BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cyuri View Post
    Eu unu am vazut Sandero cu 205/55/r16 cu jante originale de la dacia (in italia, nu in romania)
    Ma rog, pe Sandero atunci, desi sunt sigur ca sunt si tari in UE in care sunt optionale anvelopele pe 16 si pe Logan.

    Comment


    • In jermanica am vazut si jante de 17"pe logan. Berlina si MCV.
      La ei se poate, la noi din pacate sistemul e de rahat

      Comment


      • Originally posted by Cromatic View Post
        Ma rog, pe Sandero atunci, desi sunt sigur ca sunt si tari in UE in care sunt optionale anvelopele pe 16 si pe Logan.
        De ce esti asa sigur? Ai vazut COCul masinii?
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • Salut Florin,

          Urmaresc de ceva timp forumul si mai ales posturile tale de cand ne-ai facut cunostiinta cu masina, care arata foarte bine by the way , felicitari si km fara probleme.

          Acum ca ai facut ceva km vroiam sa te intreb cum se simte masina in interior, apar zgomote scartaieli greieri de la materiale, plastic ieftin? E un punct negru al fostei generatii si sunt curios in timp cum si daca se va manisfesta si la logan 2.

          O zi buna!

          Comment


          • Salut ... si bine ai venit printre noi.
            Interiorul meu se comporta destul de bine pana acum; nu pot sa spun ca nu am auzit cate un scartait de palstic din cand in cand insa nu mi s-a parut nimic deranjat - tot ceea ce am auzit a fost trecator si cauzat in principal de caldura de peste vara. Altceva nu pot sa ma plang - insonorizarea isi face treaba destul de bine, sistemul audio se aude acceptabil - spre foarte ok - tapiseria si ea se prezinta bine la aproape un an de exploatare zilnica.
            Multumesc
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Salut,

              Imi vine masina marti. o iau in leasing. Ce vreau sa te intreb: Omniasig-ul (care e in contract) imi cere 650 lei pe un an la RCA, am vreo sansa sa negociez cu ei o reducere ?
              Multumesc

              Comment


              • Salut. Habar nu am ... eu nu am luat-o in leasing.
                Insa cf legislatiei in vigoare nici macar banca nu te mai poate obliga sa iti asiguri masina la o anume firma de asigurare. Deci si asta la o adica poate fi considerata clauza abuziva ... dar pana una alta nu cred ca poti negocia - si oricum pretul asta e de passat de 2.0 tdi pe un an fara redicere nu de un amarat de logan si pe juma de an ... tiganie romaneasca frate ... Bafta
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Originally posted by Cristin_M View Post
                  Salut,

                  Imi vine masina marti. o iau in leasing. Ce vreau sa te intreb: Omniasig-ul (care e in contract) imi cere 650 lei pe un an la RCA, am vreo sansa sa negociez cu ei o reducere ?
                  Multumesc
                  exagerat de mult eu unu am luat masina pe 6.08 si cei de la dealer mi.au facut RCA contra sumei de 240 lei p 1 an.... mai putin de jumatate in comparatie cu cat platesti dar nu am luat masina pe leasing

                  Comment


                  • Acum e adevarat ca daca masina are ca proprietar o perfoana fizica este un pret iar daca proprietar este o persoana juridica pretul este mai mare - asta se stie - insa diferenta de pret mi se pare mult prea mare.
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • Originally posted by OnLyOvY View Post
                      exagerat de mult eu unu am luat masina pe 6.08 si cei de la dealer mi.au facut RCA contra sumei de 240 lei p 1 an.... mai putin de jumatate in comparatie cu cat platesti dar nu am luat masina pe leasing
                      Masina este trecuta pe numele tau? Intreb ca cineva care are aceeiasi varsta ca tine, a platit la Carpatica pe 6 luni 5 mil si ceva.

                      Mentionez ca este persoana fizica.
                      Last edited by jelly; 8 September 2013, 07:57. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by Cristin_M View Post
                        Salut,

                        Imi vine masina marti. o iau in leasing. Ce vreau sa te intreb: Omniasig-ul (care e in contract) imi cere 650 lei pe un an la RCA, am vreo sansa sa negociez cu ei o reducere ?
                        Multumesc
                        Esti sigur ca nu e doar RCA? Poate este si Casco inclus in pret, tinand cont ca este masina nou + rovinieta.

                        Comment


                        • In legatura cu jantele de 16, un amic si-a luat din Germania roti noi(jenti+cauciucuri) MOMO pe 16 pentru Logan.Pentru fiecare janta in parte a primit certificat de garantie, certificat de omologare conform normelor impuse de CE si certificat de omologare pentru dimensiunea respectiva a anvelopelor.Montajul lor a fost facut de firma de la care a cumparat jantele si cauciucurile, iar actele (certificate de omologare si garantie) le-a primit tot de acolo.Fiecare janta are serie unica, trecuta in fisa de omologare si certificatul de garantie impreuna cu marca si modelul masinii pe care au fost montate( Dacia Logan).Daca nu ma insel, este vorba de modelul acesta http://www.ebay.com/itm/MOMO-RPM-16X...-/300936846417
                          Cind a venit cu masina in tara si a trebuit sa faca ITP-ul, a fost respins pe motiv ca are roti pe 16.Dupa o vizita la RAR si ceva discutii contradictorii, a fost trimis sa faca traducere legalizata la fiecare certificat in parte, dupa care au fost recunoscute si stampilate ca valabile,atit originalele cit si traducerile legalizate.Toata treaba a durat 3 saptamini.Din pacate, faptul ca traim in Romania, ne face sa ne lovim de tot felul de idiotenii.
                          PS:
                          A mai primit o anexa micuta, de genul celor care se primesc de la ITP, in care erau trecute seriile si numarul de omologare a jentelor + cauciucurilor.
                          Anexa a fost data tot de cei de la firma din germania, deoarece ei nu aveau dreptul sa faca modificari pe cartea de identitate sau talon.
                          Last edited by huffy; 8 September 2013, 09:31.
                          Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                          Comment


                          • Cum ai spus si tu , TRAIM IN ROMANIA.
                            sigpic

                            Comment


                            • Cristin_M - leasing-ul este pe firma sau pe persoana fizica?

                              Comment


                              • Pe persoana fizica, iar casco e separat, alta mancare de peste

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google