- = M V P = - (Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 1 Editia 2011 )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata bine difuzorul pe bara ph2!
    p.s. din ce e facut difuzorul? plastic sau fibra?

    Comment


    • jelly,tocmai a specificat mai sus ca este difuzorul original.

      Comment


      • Intradevar asa e...

        Comment


        • Merci mult ! ! ! Este difuzorul original de la Dacia, achizitionat de la userul Chroma din Craiova, cam 175 ron ! ! ! Este din plastic maleabil, destul de usor de montat cu kit-ul de montaj cu care vine in pachet. Nu e asa vizibil ca pe bara de ph1, unde urca mai sus spre numar si este mai proeminent si vizibil, dar este exact ce vroiam, simplu, discret si de efect ! ! !
          sigpic
          The MVP

          Comment


          • Sachs ! ! !

            Ieri loganezul a ajuns la service pentru o schimbare mult asteptata de ambreiaj Sachs ! ! ! Acum are si ea vlaga in ea, scartz cu a 3-a dupa operatia de inlocuire, nu a mai vazut ea asa ceva din tinerete ! ! !
            Am schimbat si antigelul si termostatul after market vitan cu cel originaldin fabrica pe care l-am pastrat. Pentru ca acum 2 ani aveam probleme cu temperatura pe bord (doar 2 liniute), si in loc sa schimb sonda de temperatura apa mai intai, am schimbat termostatul original si s-a dovedit ca nu el era cauza ! ! !
            Attached Files
            sigpic
            The MVP

            Comment


            • bravos vecine, i-ai injectat adrenalina.....

              Comment


              • urate jante:P
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • Ai schimbat si cablu de ambreaj? sau l-ai gresat macar..? Trebuia sa pozezi discurile de ambreaj (ala nou vs ala vechi) sa ne facem o idee despr cat de uzat era.
                  PS: Urate jante, ai) dar pt iarna merg. Ce antigel ai bagat, type D de la dacia?
                  Prima tura cu masina, dupa ce ai pus ambreajul nou, ai constatat ca ai pedala de ambreaj mai moale? Eu avand diesel, dupa ce am schimbat TOT, parca aveam ambreaj hidraulic.
                  Last edited by andrei_mircea; 15 November 2013, 22:23.
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • Originally posted by andrei_mircea View Post
                    Ai schimbat si cablu de ambreaj? sau l-ai gresat macar..? Trebuia sa pozezi discurile de ambreaj (ala nou vs ala vechi) sa ne facem o idee despr cat de uzat era.
                    PS: Urate jante, ai) dar pt iarna merg. Ce antigel ai bagat, type D de la dacia?
                    Prima tura cu masina, dupa ce ai pus ambreajul nou, ai constatat ca ai pedala de ambreaj mai moale? Eu avand diesel, dupa ce am schimbat TOT, parca aveam ambreaj hidraulic.
                    Cred ca am vazut minim 3 poze cu nou vs vechi pe pagina din urma ;)

                    Normal ca e mai moale, este de fapt asa cum trebuie sa fie. Se intareste placa de presiune in timp, de la multiplele suprasolicitari.
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • da s-a gresat bine de tot furca si tamburasul ala pe care se sprijina, cablul nu prea are probleme. Pedala e mai moale, zici ca nu am ambreiaj, dar merge, a necesitat si o reglare dupa inlocuire ca era jos de tot pedala. Eu sunt multumit de lucrare ! ! !
                      Antigel numai de origine de la Evali tip D !!!
                      Jantele sunt pentru iarna, si pentru ca vreau sa o duc la service sa o vopsesc ! ! ! Respect ! ! !
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • Sa gasit si capota motor direct cu bad-boy facut (merci HMV), s-a terminat si cu antifonarea plafonului !!! Deci maine facem un drum la MGS sa vedem ce putem rezolva cu vopsitoria full si micile probleme de tiichigerie !!! Astept pareri si sugestii !!! Culoare va ramane aceeasi Verde Cameleon !!!
                        Last edited by B-64-MVP; 18 November 2013, 19:51.
                        sigpic
                        The MVP

                        Comment


                        • Eu as zice sa nu o vopsesti in perioada asta. Cel mai bine dupa sarbatori..chit ca mai e pana atunci...sau chiar in vara. Incet da' sigur, decat rapid si prost. Bafta!
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • MVP la MGS !!! Azi am fost cu masina la baieti de la MGS, s-au uitat la masina, ne-am inteles la pret si la lucrari, deci de maine se demareaza lucrarea !!!

                            Sent from ANDROID PHONE using Forum Runner
                            sigpic
                            The MVP

                            Comment


                            • bravo MVP te misti nu stai degeaba
                              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                              Comment


                              • how much mvp-ule ?
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google