BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc pentru urari.
    Astazi am reusit sa imi montex si eu izolatorul fonic la roata de rezerva - si totodata am modificat si prinderea rotii de rezerva invers - cu gura in sus - pentru mai mult spatiu de depozitare.
    Merci
    Attached Files
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Sal,un pic offtopic..cu ce se mai mandreste orasul Victoria in materie de industrie etc? Faina solutia cu izolatorul..Nu poate intra umezeala in izolatia aia?
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Cu ce bau bau sa se mai mandreasca - cu pensioanarii, copii si rromii. Nu prea mai e nimic pe acolo. Insa industria de acolo merge chiar bine si deci inca e ok. Nu sunt foarte in tema cu industira de acolo - nu ma pricep la asa ceva - si deci nu stiu sa iti spun; stiu ca sunt mai multe socitati comerciala care produc tot felul de solutii si substante chimice (Viromet, Purolite etc).

        Apa in fonomin poate intra evident - desi cred ca e mai greu sa ajunga acolo - dar chiar si asa exista un capac de plastic care ridicand-ul "se vede afara". Acel capac nu l-am izolat si deci la o adica se poate scurge apa pe acolo.
        Dar cum ziceam e destul de greu sa ajunga apa acolo - in cantitati periculos de mari - ca de udat se mai uda evident dar se usuca repede.
        Merci
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Salut tuturor! Sunt nou pe forum, am o Dacia SuperNova din 2002 si vreau sa fac un upgrade la Logan2.
          M.FLORIN In primul rand felicitari, masina ta arata excelent asa ceva doresc si eu. Stii cumva ce caracteristici au jantele tale? Nu m-am lamurit cu distanta intre prezoane e 4x100 ca la logan1? Ai avut ceva probleme cu jentile de aliaj la montare? Ma bate gandu sa nu iau nici eu optiunea cu geamuri electrice spate + jante, mai bine mi-as lua ceva jenti ulterior.

          Comment


          • Nu s-a mai primit nici un raspuns de la vocea clientului in legatura cu acel bec de ceata din stopul stanga spate ?

            Comment


            • salutare la toti.Florin a iasit ok la roata de rezerva,iar cu folia,cind e sa pui,pune si pe fata,este anti uv,nici eu nu am vrut sa pun,dar m.au facut sa inteleg ca este utila,in limita legii,normal

              Comment


              • Originally posted by spielbergl View Post
                Salut tuturor! Sunt nou pe forum, am o Dacia SuperNova din 2002 si vreau sa fac un upgrade la Logan2.
                M.FLORIN In primul rand felicitari, masina ta arata excelent asa ceva doresc si eu. Stii cumva ce caracteristici au jantele tale? Nu m-am lamurit cu distanta intre prezoane e 4x100 ca la logan1? Ai avut ceva probleme cu jentile de aliaj la montare? Ma bate gandu sa nu iau nici eu optiunea cu geamuri electrice spate + jante, mai bine mi-as lua ceva jenti ulterior.
                In primul rand bine ai venit ... ma bucur ca postul tau nr. 1 l-ai scris aici ... sa fie intr-un ceas de bine si multumesc pentru urare. Jantele sunt 4 X 100 intr-adevar iar cei care mi le-au vandut sunt niste tipi tare profesionisti. Jantele au venit cu chit complet iar de montat pe masina nu a fost nimic complicat - daca vrei a fost un simplu plug & play. S-au potrivit perfect si se comporta foarte bine.
                Bafta la achizitie.

                Originally posted by Matei View Post
                Nu s-a mai primit nici un raspuns de la vocea clientului in legatura cu acel bec de ceata din stopul stanga spate ?
                Nimic ... si nici nu am mai insistat - il consider un bec de rezerva venit din fabrica pus la pastrare intr-un loc sigur

                Originally posted by laurentiu08gl View Post
                salutare la toti.Florin a iasit ok la roata de rezerva,iar cu folia,cind e sa pui,pune si pe fata,este anti uv,nici eu nu am vrut sa pun,dar m.au facut sa inteleg ca este utila,in limita legii,normal
                Multzam nenea Laurentiu ... si multzam si de sfaturile cu acuatorul de portbagaj. L-am cumparat deja (am luat unul de Daewoo) ... iar cu prima ocazie in Brasov ma duc sa il si montez. Oricum mai am ceva de discutat cu cei de la reprezentanta ...vreu sa imi montez si ceva lumini in usi si evetual niste lumini la picioare (fata - cel putin). Sa vedem ce se poate face.
                Folia ... o sa vedem ca costuri avem. In primul rand va fi pe spate ... ca il am pe fiumiu care acolo sta de obicei - la un an jumate e mai greu sa il pun altundeva in masina. In principiu o sa punem si pe fata dar daca tot desfac usile poate imi pun si lumini in usi tot acum ... sa vedem.... stiudiem problema
                Am mai intrebat si eu de mocheta pentru capacul portbagajului ... dar se pare ca cele de pe logan I (ph 1 / 2) nu se potrivesc la noi. Sa vedem ce mai apare intre timp. Dar in pluso veste buna cu pistonul pentru capacul portbagajului ... am mai discutat cu un nenica ce este importator de feromerie pentru mobilier si se pare ca exista si pistoane de 120 - 150 N cu deschidere de 40 cm ... cum am noutati iti spun.

                Merci
                Last edited by M.FLORIN; 27 March 2013, 21:15.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • frumos loganul tau ,sal plimbi cu placere!

                  Comment


                  • Merci de urare.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Sa il stapanesti sanatos. La cat mai multi KM fara peripetii.

                      Comment


                      • Multumesc pt urare.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Originally posted by M.FLORIN View Post
                          Si eu am in plan o astfel de montura - doar ca ma tot uit daca gasesc o antena 2 in 1 - antena de radio si antena de CB - care eventual sa se adapteze in locul antenei de radio existente.
                          Am gasit o antena pentru dorintele tale. Si e 3 in 1. Adica GSM, AM/FM si CB
                          Dar pretul e in jur de 250 de lei.

                          Comment


                          • RAzy ... multzam de veste dar cred ca pentru GSM nu imi este necesara ... ca oricum nu am la ce sa o folosesc. Dar de ideea ai si vre-o poza cu antena asta?
                            Merci
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Antena asta asa vine. Nu e obligatoriu sa montezi si cablul de GSM, dar ea asa vine

                              Comment


                              • Salut Florin.
                                La cotiera cum ai reusit sa dai gaurile alea de fixare astfel pentru partea din spate? Ma gandesc ca gaurile din fata le dai direct in masca aceea dintre scaune, dar la alea din spate ca sa se "pupe" nu prea am idee.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google