My Ride : IL 89 VXW

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • lasa brady conteaza ca ai participat ;)
    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

    Comment


    • Te astept acasa ca e tare frumos seara
      Nu-i bai...

      Comment


      • Intre timp am mai reparat / inlocuit una alta :
        - Rulmenti fata SKF
        - Kit distributie + accesorii SKF
        - Polish faruri
        - Renuntat la instalatia Xenon
        Attached Files

        Comment


        • S-a mai luminat soseaua pe timp de noapte acum ca ai polisat farurile?Sa ii dai si la baiatul cu celalant logan o prelungire pentru bara fata ca ii arata foarte nasol masina.
          sigpic

          IL 1 3 MIU

          Comment


          • Este lumina peste tot acum :P

            O sa ii dau la iarna sa fie plug in toata regula

            Comment


            • Nu am mai postat de foarte mult timp. Intre timp, masina a suferit urmatoarele transformari :

              - a fost " supraalimentata " cu GPL prin intermediul unei instalatii BRC .
              - am montat 2 staii ( una in 4 canale, una in 2 canale ), 2 boxe ovale ( 100 rms JBL fiecare ), Head unit Pioneer DEH 7000 UB si un subwoofer micut ( JBL 200-250 RMS )
              - schimbat parbrizul datorita autostrazii noastre minunate A2
              - schimbat cutia de viteze
              - schimbat ambreiaj ( am ales tot Valeo de origine )
              - schimbat fluide
              - alt set de jante pentru vara R16
              - placute de frana ATE
              - reglaj culburoti
              + altele care nu imi vin in minte acum


              Planuri ar fi urmatoarele :

              - achizitionat anvelope de vara R16
              - revizuire frane spate
              - probabil alta suspensie completa
              - in viitorul mai indepartat o vopsire completa

              In continuare cea mai mare problema este tabla, loganul meu fiind mai usor de la o zi la alta ) Inainte sa incepeti cu comm-urile rautacioase tin sa precizez ca pentru mine conteaza mai mult functionalitatea si mecanica masinii, mai putin aspectul. Se va rezolva si rugina dar nu acum

              Multumesc in mod deosebit colegilor :

              - Alex_MIU - pentru unele piese si senzatiile tari cu masina lui

              - lau911 si alessandro - pentru tot ajutorul oferit la micul lor garaj in care fac minuni. Ii recomand cu caldura.
              Attached Files

              Comment


              • Te mai asteptam! (in vizita) ....cum merge cutia si ambreiajul ?
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Ce măciulie ai boss.Mă Ă®ți doresc să te țină cutia pĂ¢nă rugineşte maşina de tot.Mă bucur că te-am putut ajuta.Legat de rugină...trebuie tăiată toată partea dreapta spate şi Ă®nlocuită,deja nu se mai poate salva nimic.Jantele de sanda sunt super smechere
                  sigpic

                  IL 1 3 MIU

                  Comment


                  • destul de ciudat rugina aia la pasaje,asa rau a patruns?
                    eu la a mea am vopsea sarita de pe pasaje de doi ani,iar pana acum o luna cand am ramas fara permis am mers zi de zi cu ea(mai ales toata iarna la serviciu) si nu a facut nici macar floare de rugina
                    ar fi o idee sa faci pasajele din fibra sa scapi de boala asta
                    ps:te-am vazut inainte de paste in slobozia

                    Comment


                    • lau911 - cu siguranta voi venii. Cutia si ambreiajul merg brici

                      Alex_MIU - Da boss, rugina cred ca se va indeparta prin flex cat de curand Eu zic ca mai am tabla de vr-o 2 ani asa )

                      Valy1233 - masina este 2005 si fostul proprietar era la fel de interesat de rugina ca si mine...in fine se va rezolva dar nu acum. Si eu te-am vazut in aceasi perioada, arata bine masina.

                      Pana una alta am reusit sa o incalt cu sandalele de vara 195 50 R16, jantele sunt de sandero stepway sau logan editie 10 ani, tabla R16 6J ET 37 pentru cine vrea detalii + distantieri de 20mm. In realitate parca sa zic ca se vad mai bine decat in poze. Merge foarte frumos cu noile roti.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Pana la urma pe spate cum vin?ating sau nu ai mai pus distantierii?Parca seamana cu masina lu NZN de cand ai pus jantele astea ).
                        sigpic

                        IL 1 3 MIU

                        Comment


                        • Nu seamana !!! Nu am renuntat la distantieri in continuare masina are 4 distantieri de 20mm si nu atinge nicaieri

                          Comment


                          • Cand toba intermediara cedeaza, tragem teava Am fost surprins sa vad cad de mult se micsoreaza diametrul tevii in toba intermediara. Tind sa cred ca nu catalizatorul sugruma galeria si mizeria asta de intermediara.

                            Ps: acum chiar zangane tot in toba finala, CUMPAR TOBA !!!
                            Attached Files

                            Comment


                            • VĂ¢nd tobă!
                              sigpic

                              IL 1 3 MIU

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google