B 011655

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Dezaburirea luneta unde este?
    In toate logan-urile in care am urcat nu am vazut ca lipseste asta.
    sigpic
    !

    Comment


    • #17
      "Chederul" l-am pus pt ca lovea telecomanda de la alarma, si era destul de enervant plus ca m-am gandit ca socurile nu ii fac chiar bine.

      Prelungirea de la bara fata am dat-o jos pt ca m-am gandit sa nu o "agat"/lovesc daca merg pe vreun drum forestier sau daca mai vine vreo iarna cum a fost cea care a trecut.

      Butonul de la dezaburire se afla la comanda de climatizare, butonul e la fel ca cel de A/C.

      PS. Multumesc tuturor pt urarile frumoase !

      LE: Pt cei care au condus pe timp de noapte si ph1 si ph2, cum lumineaza farurile la ph2 comparativ cu ph1 ?...Dar comparativ cu Sandero ?
      Last edited by SYL40; 5 July 2012, 23:34.

      Comment


      • #18
        Frumoasa masina. O alegere buna culoarea alba, pe caldurile astea chiar si cu aerul conditionat se simte diferenta intre o masina alba si una neagra pentru ca se incalzeste plafonul si radiaza caldura catre interior. Buna si investitia in protectiile de aripi. Daca le-ai vopsi in alb ar arata mai elegant. De motor nu mai spun nimic se stie ca e cel mai bun din gama logan. Sa o stapanesti sanatos masinuta si sa te duca multi km.

        Decat sa stai cu chederul ala acolo mai bine-ti confectionezi un toc de piele in care sa-ti tii telecomanda de la alarma. Sau iti iei niste chei cu tot cu telecomanda si ai scapat de probleme. Eu am alarma cu cheie briceag si am scapat de grija telecomenzii....
        Last edited by Mr.Sebi; 5 July 2012, 23:38.
        My ride

        Comment


        • #19
          Da, si eu sunt f multumit de culoarea alba, mai ales cum se comporta "la soare". Inainte am avut masini de culoare inchisa (Nova era gri inchis, iar SuperNova Clima era albastru catifea). Deasemenea sotia are un Renault Symbol gri inchis.
          A/C mi se pare semnificativ mai eficent decat la Symbol sau la SuperNova (si eu la SuperNova ii facusem mai multe imbunatatiri)...probabil ajuta si culoarea deschisa. In plus vreau sa ii pun folie pe geamuri (evident omologata).

          Comment


          • #20
            Intre faruri eu nu am observat nici o diferenta, lumineaza la fel ca ph1.
            Prelungirea de la bara am lovit-o de ceva ori dar e moale si nu a patit nimic.
            sigpic
            !

            Comment


            • #21
              La ph2 pare ca e mai mic farul (mai exact "sticla") decat la ph1 si ma gandeam sa nu fie si eficenta la iluminare mai mica.
              Oricum de cand am luat-o am montat becuri Philips X-treme Vison (cele cu luminozitate +100%).

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google