Bv 21 cdc

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu mă mai opreşte nimeni până la milion !
    http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

    Comment


    • Azi am profitat de vremea buna si am schimbat placutele de frana. De data asta am ales unele TRW. Zilele trecute am schimbat si uleiul si fltrele de ulei si aer. Uleiul folosit Castrol 10w40 si filtre de origine. Cu ocazia asta am descoperit ca zemuieste pe la burduful de planetara stanga la cutie, deci asta urmeaza. In rest motorina si km. Bafta tuturor!

      Comment


      • Gata s-a rezolvat si problema cu pierderea de antigel. In ultimele zile, cand a fost mai frig dimineata, am observat ca a inceput sa curga efectiv antigel si sa faca balta sub masina, pana se incalzea motorul putin. Prometheus avea dreptate, garnitura era dusa si parea uzata si zona de etansare, adica mancata de apa. Prin urmare s-a schimbat tot ansamblul "cutie de apa pe chiulasa" si totul e ok. Cu ocazia asta am observat ca aveam probleme si cu termostatul, fiindca acum dupa schimbare urca la 4 liniute mai repede. Poze cu schimbarea nu am, fiindca nu am avut timp sa stau la service langa mecanic. Urmeaza cat de curand schimbarea filtrului de motorina si buduful de la planetara.

        Comment


        • Zapada mieilor
          Nu merg pozele incarcate de pe tel
          Last edited by logan21cdc; 25 March 2016, 08:44.

          Comment


          • da, am vazut la stiri ca zapada mieilor a fost zilele astea de 80cm-1m, si ca e cod 3 de alerta de avalansa in bucegi.
            un "nene" de la salvamont avertiza sa n-o ia nimeni pe jos, ci doar cu telecabina.

            Comment


            • Niste poze dupa spalare, asa de „primavara”.


              Nu inteleg de ce nu mai pot atasa poze. Imi da mesajul ca incarcarea a esuat, a aparut o eroare la incarcare. Ma poate ajuta cineva?

              Comment


              • poate pozele nu au extensia care trebuie (jpeg, etc)

                Comment


                • Pozele au extensia corecta, sunt facute cu telefonul (Galaxy J5) si nu inteleg de ce nu merg. Mai incerc.

                  Da cred ca sunt prea mari, adica le-am facut cu rezolutie prea mare. Sunt prea bune

                  Comment


                  • fa copii si redimensioneaza-le pe pc.

                    Comment


                    • Istoria se repeta. Dupa un an si ceva cred, a reaparut problema cu apa. Dupa ploaia de ieri, torentiala, am constatat ca iar a intrat apa sub mocheta. Pun si niste poze poate ma ajuta cineva cu vreo solutie, daca s-a mai confruntat cu asa ceva. Mentionez ca NU INTRA APA pe la chedere. Am probat cu jetul de la spalatorie, am dat cu el si pe sub masina si nu intra pe nicaieri. In schimb cand merg prin ploaie, intra apa si se aduna sub mocheta. In poze se vede mocheta uda in partea din spate, in coltul de langa prag. Pe partea dreapta deja baltea apa cand am ridicat presul. In fata sub presul de la sofer era ud, iar in dreapta nu, de data asta. NU PIERDE ANTIGEL pe la caloriferul de incalzire si nu am aer conditionat, deci exclus condens. Poate e vreo coincidenta, dar acum un an si jumatate am schimbat parbrizul, iar problema am observat-o in toamna-iarna urmatoare. Nu este uda mocheta de sub partea inferioara a bordului. Exista pe sub parbriz pe partea exterioara ceva locasuri de scurgere a apei si ar putea fi infundate sau prost montate dupa schimbarea parbrizului?
                      Attached Files

                      Comment


                      • Da jos grila de la stergatoare si vezi ca acolo ai niste gauri de scurgere.

                        Putin probabil sa se infunde dar verifica totusi.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • Multumesc voi incerca. Daca sunt infundate apa s-ar prelinge in jos ar ajunge la podea?

                          Comment


                          • In weekend am profitat de vremea superba si am desfacut grila de langa stergatoare. In partea dreapta, sub vasul de lichid parbriz am gasit ceva noroi adunat. Am curatat. In partea stanga nimic, nici macar dopul ala de cauciuc. Dupa aceea am ridicat mocheta si am gasit sub polistirenul de pe podea o mica baltuta, in ambele parti. Cel mai mult era in partea pasagerului. Am sters cu o carpa si am turnat apa cu un bidon, direct pe grila. Sincer cand ploua nu cred ca intra asa de mult pe acolo, dar am vrut sa vad daca intra ceva. Nu a intrat nimic, deci ramane varianta sa intre cand arunca rotile apa pe podeaua masinii. Adica am vazut ceva puncte de rugina si s-ar putea sa intre pe acolo sau pe la imbinarile pedalierului.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Azi m-a lasat bateria. Am optat pentru VARTA Black Dynamic. Nu prea era momentul dar ce sa faci. Am mai avut probleme chiar pe 1 ianuarie si atunci dupa incarcare am crezut ca ma duce toata vara.
                              In rest mai nimic. Am dat jos folia de pe geamurile fata. NU DIN CAUZE LEGALE SAU ILEGALE. Incepuse sa faca bule si ma deranja. De dat jos a fost un fleac, mai greu a fost sa curat adezivul ramas pe geamuri. Toata operatiunea a durat cam doua ore.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google