Loganu meu! MKR-ul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Loganu meu! MKR-ul

    Pai la baza este:
    Logan 1.5 dCi Laureat 65 bhp 160 Nm

    Acum este
    MOTOR: 1.5 dCi Turbo
    CAI PUTERE: 84.5 bhp @ 4250 Rpm
    MAX. TORQUE: 212 Nm at 3750 Rpm
    0-100 km/h I dunno

    MODIFICARI

    Body kit Dinamic Style PILOT
    Jante Aliaj Greu 16"
    Cauciucuri 205/50/r16
    Evacuare Dubla Borla (fara catalizator, fara finale)
    Faruri Angel Eyes
    Kit LED-uri under car
    Arcuri Sport Eibach
    TCM Turbo OBD Stage 3
    ZeXstar lumini bord si comenzi
    Player Pionner DEH-6800MP
    Boxe Blaupunkt GTx Limited Edition Carbon + statie GTA 4 Special
    Subwoofer JBL 1000 + statie GTO 2000
    Condensator 1 farad Toxic
    Cotiera Originala Prestige


    Planuri de viitor
    Sonorizare profesionala Blaupunkt de la A la Z cu fete de usi si protbagaj din fibra de sticla
    Intercooler custom + OBD Custom
    Bad Boy Look Unic
    Amortizoare Sport Bilstein
    Jante 16" OZ Ultralegerra Matt Black / Wolfrace Forged Asia Tech Kyoto
    2x Xenon
    Attached Files

  • #2
    arata super masina,felicitari
    PS.Acum dupa resoftarea la 85CP,ii mai dai demaraje de la semafoare sau asa in general,ca se zice ca nui bine pentru ambreiaj ca e cuplu prea mare si il poti strica?

    Comment


    • #3
      cred ca nici pentru suportii de la motor nu-i prea bine
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        @Supercar meci de complimente
        Pai 1 la mana eu asa merg de cand am masina sunt diliu astept ziua cand o sa ma calmez deci da ii dau si daca pica ambreiajul care-i problema ne punem SACS RACING de la racking nick eu ma mir cum de nu mi-a picat pana aucm am 39 000 km de mers numai forja daca bag a 5-a la 60 trage masinutza fara probleme urca vitezometru mai repede ca turatiile la inceput deci e oky iar legat de tamponul de motor ;)) sunt la al 4-lea din cauza cuplului noroc ca mai am inca garantie

        Comment


        • #5
          man, ii dai a 5 a la 60? si talpa?? daca o duci asa te pregatesti sa schimbi si turbina!
          Dacia Logan Ambition 2006 1.5 dci 65cp
          10.000 km - 22.01.2007

          Comment


          • #6
            Nu man asta e un test care se face din an in paste sa vezi daca-ti patineaza sau nu ambreiajul doar nu's dobitoc eu nu schimb sub 3500 nici sa ma bati :p
            Last edited by Cristi_Xp; 19 April 2007, 13:02.

            Comment


            • #7
              Miker, felicitari! Este unul dintre cele mai frumoase Loganuri tunate ce le-am vazut. Culoarea rosie chiar este cea mai buna pt tuning.
              sigpic

              Comment


              • #8
                super masina... am vazut-o aseara eu eram la semafor, cand trece prin fata mea acest superb logan in viteza mare
                cat iti consuma la stilul asta de condus cu schimbari 3500 + ???

                Comment


                • #9
                  @mareom sarumana mult de tot si da rosu e bun pt tuning pt ca sare in ochi
                  @2fast4u merci pt complimente :P pai 10.2 si crede-ma ca vede turatii mari ;)) creca n-am chimbat la 2500 pana acum )

                  Comment


                  • #10
                    este bine 10.2 tot asa imi consuma si mie avensisul 1.8 benzina

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Miker
                      @Supercar meci de complimente
                      iar legat de tamponul de motor ;)) sunt la al 4-lea din cauza cuplului noroc ca mai am inca garantie
                      M-ai linistit,deci pot sa ii dau si eu fara probleme legat de tampoanele de la motor,ce simptome avea masina de le-ai schimbat sau cum iti dai seama ca trebuie schimbate?
                      Last edited by Cristi_Xp; 19 April 2007, 14:55.

                      Comment


                      • #12
                        @2fast4u tie iti ia 10.2 la mers normal mie 10.2 la mers numai cox ;)
                        @SUEPRCAR e un singur tampon de motor care-i zice BIELETA DE COMANDA si se aude urat ca ca un troncanit cand ii dai cox motoru vine inspre tine si atunci se aude cand ii dai forja sua cand shcimbi vitezele tot la forja ;)

                        Comment


                        • #13
                          Si luminile din bord sunt misto,ai facut o alegere buna.
                          Ai putea sa ii mai vopsesti oglinzile in culoare masinii si sa pui si niste autocolante negre pe stalpi exterior de la usi ca da mai bine in combinatia negru-rosu

                          Comment


                          • #14
                            dap asta urmeaza sa fac acum sapt de vine cand imi prelungesc capota ii zic lu nea vopsitoru sa vopseasca ornamentele de usi, olinzile, manerele de usi si autocolant la stalpi o sa pun cand o sa am timp

                            Comment


                            • #15
                              las ca am pus eu..si l-am dat jos...a ramas numai lipici pe stalpi...tre sa pun din nou da cand am timp sa merg la astia ;)
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google