BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Florin, eu zic sa apelezi la cineva care face asa ceva.
    Din cate imi aduc aminte cica ar fi ok ca in primele 6 luni sa nu apelezi la polish.

    Comment


    • iese la polish fara probleme,nu se intampla nimica ...sporuri
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • Originally posted by M.FLORIN View Post
        ...si cateva poze cu masina ... ceva mai curata de data asta
        Ah ... ca era sa uti ... si un exemplu de cum se deschid usile masinilor prin tara noastra draga.
        Merci
        Eu am o indoitura la usa stanga spate de la un vecin foarte "grijuliu". Nu mi-a zgariat-o insa a lasat un punct indoit. M-am uitat la usa lui si la coltul usii era sarita vopseaua. Si avea Polo. In fine. Un idiot. I-am atras atentia, a recunoscut insa nu m-am dus sa o repar. O aveam de o luna. De atunci evit parcarile paralele cu alte masini. Parchez numai paralel cu bordura, pe unde ma duc si unde se poate.

        Originally posted by kkhheelloo View Post
        Florin, eu zic sa apelezi la cineva care face asa ceva.
        Din cate imi aduc aminte cica ar fi ok ca in primele 6 luni sa nu apelezi la polish.
        Nu se face polish cand vopseaua e noua. Cca 2 ani nu umbli cu asemenea prostii. Eu nu am sa umblu nici dupa vreo 4 ani. Producatorul recomanda ca 6 luni sa nu o speli cu jet de apa. Am mail de la VC. Eu cand am cumparat-o in septembrie 2011, prima baie a vazut-o prin aprilie dupa ce am iesit din iarna.
        Last edited by Archangel80; 18 March 2013, 12:50.

        Comment


        • loganu meu de la pietricelele care au sarit in mers pe capota si acoperis are multe indoituri fine.e subtire si moale tabla de la logan.e si proasta ca imediat rugineste.dar asta e .e masina de 8000 euro noua.tre sa manace si gura lu reno vreo 4000 de euro la fiecare masina vanduta.

          Comment


          • Gresit. Nu e de la pietricele ci de la grindina. Eu am mers si in spatele unor tiruri, auzeam cum sar pietricele pe capota, in parbriz, insa nicio indoitura. Ce ai tu acolo sunt de la grindina. De la pitricele raman si zgarieturi, de la grindina raman indoituri.

            Comment


            • Originally posted by M.FLORIN View Post
              ...si cateva poze cu masina ... ceva mai curata de data asta
              Ah ... ca era sa uti ... si un exemplu de cum se deschid usile masinilor prin tara noastra draga.
              Merci
              Se dau jos din ele ca ghiolbanii si imping de usi de parca vor sa le smulga din balamale. Ce sa faci daca tot ciobanii au masini.... Dar si prin alte tari se mai intampla prin italia si franta majoritatea masinilor sunt frecate si zgariate. Sa nu mai spun ca au niste stradute inguste....

              Odata stateam in masina in oras si asteptam pe cineva. Langa mine s-a parcat un fiat cu 2 usi model mai vechi. Din dreapta s-a dat jos o proasta, a avut grija cand s-a dat jos. Dupa 5 minute s-a intors si cand s-a urcat nu a mai tinut de usa si s-a deschis pana s-a oprit la mine in aripa si intr-un colt din bara. Vaca imediat a tras de usa si mosu-so din dreapta da sa plece. Vad ca nu zice nimic si ma dau jos la ea si bat in geam. O atentionez ca mi-a lovit masina cu usa si nu recunoaste... In momentu ala m-am inflamat, eu am simtit cum s-a miscat masina cand mi-a lovit-o cu usa si se vedea clar vopseaua de la usa la mine pe aripa si ea imi spune ca nu a atins-o. Din dreapta se da mosu jos, era italian, indruga el ceva acolo da nu l-am bagat in seama... a frecat cu degetu zgarietura dar degeaba. I-am spus cucoanei ca este o nesimtita si o mincinoasa si ca nu o costa nimic sa isi recunoasca greseala si macar sa isi ceara scuze. M-a deranjat nesimtirea ei si aroganta. Era romanca, se vedea clar, masina avea numere de italia... Macar ala s-a dat jos sa vada dar ea nici macar nu s-a sinchisit. Mai grav e ca astia se si inmultesc...

              Ca sa revin la topic, frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos si sa remediezi zgarietura!

              Comment


              • niste tzarani...
                http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                Comment


                • @M.Florin daca o sa faci ceea ce s-a prezentat in link-ul pus de @AdryanMarius nu contest ca nu va iesi acea zgarietura insa vei ataca foarte mult lacul deoarece vor ramane particule de mizerie in lac care nu vor face nimic altceva decat sa-ti adanceasca si sa-ti subtieze stratul de lac deoarece se sar niste pasi vitali in procesul de polishare plus ca nu se face intr-un asemenea fel.Cel mai bine este sa apelezi la un profesionist in polishare si nu la cei care fac "polish profesional" cu 150- 300 lei toata masina! Atunci mai bine o lasi asa mai ales ca de-a lungul timpului vei mai capata multe astfel de zgarieturi datorita culturii pe care o detin participantii in trafic...
                  Cat despre un coleg care a spus ca nu se polisheaza masina timp de 2 ani, ei bine dupa vopsirea din fabrica masina este polishata pentru a reduce orice defect si i se aplica o protectie.Dupa ce ajunge la dealer si sta putin pana la achizitionarea de catre client inainte de a fi livrata ii trantesc baietii din service un "polish profesional" de toata frumusetea...

                  Comment


                  • Daca zici tu, asa o fi. Daca as fi crezut pe toata lumea de-a lungul vietii, probabil as fi fost mort acum.

                    Comment


                    • Se rezolva foarte usor cu polish, mai mult ca sigur a ramas vopseaua de pe usa celuilalt la tine pe masina...
                      http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                      Comment


                      • Am inteles ideea .. si va multumesc tuturor pt sfaturi. Momentan oricum nu am sa ma apuc de problema asta ... sa mai dea caldura si apoi mai vedem noi.
                        Pana una alta vreu sa ma apuc de capitonat cu fonomin pe la roata de rezerva, poate ceva pe la capacul portbagajului si sa montez telescoape pt capacul portbagajului. ... mai apoi punem folie pe geamuri.... si mai vedem noi.
                        Merci

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • buna seara! f.faina masinuta! pe unde in BRASOV putem sa-ti admiram masinuta? si eu sunt din BRASOV si eram curios sa o vad live! daca nu sunt indiscret,bineinteles! ah era sa uit pune-i folie llumar sau solarzone si pe fata dar legala! o sa simti diferenta la vara!bafta in trafic!

                          Comment


                          • Pai ... multumesc pentru urari ... si asa cum scrie si in semnatura mea ... nu sunt in Brasov ci in Fagaras. Masina o prezint cu cea mai mare placere tuturor celor care trec prin Fagaras sau prin Orasul Victoria (acolo am locul de munca).
                            Cat despre folia pe fata ... inca ma mai gandesc.
                            Merci
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • daca nu vrei sa risti vreo pb cu folia pe fata, pune-i transparenta cu protectie anti uv, dar pune-i

                              Comment


                              • Ai un + de la mine deoarece look'ul s-a schimbat radical de cand i-ai pus jantele.
                                Mie logan II mi se pare foarte inalt. Ce bine ar arata un pic coborata, nu exagerez, un pic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google