BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Matei View Post
    Nici un raspuns referitor la acel bec din stopul de pe partea dreapta ?
    Nimic ... iar nici eu nu am mai insistat. Il consider bec de rezerva - pus intr-un loc sigur.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Originally posted by loganfrc View Post
      eu aparatorile de noroi le folosesc doar iarna ,sa nu se mai stranga zapada asa de rau pe praguri ,primavara le dau jos odata cu schimbarea rotilor , nu prea imi place cum arata cu ele
      Aparatorile acele au si rol de protectie anti sablare ... in conditiile in care rotile iti pot arunca nisip (si nu numai) direct pe praguri, aripi etc.
      La masina avuta inainte dupa cativa ani chiar s-a vazut sablarea asta pe bara spate.
      Deci eu zic ca sunt utile si vara nu numai iarna; cat despre aspect ... asta e.
      Sincer astazi mi-as fi ales altceva, dar din pacate lista de optionale disponibile pe loc (nu mai aveam chef sa mai fac un drum de 60 km numai pentru asta) era extrem de scurta. In idee exista disponobile destul de multe accesorii dar doar pe hartie; multe dintre ele inca nu se pot comanda deloc.
      Merci
      Attached Files
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • De astazi putem spune ca a venit vara ... sper sa nu o luam de la capat cu zapadat, ger si alte d-astea ... ca de acum am trecut pe anvelope de vara ...
        Astazi am primit si eu jantele W3 de la MAM si le-am montat pe masina - cateva poze atasate, facute acum pe seara am adaugat
        pe topicul celor de la SUPER JANTE

        Am sa revin maine cu ceva poze pe lumina.
        Multzam.

        pe topicul celor de la SUPER JANTE
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Doar in wek o sa mai fie ceva ninsori in rest o sa vina primavara de saptamana viitoare!!
          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

          Comment


          • Doamne-ajuta
            Mai pun o poza de seara .. si continui maine cu restul (pe lumina) ...
            Intr timp zic sa facem incalzirea pentru folia pe geamurile spate si luneta - luna viitoare sper sa montez si folia.
            Merci
            Attached Files
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Sunt frumoase jentile, imi plac. Sa le poarte sanatoasa si proprietarul la fel! Apropo au costat mult?

              Comment


              • 1330 - pachet complet (jante, prezoane, valve, inele centrare, capace MAM si transport inclus)

                Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • nice......

                  Comment


                  • Ce dimensiune ai la anvelope? Nu da bine ochiului distanta mare dintre roata si aripa...in rest jantele sunt frumoase, desi puteai alege pe 16 linistit
                    http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                    Comment


                    • Neaparat trebuie mesterit ceva la suspensie, jantele sunt superbe dar gaura neagra dintre aripa si roata strica totul!

                      Comment


                      • 16 ... la cat costa jantele si anvelopele pe 16 ... si fara omologare pe carte ... nu are rost. Plus ca anvelopele de vara le aveam deja - au venit direct din fabrica pe masina.
                        Cat despre faptul ca masina e ridicata de spate mai ales ... asta e ... nici mie nu imi prea place dar nici nu ma apuc sa o cobor; cel putin nu acum.
                        Merci

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                        L.E. anvelopele sunt 195 - 65 -15 .. sper sa nu gresesc ... asa tin minte.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        Last edited by M.FLORIN; 12 March 2013, 23:17. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Daca sunt caucioacele cu care a venit masina din fabrica, sunt 185/65 R15

                          Comment


                          • loganul eu stiu ca are 195/65/15

                            Comment


                            • nu stiu exact la astea noi dar la restu vin cu 185-65-15.

                              Comment


                              • Originally posted by ciprs View Post
                                Daca sunt caucioacele cu care a venit masina din fabrica, sunt 185/65 R15
                                Intra-adevar asa este. Nu retinusem eu corect.
                                Merci
                                Attached Files
                                sigpic
                                This is My Ride!
                                !Visit and enjoy!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google