BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu sunt arogant, sunt practic. Ca sa aflu mai multe date despre masina am mers la dealerii Dacia si am vazut cu ochii mei. Tu de ce nu ai facut asta?
    sigpic

    Comment


    • Din lipsa timpului liber. De ce ti-ai mai facut thread,daca esti chitros si nu vrei sa dai nici o informatie ? Care mai e rostul tau aici ? Care mai e rostul forumului ? Daca nu vorbim intre noi si nu ne raspundem la intrebari si nelamuriri ... de ce toate astea ? Te-ai intrebat vreodata ?
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • M.FLORIN ceva vești despre cotieră ?
        Sunt curios cum arată, că vroiam și eu să-mi comand însă după ce am văzut pe un site o caracterizare de genul "o bucata de plastic, fara spatiu de depozitare, care seamana cu un Totem indian: drept, sculptat stangaci si urat", am zis să mai aștept s-o văd întâi.

        Comment


        • Pentru colegii Andrei si Mihai ... va rog ca daca aveti ceva de impartiti sa o faceti in alta parte (eventual in privat) - nu la mine pe topic. Scopul pentru care am deschis acest topic a fost si este cu totul altul.

          Andrei asa cum ti-am promis o sa regasesti in pozele de mai jos info cerute.

          @YOGI ... nu mai am nicio veste de la dealer. Am sa ii sun sapt viitoare sa vedem ce si cum se mai aude.

          Multumesc

          LE ... pentru ca s-ar putea sa nu fie suficient de vizibil. ... stergator stanga 550 mm dreapta 500 mm.
          Attached Files
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Mda, sistemul e mult imbunatatit dar tot ramane un "V" micut pe-acolo, probabil in amintirea celuilalt iar pasagerul probabil "prinde" cu vederea si ceva nesters pe parbriz. Eu nu stiu cum altii reusesc sa faca sistemul asta perfect adica, dupa cursa stergatoarelor in partea de sus a parbrizului ramane un semicerc perfect(simetric) incadrat pe lungimea acestuia.

            Comment


            • Si la Mercedes Vito sau WV T4 tot ramane un mic triunghi, de fapt la majoritatea masinilor ramane V-ul ala, nu-i asa un capat de tara.
              @M.FLORIN sincer te invidiez, masina e superba, tare mi-as dori si eu una la fel, poate cu un motor ceva mai mare, sa o stapanesti sanatos si fara incidente.

              Comment


              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                Pentru colegii Andrei si Mihai ... va rog ca daca aveti ceva de impartiti sa o faceti in alta parte (eventual in privat) - nu la mine pe topic. Scopul pentru care am deschis acest topic a fost si este cu totul altul.

                Andrei asa cum ti-am promis o sa regasesti in pozele de mai jos info cerute.

                @YOGI ... nu mai am nicio veste de la dealer. Am sa ii sun sapt viitoare sa vedem ce si cum se mai aude.

                Multumesc

                LE ... pentru ca s-ar putea sa nu fie suficient de vizibil. ... stergator stanga 550 mm dreapta 500 mm.
                Imi cer scuze pentru offtopicurile de mai sus,dar colegul se baga aiurea,nu a fost in stare sa raspunda pe thread-ul lui si ne invadeaza aici.

                ON : excelenta descriere ( prin poze ) . Vorba aia,o poza face cat 1000 de cuvinte. Merci.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • Ma bucur ca am putut fi de folos.

                  Multumesc pentru urari.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Pentru cei care m-au intrebat ... astazi am fost sunat de dealer si mi s-a spus ca fabuloasa cotiera a ajuns la ei.
                    Din lipsa de timp o voi monta abia in 4 februarie.
                    Am sa revin cu poze si info suplimentare.
                    Merci.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Chiar sunt curios cum arată. Nu stiu ce-i atâta secret cu ea de nu găsești nicăieri o poză.

                      Comment


                      • Abia astept sa vad "vestita" cotiera.

                        Comment


                        • Florin stii ceva de noua taxa,e in jur de 100 de euro ?

                          Comment


                          • Nu am apucat sa studiez despre noile reglementari. Eu am inmatriculat-o pe vechea taxa.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Pentru motorul de 0,9, noua taxa va fi de 65,88 euro. Adica nu prea e mare diferență.
                              Am calculat conform formulei din proiect - [(A x B x(100 - C)]/100, unde:
                              A = 122 - valoarea combinată a emisiilor de CO2, exprimată în grame/km menționate in Cartea de Identitate a Vehiculului;
                              B = 0,54 - valoarea timbrului de mediu pentru emisiile poluante, exprimată în Euro/1 gram CO2, prevăzută în anexa nr. 1;
                              C = 0 - cota de reducere a timbrului prevăzuta in coloana nr 2 din Anexa nr 2

                              Proectul il gasiti aici http://www.avocatnet.ro/UserFiles/ar...brul-mediu.htm

                              Comment


                              • Am gasit si eu azi textul legii. Am calculat si eu taxa la mine si ar fi cam 582,66 euro. Daca mai astept un an scade la 505, dar totusi , mi se pare ca nu se prea mai merita sa dau masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google