Logan 1.6 16v TAXI(in Devenire)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.6 16v TAXI(in Devenire)

    Salutare, in primul rand vreau sa multumesc celor care intretin si utilizeaza acest forum, dedicat posesorilor de LOGAN. Mi-a fost de mare ajutor in cautarea unor raspunsuri pe care eu le aveam referitor la Dcia Logan.
    Vreau sa va spun ca nu sunt un mare fan al acestei marci(inca nu) neavand pana acum o Dacie Logan.
    De vreo trei saptamani tot am cautat pe internet sa-mi cumpar un Logan, sa fie pe benzina si nu ma interesat deloc motorizarea, cu gandul sa il bag pe TAXI. Destul de greu am gasit ceva care sa imi placa si sa fie si la un pret rezonabil pana astazi cand am gasit un Logan 1.6 16V.
    Sper in continuare sa gasesc raspunsuri aici pe forum la problemele care se vor ivi(sper ca nu vor fi multe) sau la nedumeririle care vor aparea.
    Momentan masina este la tinichigerie deoarece este putin lovita si se va remedia pana maine. Voi baga si poze cat de curand sa vi-o prezint.
    Dupa cum am mai spus este primul Logan pe care il posed(fac TAXI de un an de zile si am avut o Skoda Octavia 1.9 TDI, stiu ca va fi diferenta intre ele dar am considerat ca e cazul sa o scot din treaba si sa o trag pe dreapta) asa ca voi avea destule nelamuriri si mi-ar place sa le rezolvam impreuna.

    Astept si intrebari din partea voastra daca vor exista, sper sa prezinte interes acest THREAD si incaodata salutarile mele de la un Taximetrist posesor de Logan

  • #2
    Salut! Bine ai venit pe Logan Club! pune niste poze cu masina sa o vedem si noi...nu consuma prea mult sa o bagi pe taxi? se merita?
    MY CLA

    Comment


    • #3
      Deja m-am interesat la o firma de gaz, maine ma mai duc la alta si luni o sa-i instalez o instalatie de gaz.
      Din ce m-am interesat si eu ar trebui sa-mi ia in jur de 11-12l maxim pe vremea asta in gaz, cel putin asa zice un coleg de-al meu care are tot 1.6 16v.
      Last edited by 77sky; 25 February 2012, 10:30.

      Comment


      • #4
        salut ! Eu am decolantat 16v meu acum 6 luni cand am plecat de pe taxi ! mai exact ce anume doresti sa afli ca sa stiu cu ce te pot ajuta !
        sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

        Comment


        • #5
          Daca ai avut gaz pe ea(ce model), consum in oras(o medie) si momentan voi descoperi zilele astea ce nedumeriri am.
          Last edited by 77sky; 25 February 2012, 10:30.

          Comment


          • #6
            Logan 1,6 16v prestige an 2007 + gpl tomaseto + stag 200 . Lucram numai noaptea consumul 8,5 - 9 % dar in conditiile in care vedea foarte multa talpa in special la prima strigare care era la 3 min.
            sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

            Comment


            • #7
              Asa am auzit si eu de la altii, mersi frumos de raspuns. Si eu tot la tomasseto ma gandeam si cred ca instalatiile de acum sunt stag 300(nustiu sigur)
              Last edited by 77sky; 25 February 2012, 10:30.

              Comment


              • #8
                Mergi pe Tomasetto ca e forta. Sunt foarte multumit de instalatie. Am un Stag 200, Logan 1.4 fost taxi, acum actuala masina de forja.

                Pune poze cu masina. Ne vedem prin trafic, o ard cu un dci de 85 pe Meridian.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #9
                  Azi am avut o zi cam proasta si nu prea mi-a ars de facut poze, deabia am scoso de la vopsitorie(un mic retus la o usa). iar acum deja e la colantare, peste cateva ore o sa o scot, ii voi face poze atunci.

                  Apropo e mult 100ron cat mi-a cerut unul la o spalatorie sa ii fac interiorul?
                  Gaz ii voi baga altceva ca nu am banii chash si sunt nevoit sa bag de la alta firma pe datorie

                  NU mai cita postul anterior. Foloseste Post Reply!
                  Last edited by 77sky; 25 February 2012, 10:31.

                  Comment


                  • #10
                    SI ce instalatie bagi pe datorie ? intergaz sau milano ?

                    Si nu este mult 100 de ron pentru interior , daca iti face tapiteria & plastice

                    TATA ANGHEL NU COLABOREAZA CU TOMASSETO ?
                    Last edited by berbececristi; 25 February 2012, 09:49.
                    sigpic Adevarul trebuie sa se impuna fara violenta !

                    Comment


                    • #11
                      nu reusesc sa bag pozele, cine ma ajuta?

                      Comment


                      • #12
                        In casuta in care scrii,primul rand de sus..langa smile-ul acela ,este o agrafa. Dai pe ea si pe urma iti apare o casuta in care cauti pozele in PC,dai incarcare si dupa ce ai terminat de pus dai "Inchide aceasta fereastra"...si gata

                        Sper sa intelegi mai bine din poza..
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Sper ca am reusit
                          Attached Files
                          Last edited by vibe_r; 26 February 2012, 17:24.

                          Comment


                          • #14
                            imh faina culoare ,este prestige,nu?
                            Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                            Comment


                            • #15
                              ce bine ti-a colantato,ai cumva un proiector spart?sau e murdar in zona aia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google