BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma gandeam astazi ca ar fi cazul sa mai fac putina miscare, iar cum miscarea se impaca excelent cu spalatul masinii zic ... de ce nu? Pregatesc arsenalu' etc etc si cand dintr-o data (nu cred ca au trecut mai mult de 3 minute de cand s-a innorat) - se pare ca youtube-ul reda la calitate slaba ... filamrea originala se poate vedea si de AICI.
    In fine; pana la urma - dupa vre-o ora s-a potolit ploaia si am trecut la treaba. Cu ajutoare de nadejde

    am reusit pana la urma.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 7 June 2014, 23:07.
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • Ca de obicei, frumoasa!
      A dat calumea cu piatra la tine. Piatra a inlocuit etapa de prespalare
      Il inveti de mic, sa capete experienta.Foarte bine! Peste cativa ani el va realiza toate operatiunile astea.

      Comment


      • Să-ţi trăiască feciorul! Până la urmă el este cea mai mare bucurie, restul sunt doar detalii.

        Comment


        • Cele mai bune pensule pentru detailing
          Attached Files
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • meseria si dragostea de masini se invata de mic
            daca-i place lasal
            „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

            Comment


            • Cel mai tânăr membru de pe forumul LoganClub
              Pasiunea şi dragostea faţă de maşini se cultivă de la cea mai fragedă vârstă

              Comment


              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                Cele mai bune pensule pentru detailing
                Cand eram de varsta lui, "reparam" cu tata, diverse chestii mecanice. Dormeam in masina, in drumurile lungi...Si acum imi aduc aminte de mirosul de benzina, de atunci...
                Normal si acum ma atrage mesteritul (parca mai mult decat sa conduc) si apoi sa testez ce am facut...

                Incurajeaza-l, dar sa nu devina perfectionist

                Pensula...noh, cat de buna ii, nu cumva are si pierderi? De material ?
                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                Comment


                • Cam asa ceva si fimiu ... e in stare sa doarma in masina. Daca il pune al meu socru in masina lui nu se mai da jos de acolo decat cu forta. Acolo manaca, acolo doarme, acolo ii ducem olita sa faca pipi etc.
                  Pensula e una de buna calitate, pana acum nu mi-a lasat niciun fir de par si am folosit-o destul de intens. Oricum pensula era doar un detaliu in pozele acelea
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Sa-ti traiasca si sa te depaseasca in pasiunea asta pentru masini!
                    Pensula este de la Valet PRO?
                    MY CLA

                    Comment


                    • Merci.
                      Pensul din poza e cea de half inch de la ValePRO. O am si pe ea de inch pe care o folosesc la exgerior.

                      Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                      sigpic
                      This is My Ride!
                      !Visit and enjoy!

                      Comment


                      • Aseara la un suc ...
                        Alaturi de o surioara mai mare (1.5 - 90 CP); primul logan full option pe care l-am vazut. De altminteri primul logan 2 cu tapiserie din piele vandut in Romania.
                        Attached Files
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • nu va mirati ca scartaie , am vb cu un prieten ce lucreaza in conducere la o firma ce face subansamble ptr dacia iar cei de la dacia le-au cerut sa reduca costul produsului cu 20 % altfel reziliaza contractul , desii costul era si asa foarte greu tinut la acel pret neredus , trageti voi concluzia ce calitate are noul produs si unde se reflecta acel -20%.....
                          ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                          Comment


                          • De unde vreţi să acopere şi Renault-ul "pierzaniile" grupului (Latitude, Koleos, Laguna, Fluence, Kangoo)

                            Comment


                            • Originally posted by MariusTm29 View Post
                              nu va mirati ca scartaie , am vb cu un prieten ce lucreaza in conducere la o firma ce face subansamble ptr dacia iar cei de la dacia le-au cerut sa reduca costul produsului cu 20 % altfel reziliaza contractul , desii costul era si asa foarte greu tinut la acel pret neredus , trageti voi concluzia ce calitate are noul produs si unde se reflecta acel -20%.....
                              ... ma rog! Nu stiu de ce ai scris aici despre scartait - nu de alte da a mea chiar nu scartaie. Oricum e bine si asa

                              In alta ordine de idei astazi am reusit sa scot la lumina si fagurele de pe grila fata.

                              Produsele folosite:
                              DSC_0146.JPG

                              Munca de chinez batran
                              DSC_0148.JPG
                              DSC_0147.JPG

                              Un 50/50 (inainte si dupa):
                              DSC_0155.JPG

                              Si rezultatul final:
                              DSC_0157.JPG
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Rezultat pe măsura pasiunii tale pentru detalii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google