BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu ma refereram la prindere ca s-ar putea sa fie probleme. La dimensiuni clar ca se potriveste. N-au schimbat mare lucru la scaune - dimensiune, amplasare etc

    Comment


    • O cotiera gen megane mergea.

      Comment


      • drumuri bune colegu inca o intrebare. are sau nu conductele de aer spre locurile din spate?
        la sandero de drive test erau fantele sub scaunele fata, am pus mana pe ele. dar nu am intrebat.

        Comment


        • ca sa citez dealeru' din Buzau: platforma (deci si podeaua, scaune, etc) este identica. masina este reconstruita de la nivelul bordului in sus, si lungita putin de fund. este "alta masina" dar de fapt aceeasi. mai difera semnificativ fuzetele-portfuzetele fata (de lodgy, megane, duster" fiindc compatibil ca frane cu laguna, megane 3, clio 3 RS. acuma se vor putea pune frane de clio RS bolt-on. puntea spate e tot aia, doar la lodgy este de Kangoo.

          Comment


          • Originally posted by ionutprodan View Post
            drumuri bune colegu inca o intrebare. are sau nu conductele de aer spre locurile din spate?
            la sandero de drive test erau fantele sub scaunele fata, am pus mana pe ele. dar nu am intrebat.
            Eu nu am vazut nimic pe sub scaunele fata. Deci nu cred sa aiba tubulatura pentru clima spate. Dar pana acum nu m-am uitat prea atent. Am sa verific maine si iti spun cum e la mine.
            Merci
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Revenind la discutia despre cotiera - eu nu am renuntat la idee - si proband una de logan I am constat ca se potriveste. Ca atare am achizitionat si eu o cotiera model logan I (bestautovest.ro) si am inceput montajul. Doar ca ... si aici intrebarea - nu prea stiu cum sa fac sa nimeresc gaurile date in consola centrala cu gaurile clemei metalice din interior. Asadar daca are cineva vre-o sugestie ... cu mare drag astept variantele voastre.
              Multumesc.
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • www.tutorialelogan.ro si gasesti acolo.

                www.tutorialelogan.ro si gasesti aici. Pune o poza cu cotiera sa o vedem si noi ca sunt mai multe tipuri.
                Last edited by MihaiiahiM; 5 February 2013, 21:35. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic

                Comment


                • Eu am aliniat gaurile cu o sarma, dar nu mai imi aduc aminte exact cum. Oricum la asta am avut si eu ceva bataie de cap

                  Comment


                  • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                    www.tutorialelogan.ro si gasesti acolo.

                    www.tutorialelogan.ro si gasesti aici. Pune o poza cu cotiera sa o vedem si noi ca sunt mai multe tipuri.
                    Pe astea le-am urmarit ...de m-am plictisit deja. Nenea spune acolo ca "prin metode mai neortodeoxe ... nu mai stiu cu am facut chestia asta dar eu am minerit ...
                    Si pe mine aici ma intereseaza ... cum facem sa le aliniem.

                    Colegul YOGI81 ... poate iti aduci aminte

                    Am sa pun si poze dar cand o sa o am si montata.

                    Cotiera pe care am cumparat-o este asta ... se potriveste perfect pe consolo; cum de fapt consoloa este aceeasi ca pe logan I nici nu are cum sa nu se potriveasca.
                    La fel si clema metalica din interior vine perfect. Doar ca ceva mai devreme am incercat sa montez cotiera si m-am oprit la povestea cu aliniatul gaurilor.
                    Merci
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Foarte frumoasa masina! sa o stapanesti sanatos
                      Alex GNA

                      Comment


                      • Din cate am vazut eu, daca nu ma insel, se scoate locul unde intra scrumiera in spate(locul ala rotund de pe consola) si poate poti sa bagi pe acolo un creion mic si sa faci un semn. Parca asa am vazut ca acel locas in care intra scrumiera se scoate. Asta daca am vazut eu bine, nu am studiat treaba, dar parca asa am vazut.
                        sigpic

                        Comment


                        • In principiu după ce fixezi clema metalică de podea incaleci consola centrală peste unul din bratele clemei si o pozitionezi cam cum ar trebui sa vina (fortezi un pic dar cat sa nu sa crape). Prin gaura clemei care a ramas afara, cu o sarma dreapta sau o surubelnită subtire, dai semn pe exteriorul consolei unde ar tb gaurită. După aceea fixezi consola si in mod normal primul surub ar tb sa se potriveasca. Daca l-ai fixat pe primul după aceea e simplu. Pui cotiera si aliniezi gaurile din ea la gaura care ai dat-o deja.
                          Din pacate e complicat de explicat dar sunt sigur ca vei reusi. Cheia e la primul surub. Chiar daca nu-l nimeresti perfect din prima poti sa mai dai o gaura in consolă alaturi ca nu se vede - se acopera de piciorul cotierei.

                          Comment


                          • Cred ca trebuie asezata astfel incat sa iti dea voie sa inchizi capacul de la surubul ce prinde tunelul de podea si totul e ok. Asa cum arata in schita creionata de pe site.
                            sigpic

                            Comment


                            • Multumesc de sfaturi. Mi-am facut o idee cum ar trebui sa iasa. Revin cu poze cand e gata.

                              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • auzi da butoanele le geamurile spate le poti actiona cu cotiera asta ? ai loc sa bagi mana dupa ele ?

                                astept poze sa vad cum iasa ...
                                Don`t drink and drive.....just Smoke and Dive !! NO SMOKING !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google