My 83 BLACK

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vyalli greu nu este, de preferat sa ai plafoniera cu tot cu mufa electrica, sa nu faci "tiganii" pe acolo, sa te uiti de 3 ori inainte sa tai gaura (putin mai mica sa stea fixa plafoniera in ea) sa fie centrata si ca nu nimeresti zona unde este ranforsarea de pe plafonul masinii ! ! ! Deci iti recomand sa te uiti la cineva care are deja montata corect ! ! !
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • Ai pus alte arcuri pana la urma?
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • Nu trebuie neaparat sa ai mufa originala , merge si cu mufa de floppy . Vezi tutorialul lu crististreulea ca referinta sau apeleaza la cineva care face asa ceva (vezi pm :P ) .
        PS: Ce vroiam sa te intreb , vara cum te impaci cu masina(culoarea) ?

        Comment


        • Originally posted by me_catalin View Post
          Ai pus alte arcuri pana la urma?
          nu...tot cu vogtland merg si blisten B8....imi place combinatia momentan dar trebuie sa mai o cobor putin

          pe curbe e o placere fata de stock.

          Originally posted by Nimeni View Post
          Nu trebuie neaparat sa ai mufa originala , merge si cu mufa de floppy . Vezi tutorialul lu crististreulea ca referinta sau apeleaza la cineva care face asa ceva (vezi pm :P ) .
          PS: Ce vroiam sa te intreb , vara cum te impaci cu masina(culoarea) ?
          multumesc pt pm
          voi apela la cineva care a mai facut asta sa nu iasa o tiganie acolo , plus ca voi vrea sa schimb si luminile din bord si consola

          Vara nu am nici o problema cu caldura ....poate e si din cauza ca am folie pe toate geamurile si ma mai ajuta....mai am un logan care e albastru marin fara folie si nu e diferenta
          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

          Comment


          • salutare

            cat praf s-a pus aici si pe masina ))).... masinuta nu a mai avut mari modificari din lipsa de timp si probleme personale. deabia astazi am reusit sa fac ITP la masina si sa trec si eu in sfarsit pe 17 ca nu se mai putea pe 15

            P.S. o intrebare poate s-a lovit cineva de problema asta

            masina a stat vro luna jumatate pe dreapta putin in panta lasata si dupa ce am inceput sa merg cu ea se auzea la franare o bataie .....m-am uitat la discuri placute si nimic iar dupa ce am pus jantele pe 17 si am mai mers ceva nu se mai aude mai deloc....

            poate sa fie mizerie adunata ca mie prea greu sa cred ca s-au ovalizat sau s-au stricat placutele stand masina degeaba(placutele au 10.000 de km)
            Attached Files
            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

            Comment


            • Belea ii sta cu jante pe 17
              Numai bine!
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • mersi Christnacht

                mai trebuie lasata urmeaza H&R dar nush cand
                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                Comment


                • jantele alea fac toata treaba! SUPERBA!
                  MY CLA

                  Comment


                  • Frumoasa, felicitari!

                    Comment


                    • Da domnle e altcv :>
                      Bravo , hai cu arcele si mai fai niste poze

                      Comment


                      • Si la mine se aude daca o las o perioada pe dreapta si nu circul cu ea... Cred ca este vorba de la rugina care se mai depune pe discuri... Nu este o mare problema la cateva franari dispare!
                        Bafta.
                        sigpic

                        Comment


                        • Daca tu la 1.4mpi te plangi , noi dieselarii ce sa mai zicem . Frumoasa negricioasa si lasa , vin ei banutii pentru investitii .

                          Comment


                          • Pai e revizia de 60.000 unde kitul e mai scump( vro 600 de lei kit distributie+ accesorii) mai sunt toate lichidele de schimbat( ulei cutie, antigel, servo, lichid de frana) plus ca la ultima revizie i-am zis mecanicului sa verifice atent masina la articulatie cam am arcurile si amortizoarele sport si sa nu fie vrun pivot capat de bara pe duca....noroc ca stau bine la articulatie dar discurile par ruginite pe interior nasol si cred ca urmeaza si ele sa fie schimbate ......... Deci bani sunt de bagat in ea
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • Salut arata demential masina bafta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google