My Ride CT - 92 - K Y O

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Ca sa faci treaba calumea urmeaza pasii :
    1. Demontezi fetele de usa si la cele fata demontezi "buzunarele alea"si le vopsesti separat;
    2. Iei fetele de usi si le degresezi cu diluant ( freci cat de bine posibil) si le lasi 5-10 minute dupa care le stergi cu servetele de hartie...
    3. Dai cu primer de plastic ( Plastofix am inteles ca ar fi bun) dai 3-4 straturi cu o pauza de 5 minute intre ele , ai grija sa nu curga ca ai stricat toata treaba dupa care lasi la uscat 2-3-4 ore...
    4.Dai cu vopsea ( recomand vopsea Policar de la Policolor) 3-4 straturi cu pauza intre ele...
    5* optional dai si cu lac mai mult pt. protectie...
    Daca doreste vreun coleg sa corecteze/completeze e bine venit
    Sper ca iti e de folos !
    I changed her oil , she changed my life
    sigpic

    Comment


    • #32
      bun , acum eu stiam ca diluantul nu se impaca bine cu plasticul, mai bine degreseaza cu alcool tehnic.
      sigpic

      Comment


      • #33
        nu se poate si cu benzina?

        Comment


        • #34
          Benzina si diluantul sunt produsi petrolieri care ataca plasticul, nu m-am gandit la asta cand am scris pasii... cauta alcool tehnic dupa cum a zis is colegul
          I changed her oil , she changed my life
          sigpic

          Comment


          • #35
            imi place masina,frumos arata mai ales spatele...bafta in continuare

            Comment


            • #36
              frumoase stopuri

              Comment


              • #37
                Imi place mult masina ta constantene

                Spor in continuare la modificari!
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • #38
                  fati asigurarea aia odataaa.....

                  Comment


                  • #39
                    multumesc pentru aprecieri.

                    cred ca mai astept cu vopsitul,daca tot ma apuc sa dau jos toate fetele de usi o si izolez. sa vedem daca o s-a am noroc cu vremea daca nu ramane la primavara.

                    Comment


                    • #40
                      Frumos se aude toba

                      Comment


                      • #41
                        nu am mai postat de mult aici si cred ca a venit timpul sa fac noi modificari la masina.am achizitionat un set de arcuri H&R si daca am noroc de vreme buna vreau sa le montez maine.Problema este ca arcurile au o spira taiata pe fata si vreau sa le pun cu amortizoarele stock.imi recomandati alte amortizoare sau este ok si asa? astept recomandari si sugestii
                        Attached Files

                        Comment


                        • #42
                          O sa iti bata de te doare capu
                          http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                          Comment


                          • #43
                            din cate stiu h&r se recomanda cu amortizoare sport,dar sunt multi care le au puse pe cele normale si nu au probleme,cat despre cele taiate pe fata si eu vroiam sa le iau de gxg dar m-am retras pt ca am inteles ca nu e bine asa,va fi mai rigida pe fata,vezi ce mai spun colegii care au avut....difuzorul de spate il ai de fibra sau plastic si acel cheder de cauciuc imi poti spune dde care trebuie sa cer la magazin?oricum sa le stapanesti sanatos arcurile,la aspect va arata super,tie trebuie sa iti placa cum se comporta acum,bafta!

                            Comment


                            • #44
                              se recomanda sa fie montate impreuna cu amortizoare sport, dar daca nu sunt finante, merge si fara...
                              partea proasta e ca masina o sa devina foarte rigida si o sa te cam zgaltaie de acum incolo. in oras e crima si pedeapsa, dar in afara o sa se aseze frumos la drum lung.
                              dar ce mai conteaza, o sa fii low

                              a, si neaparat sa faci repozitionarea bucselor!
                              Stock is boring...
                              My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                              Comment


                              • #45
                                poti merge si cu cele stok, dar recomandat este cu amortizoare sport.
                                O sa iti faca un masaj...)
                                MY CLA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google