BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mic spatiu de depozitare in cotiera. dar in rest nu arata foarte rau. dar nici de 100 euro.

    Comment


    • Originally posted by nichita2009 View Post
      nu stiu cum arata cotiera care vine pe stoc din accesorii ..
      Nu cred ca difera de asta. Mie asa mi-au spus ... ca e identica cu cea pusa de fabrica.

      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Cum să ceri 100 de Euro pe o asemenea cotieră, bine şi cu manopera inclusă ?
        Chiar au impresia că nu muncim pentru banii pe care trebuie să-i plătim pentru aşa ceva ?

        Şi mai vorbea unul dintre directorii de la Dacia despre calitate percepută şi funcţionalitate ... !

        Comment


        • Florin cat a costat chederul acela de la compartimentul motor?
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • 15-20 ron , este cheder de usa / dacia 1310 nu ?

            Comment


            • Chederul l-am cumparat cu 25 de lei - preturi de Fagaras - colegul Mihai l-a cumparat cu 16 lei (parca) ... in fine, detalii.
              Montarea lui nu e mare smecherie doar ca iti trebui un ciocan si ceva rabdare - chederul intra mai greu in locurile unde tabla este mai cutata sau ondulata, suprapusa etc si in drept cu vasul de expansie --> dar repet nu-i deloc complicat, iar din cheder mai tai vr-un metru.

              Tot stau si studiez cotiera si ma intreb oare cum de poate costa o astfel de porcarie 100 euro - 450 ron. Stiu ca este acelasi pret indiferent daca ai sau nu geamuri electrice spate ... desi nu ar trebui sa fie, si chiar mai mult de atat se gasesc cotiere pe piata (ca cele de la ARMSTER) de foarte buna calitate (buna reziztenta in timp, spatiu de stocare generos, extensibila si regalbila pe inaltime etc) care costa 200 - 300 ron (functie de model etc) si deci cu bau bau sa vi sa ceri tu 100 euro pentru un rahat care mai mult ca sigur e dintr-o musama ordinara si care arata si ca draq.
              ... nu mai scriu ca ma apuca nervii ... multumesc inca o data colegului pentru poze. Macar nu mai imi pierd timpul, nervii si banii pentru astfel de prostii. Si oricum pana in vara gasesc ceva care sa se potriveasca, sa imi placa si sa aiba si un pret decent.

              Cateva poze suplimentare cu chederul de sub capota.

              Multzam fain.

              P.S. saptamana viitoare avem si logo-ul LOGAN CLUB .RO pe masina ... poate primesc si eu o bere de la administratorul forumului .
              Attached Files
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • Baieti scuze pt dezamagire .. dar si eu cand am preluat comanda clientului eram foarte retinut pt cotiera dar am lasat clientul sa isi configureze masina cum vrea el .. surpriza a fost cand am deschis amandoi usa sa vedem cotiera .. luni revine la service sa o dam jos si sa ii punem butoanele la loc daca merge si renunta la ea .... cotiera de pe vechiul logan era parfum .. arata suuuper .. si nu costa decat vreo 70 de euro in catalog ... deci aici e o mare teapa cotiera aia
                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                Comment


                • Halal cotiera ,arata ca naiba acolo,ca sa nu mai zicem de accesul la butoanele de inchidere -deschidere a geamurilor spate.

                  Comment


                  • Oare cotiera de logan ph2 nu se potriveste! Cu prima ocazie cand o sa ajung la un magazin de piese auto o sa incerc una.


                    Aici cateva modele de cotiere: http://www.alfaromtrans.ro/search.ph...iera&x=12&y=11

                    Si aici: http://www.shopmania.ro/q-cotiera-logan
                    Last edited by MihaiiahiM; 1 February 2013, 19:59. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Daca faci proba sa imi spui si mie cum e ... ca poate ne orientam mai bine asa.
                      Multam.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Se pare ca nu o sa avem o cotiera "normala" pe dacie (ceva de genul fluence sau octavia..). Pacat - se putea si mai bine.

                        Comment


                        • Acum nu trebuie sa fim total dezamagiti.
                          Am studiat si eu astazi mai atat locul de amplasat al cotierei si intr-adevar cea mai ok varianta ar fi cea de original - in acel suport de pahar din spate - altfel spatiul este destul de ingust intre scaune, la baza lor, si daca mai stai cum stau eu pe scaund - adica in spate maxim (am un mteru si 90 cm) e mai complicat cu centura.
                          Oricum ma bate gandul sa probez asa ceva ... sa vedem cum se aseaza; in plus cunosc calitatea celor de la ARMSTER si din cate vad exista si posibilitatea returnarii.
                          Revin cand iau o decizie.
                          sigpic
                          This is My Ride!
                          !Visit and enjoy!

                          Comment


                          • pe mine m-ar interesa o cotiera cu guri de ventilatie. imi pare o investitie foarte utila. ar fi un must pentru mine. ma gandesc sa caut una si pentru ascutitoarea mea.

                            Comment


                            • M.FLORIN cotiera de la ARMSTER e identică ce cea originală (modelul vechi). Si pretul e cam la fel http://www.dacia-merchandising.ro/ac...iera-auto.html
                              Eu am avut-o pe cea de origine vreo 4 ani - am dat-o cu tot cu mașină - si am fost foarte mulțumit de ea, asa ca daca tot vrei sa iei ceva de genul asta ti-o recomand pe cea autentică.
                              Replici gasesti si mai ieftine http://www.bestautovest.ro/log-cotiera-speed.html
                              Din pacate nu cred ca se mai potrivesc; mai bine faci o proba la un dealer Dacia înainte.

                              Comment


                              • Dupa dimensiunile date de Armster se pare ca se potriveste. Dimensiunile consolei centrale - in partea din spate a ei acolo unde vine montata cotiera - se pare ca sunt la fel cu logan I. Am sa fac o proba inainte sa vedem ce iese.
                                Merci

                                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google