B 20 riw

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adevărat, pierzi la consum, insa asta nu prea m-a intereseaza
    Dar, de la 185 pe continental la 215 pe toyo e o mare diferența la aderentă,stabilitate, frânare.
    Cum nu le poți avea pe toate, prefer sa pierd 1,5 l la consum si sa câștig la celelalte. Am luat toyo la 340, eu zic ca merita din plin
    Un ultim aspect: la unul dintre continentalurile stock mi-a apărut o galma pe la 10k km.... Nu poți sa ai pretenții de calitate la low cost
    My Ride sigpic

    Comment


    • Originally posted by Madutzu25 View Post
      Adevărat, pierzi la consum, insa asta nu prea m-a intereseaza
      Dar, de la 185 pe continental la 215 pe toyo e o mare diferența la aderentă,stabilitate, frânare.
      Cum nu le poți avea pe toate, prefer sa pierd 1,5 l la consum si sa câștig la celelalte.
      nu castigi. cand vrei tu ne intalnim si punem frane. vrei aderenta si stabilitate ?! pune arcuri sport.
      si pierzi si la demaraj si la cum se misca masina... la care "celelalte" mai castigi ? ramane valabila provocarea de mai sus.
      sunt satul de cati vindeau pe aici jante pe 17", dupa ce s-au dumirit.
      Last edited by B997NDL; 2 August 2014, 21:26.

      Comment


      • Am deja eibach
        My Ride sigpic

        Comment


        • chiar ca nu pare. un copil poate ramane cu capul prins intre roata si aripa.

          pune H&R si o sa vezi diefrenta...

          Comment


          • H&R sunt prea joase, e suficient așa. O sa pun si b8 curând.
            My Ride sigpic

            Comment


            • eu si foarte multi altii de aici mergem cu H&R, si chiar nu sunt prea joase.
              am 3 ani cu ele si n-as mai pune nimic altceva.

              Comment


              • Fiecare cu gusturile lui ;)
                Ma gândeam ca iarna o fac plug, nu am vrut sa o trantesc prea tare. Mai ales ca am in plan kit-ul aerodinamic de pe afara. Asta când apare la noi
                My Ride sigpic

                Comment


                • Mihai, te rog sa ne scuzi ca ti-am poluat topicul. Eu spuneam doar ca n-as face rabat la calitatea anvelopelor, poate cele mai importante pentru siguranta unei masini. De asta n-am vrut sa trec la 17", desi m-a tentat de multe ori. Stiam ca n-o sa-mi permit sa dau 2000 de lei pe un set de anvelope.

                  Comment


                  • NDL: stai linistit, nu este nici o problema. fiecare dintre noi sesizam plusuri si minusuri la suspensie, jante, anvelope, etc. dupa ce facem tot felul de modificari la masina, cel mai important aspect (zic eu) este acela de a fi in siguranta atat noi, cat si ceilalti participanti la trafic. nu am realizat nimic daca am facut masina sa arate bestial, dar sa fie praf la stabilitate, franare, directie, etc.
                    Stock is boring...
                    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                    Comment


                    • si ca sa protejez tapiteria Kiss FM, m-am gandit ca un set de huse ar fi bine-venit
                      Attached Files
                      Stock is boring...
                      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                      Comment


                      • si pe tetiere ai pus ? ca pare o culoare diferita...
                        cat au costat ? arata bine.

                        Comment


                        • Rau nu arata - chiar ii sta bine, dar....de ce mai ai tapiterie daca nu te bucuri de ea si stai cu huse pe masina? las` ca se spala daca se murdareste si se poate inlocui daca se rupe, dar garantat nu se va rupe daca ai grija.
                          Asta`i ca aia - ai casa mare si frumoasa, dar tu dormi in cea batraneasca.
                          Sa nu fiu inteles gresit - asta este o parere personala - eu din prina zi cand am luat masina i-am dat jos husele, dar daca tie iti plac ce pot spune decat SA LE STAPANESTI SANATOS

                          Comment


                          • ninjoaca: multumesc frumos. sunt foarte placute la atingere, interiorul are alt "aer" si nu regret deloc alegerea facuta, dimpotriva

                            NDL: tetierele sunt de aceeasi culoare cu cea a huselor, dar nu prea m-a ajutat camera de la telefon. m-au costat 220 de lei (cu transport inclus) si sunt dedicate pentru Logan
                            Stock is boring...
                            My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                            Comment


                            • "sa fie bine sa nu fie rau"
                              Attached Files
                              Stock is boring...
                              My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                              Comment


                              • "sa fie bine sa nu fie rau" - partea a 2-a
                                Attached Files
                                Stock is boring...
                                My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google