BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Florine, eu zic sa mergi totusi la reprezentanta, poate o fi "defect de fabricatie", desi ma cam indoiesc.

    Comment


    • stai linistit. tu scrie viteza medie ca in aia e inclusa si stationarea. calculatorul inregistreaza tot distanta, timpul in care ai parcurs distanta respectiva, viteza, cat combustibil ai consumat. si afiseaza viteza medie cum trebuie. asta e cel mai relevant reper dupa mine cand scrii un consum.

      Comment


      • Originally posted by Razvy View Post
        Florine, eu zic sa mergi totusi la reprezentanta, poate o fi "defect de fabricatie", desi ma cam indoiesc.
        Pai si la colegul MihaiiahiM se aprinde tot doar partea stanga. ... deci e low cost nu defect.

        Viteza medie o aveam astazi pe bord undeva la 36 km/h ... dar nu vad cum sa fie inclusa aici si stationarea ... in fine cam asta e.
        Merci

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • nu stiu cum e la altele, dar la ph1 al meu, viteza medie scade cand stationezi

          Comment


          • Scade si la mine cand stationezi.
            sigpic

            Comment


            • Firul pentru ceata spate dreapta lipseste si la mine, iar la cele 4 masini din showroom (Logan2 si Sandero) nu era prezent. Au facut economie la 2m de cablu.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • OK ... nu stiam ca viteza medie scade atunci cand stationezi ... mea culpa ...
                Merci
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Hai sa sunam la vocea clientului si sa intrebam ce rol are becul ala de acolo si de unde se aprinde.
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu le scriu mail. ... ca oricum ii suni si iti spun ca o sa revina ei ca trebuie sa se documenteze ... bla bla bla.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Corect ar fi sa fie ceata cel putin pe stanga, pentru tarile in care se merge pe partea dreapta a drumului, ca sa poti fi observat corect pe timp de ceata si noapte si in cazul luminii pentru marsarier, pe partea dreapta(cel putin) ca sa te ajute sa faci parcari laterale pe partea dreapta.

                      @M.FLORIN: daca zici ca sunt doua becuri pentru mers inapoi, cand ai ocazia sa faci o parcare cu spatele la un perete(gen parcare subterana la mall) uita-te in oglinda centrala sa vezi cum este proiectata lumina de la becurile de mers inapoi pe perete. La skoda octavia am observat ca atunci cand luminile de la cele 2 becuri de mers inapoi se suprapun pe perete esti in pozitia ideala ca sa pui frana.
                      Sa testezi si sa ne spui si noua.
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • Nu inteleg ce e cu pozitia ideala fara sa pui frana ... oricum eu avand si senzorii de parcare ... ma uit doar orientativ in oglinda centrala.
                        Merci

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Colegul a vrut sa spuna sa vezi proiectia luminilor de mansarier pe un perete catre care dai cu spatele. Cand te apropii de perete proiectia luminilor se schimba dupa chestia asta poti vedea la ce distanta esti de perete. De fapt este principiul pe care merg senzorii de parcare, numai ca aici este treaba cu lumina si trebuie sa memorezi tu forma si dimensiunea proiectiei pe perete.
                          sigpic

                          Comment


                          • Hai mai nenea Mihai ... ca nu-s chiar atat de greu de cap ... asta am inteles-o ... pe aia cu fara sa pui frana nu am inteles-o. Ca intr-un fel sau altul tot trebuie sa franezi nu? ... Sa nu ne pierdem in atatea detalii.
                            In alta ordine de idei le-am scris la vocea clientului despre becul de ceata. Sa vedem ce ne raspund. Tu a vb cu ei?

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Le-am scris si eu. Asteptam raspunsul.

                              Colegul care a scris a ajuns la concluzia ca la octavia "cand luminile de la cele 2 becuri de mers inapoi se suprapun pe perete esti in pozitia ideala ca sa pui frana."
                              Last edited by MihaiiahiM; 19 February 2013, 16:23. Reason: Automerged Doublepost
                              sigpic

                              Comment


                              • nu stiu unde ai citit tu ca "fara sa pui frana" cand eu am zis "ca sa pui frana." adica momentul cand ai parcat masina perfect cu spatele la perete.
                                te-ai prins?
                                Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google