B 20 riw

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 20 riw

    Salutare tuturor!

    Sunt de aproape un an si jumatate pe acest forum, dar abia acum m-am hotarat sa-mi prezint si eu Golanul. Este un Kiss FM cu motor de 1.6 16v achizitionat in feb 2010. In prezent are aprox 15k si in afara de celebrii "greierasi", n-am avut probleme cu el. Motorul merge brici si cam dupa 3000 RPM isi arata "muschii"
    La capitolul suspensie nu prea sunt multumit, avand in vedere ca in Buzau City dai de cratere cam peste tot. Dar fiind o masina entry-level, nu poti sa ai prea multe pretentii de la ea.
    Pana acum nu am facut cine stie ce modificari la ea, masina fiind aproape stock:

    - folie omologata fata-spate
    - aparatori de noroi & aparatori de aripi
    - ornament teava de esapament
    - cheder suplimentar capota portbagaj
    - cotiera
    - filtru habitaclu
    - covorase interior
    - tavita portbagaj
    - stergatoare aero

    Nu pot sa spun ca nu am luat microbul tuningului (imi plac in special masinile low&clean), dar incerc sa pun mai mult accent pe functionalitate si comfort. Idei sunt o gramada, dar cu finantele e un pic mai dificil. Oricum, sunt sigur ca in timp o sa realizez tot ce mi-am propus.
    Incep prin a posta cateva poze facute in graba cu telefonul (scuze pentru calitate). Nu sunt o persoana care se supara din orice, asa ca astept parerile voastre - atat pozitive, cat si negative!

    Enjoy!...
    Attached Files
    Last edited by valeriuciprian; 5 September 2011, 09:34.
    Stock is boring...
    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

  • #2
    Bun venit si Bafta in ce -ti doresti pentru masina!!!
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • #3
      Bine ai venit la my ride.Frumoasa masina si curata

      Comment


      • #4
        Foarte frumoasa masina,sa te bucuri de ea! Nici eu nu sunt adeptul ''tuningului'',ci al imbunatatirilor ce tin de confort,al aspectului practic si al intretinerii masinii cu simt de raspundere,folosind consumabile de calitate.
        Drept urmare, eu nu ti-as adresa obisnuita urare ''Spor la modificari!''.
        Fiind concitadini,sunt perfect de acord cu ''craterele din Buzau City''.

        Comment


        • #5
          bine ai venit si spor la tunarit
          sigpic

          Comment


          • #6
            Culoarea face totul .. oricum e frumoasa... motorul .. .Numai bine !

            Comment


            • #7
              frumoasa masina
              sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

              Comment


              • #8
                Bine ai venit la my ride, frumoasa masina !

                Comment


                • #9
                  Frumoasa masina si culoarea...si motorul!.Cat mai multi km cu ea!!!

                  Comment


                  • #10
                    Salut. Folie omologata fata-spate? Esti sigur ca fata e omologata ca mi se pare destul de inchisa. Cat e ? 30% vizibilitate?

                    Comment


                    • #11
                      apreciez foarte mult primirea calduroasa si va multumesc tuturor pentru urari!

                      acum, @nykiza: da, folia este omologata si are transparenta pe luneta si laterale spate de 5%, iar pe fata are 85%. este posibil sa ti se fi parut mai inchisa pe fata datorita felului in care batea lumina pe masina + ca pozele au fost facute cu un tel slabut (E71).
                      cel mai aproape de realitate ar fi poza #3 din postul nr. 1
                      Stock is boring...
                      My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                      Comment


                      • #12
                        Frumoasa si ingrijita. Mult succes in continuare
                        Urcarea e grea...dar panorama e fantastica!

                        Comment


                        • #13
                          frumoasa masina,dar ce.mi place cel mai mult ca e f ingrijita!multa bafta in tot ce ti.ai propus!

                          Comment


                          • #14
                            Foarte frumoasa masinuta.Ai luat o culoare care da foarte bine pe ph2.Bafta cu modificarile!

                            Comment


                            • #15
                              sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme
                              ps: daca tot nu au mai pus motorizarea pe spate nu mai bine scoti tu si denumirea masinii )

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google