BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ai facut un drum mai lung acum , ca tot e perioada de concediu ? Ceva impresii ?
    Inca doua saptamani si vine si al meu, sper. Abia astept ..

    Comment


    • Din pacate concediu inca nu a prea fost ... va fi in septembrie dar nici atunci nu cred ca plec prea departe de casa.
      Bafta
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Originally posted by M.FLORIN View Post
        ... intr-un final au inceput sa mai apara ceva accesorii si after market pentru noi ... deocamdata tot ce am gasit este tavita pentru portbagaj, pentru covorase etc se pare ca mai avem de asteptat.
        frumoasa masina imi poti sa si mie pm sa imi spui de unde ai cumparat tavita as dori sa imi cumpar si eu...

        Comment


        • Ai pm ... merci

          Sent from my ARIA using Forum Runner
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • poti pune linistit jante pe 16 nu o sa ai nici o problema cu omologarea eu unu de abia l.am comandat pe ale mele

            Uploaded with ImageShack.us
            Last edited by OnLyOvY; 24 August 2013, 11:17.

            Comment


            • Este vorba de ce scrie in cartea masini.
              E bine acum ca nu mai scrie in talon dimensiunea la roata.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by OnLyOvY View Post
                poti pune linistit jante pe 16 nu o sa ai nici o problema cu omologarea eu unu de abia l.am comandat pe ale mele

                Uploaded with ImageShack.us
                ok ... dar sa inteleg ca tu vrei sa le si omolghezi? ...
                de pus - legal - nu ai voi, intrucat ele nu sunt omologate pentru noul logan. Ilegal ... e raspunderea fiecaruia. dar fi convins ca daca te opreste ISCTR-ul (vechiul ARR daca nu gresesc) lor va trebui sa le faci dovada omologarii acestor dimensiuni.
                De ce nu sunt omologate de fabrica ... asta e alta mancare de peste.
                Explicatia DACIA pentru acea eticheta de pe usa este ca acea eticheta se aplica pe toata gama DACIA (logan ,sandero etc).
                Bafta.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Eu unu am vazut Sandero cu 205/55/r16 cu jante originale de la dacia (in italia, nu in romania)

                  Comment


                  • Daca era Stepway atunci se explica...

                    Comment


                    • Salut, am vazut ca la capota ai tapiterie pe ea, ai cumva versiunea diesel sau benzina, a mea nu are asa ceva?

                      Comment


                      • Eu am 0,9 Tce laureat. Nu stiu daca difera de la diesel de la benzina. Cred ca e in functie de echipare; acces, amviance, laureat etc

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Eu nu cred ca la aceeasi masina fabrica omologheaza jante cu dimensiuni diferite functie de tara in care se comercializeaza masina. Omologarea se face pe tip de vehicul si e valabila pentru orice tara.
                          A fost cineva la RAR sa verifice ce jante a omologat fabrica pe Logan2 ?

                          Comment


                          • Omologarea nu o face fabrica. Omologarea este facuta la autoritarea rutiera in tara in care se comercializeaza acel autovehicul.
                            In germania logan 2 are in cartea masinii jante pe 16.
                            Eu an fost la rar ... nu exista omologare pe 16. Se poate face separat pe banii proprietarului in baza unei note tehnice emisa de producator.

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Originally posted by M.FLORIN View Post
                              Omologarea nu o face fabrica. Omologarea este facuta la autoritarea rutiera in tara in care se comercializeaza acel autovehicul.
                              Deci fabrica produce un anume tip de vehicul iar omologarea o face CINE ANUME? ca tot n-am inteles...

                              Din ceea ce spui se deduce ca jantele care se monteaza pe VW Passat(spre exemplu) pentru Romania le omologheaza RAR-ul de la noi...
                              Last edited by Cromatic; 26 August 2013, 21:02.

                              Comment


                              • Legat de moketa la motor la 1.2 16v Laureat nu are nimic sub capota.
                                Legat de omologare are dreptate M.Florin daca vrei jenti mai mari te duci la R.A.R si faci omologare artizanala daca nu ma insel platesti si platesti o caruta de bani.
                                Sau iti pui jenti mai mari si mergi fara nici o jena pentru ca in noile taloane nu am vazut sa mai scrie dimensiunea la roata.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google