgrade, mai este un user ana87 care are un set de fete de usi PH2 la vanzare. asta in cazul in care nu le-a vandut intre-timp.
    My ride

    Comment


    • #92
      Azi mi-am pus pe masina capace la roti. Imi doream jante spitate albe dar din lipsa de fonduri nu mi-am putut cumpara asa ca am investit intr-un set de capace doua spray-uri cu vopsea alba si unul cu lac. Rezultateul se poate vedea in poze. Am pus si cateva imagini cu fetele de usi montate la inceputul saptamanii.
      Attached Files
      My ride

      Comment


      • #93
        A iesit frumos. Si eu vreau sa fac asta la capacele originale, sper sa tina.

        Comment


        • #94
          merci. si eu sper sa tina. sa ai grija ce lac folosesti. sunt lacuri care nu sunt recomandate sa fie date peste vopseaua pe baza de rasini. eu am patit sa reactioneze in cateva locuri si s-a depigmentat. a trebuit sa retusez ulterior.
          My ride

          Comment


          • #95
            Daca nu merge lacul, poti folosi un ciocanel.
            امتصاص بلدي ديك!

            Comment


            • #96
              Daca nu merge lacul, poti folosi un ciocanel.
              Asa ai procedat tu?! de asta masina ta nu mai are decat 3 capace?!
              procedeul se cheama "ciocanel decoration"?!
              My ride

              Comment


              • #97
                azi mi-am tras firele pentru boxele spate. le-am tras pe sub mocheta, pe langa cal, prin spatele spatarului de la bancheta apoi pe sub capitonaj si le-am pregatit pentru a face legaturile. intrebarea mea este unde ma leg in mufa cu firele pentru boxele spate. am tras doua perechi de conductori cu doua fire fiecare (cate o pereche pentru fiecare boxa)
                mufa e cea originala iar aparatul e un mp3 player blaupunkt modelul care venea pe duster.
                pun si o poza cu mufa si daca e cineva binevoitor sa-mi deseneze pe poza unde tre sa fac legaturile ii multumesc anticipat.
                Attached Files
                My ride

                Comment


                • #98
                  Salut, am facut si eu aceasta operatiune si stiu ca asa vin puse firele cum am desenat pe poza. Spor la treaba.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #99
                    Am dat 100 de telefoane, fara rezultat, sa aflu cum se leaga boxele. Merci pentru ajutor.
                    Last edited by Mr.Sebi; 16 July 2012, 21:02.
                    My ride

                    Comment


                    • Cu placere, astept poze de la finalul operatiunii, cu cd player-ul si boxele.

                      Comment


                      • Am terminat de montat boxele spate. Multumesc lui LeS051982 pentru boxe, suporti capace si mufe si multumesc lui eminence2007 pentru consilierea tehnica.

                        Am pus si cateva poze cu rezultatul final (poza cu player-ul e una mai veche restul sunt de azi).
                        Attached Files
                        My ride

                        Comment


                        • E bun. Dupa accident, cand ai sa mergi cu picioarele inainte, ai sa poti sa asculti un recviem.
                          امتصاص بلدي ديك!

                          Comment


                          • Man. Pai cum ramane cu promisiunea facuta?! Mi-ai spus ca o sa merg pe ultimul drum cu un Range Rover si acu' ma pui sa merg cu Loganul?!

                            Apropos. Daca citesti suna-ma sau raspunde la telefon ca am ceva urgent de vorbit cu tine.
                            My ride

                            Comment


                            • Originally posted by Mr.Sebi View Post
                              Am reusit sa montez azi si a 3-a centura cu prindere in 3 pct, pentru pasagerii spate. .
                              Nu stiu de ce dar am impresia ca la unele masini a facut Dacia asta gratuit. Cred ca cele fabricate dupa ce am intrat in UE.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Da stiu, dar din nefericire eu nu m-am incadrat in acea serie de masini rechemate, motiv pentru care mi-am montat eu centura, mai ales ca de foarte multe ori merg in maisina trei persoane in spate.
                                My ride

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google