BV 84 TMF - Noul LOGAN - Blue Persan - 0.9 Tce

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by M.FLORIN View Post
    Asadar pana acum am apucat sa montez suportul de ochelari.
    Inspiratia evident de la colegul Streulea - cu multumiri pentru acest tutoriale
    Cam asa arata - am sa mai fac cateva poze maine pe lumina.
    Ai urmat intocmai instructiunile din tutorial ? E absolut necesara decuparea mochetei ? Nu poate fi prinsa peste direct cu suruburile ?
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • Te-am vazut azi prin centrul Cluj-ului cu masina. E foarte frumoasa cu jantele de aliaj. Sa te bucuri de ea in continuare.

      Astept si eu sa imi vina odata loganul.

      Comment


      • Yesss ... am avut un examen la Cluj azi.
        Merci de aprecieri si sa te bucuri de ea cand o sa iti vina. Ce dotari ai ales?

        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
        sigpic
        This is My Ride!
        !Visit and enjoy!

        Comment


        • Ei bine ... dupa un drum pana la Cluj avem si cateva "rezultate".
          Las pozele se graiasca.
          Iar pentru cei mai pretentiosi traseul la dus a fost acesta iar la intoarcere am mers pe aici
          Foarte tare experienta mersului pe autostrada
          Attached Files
          Last edited by M.FLORIN; 27 March 2014, 22:39.
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Consumul s-a modificat dupa vre-o doua ture date prin Fagaras ... am venit cu 5.3 in bord.
            Si pana acum masina a vazut ... cam atati km ...
            Attached Files
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • Un consum foarte bun. Eu am ales 0.9Tce, Laureate cu Pack Securite si culoarea Gris Platine. Termen de livrare dupa 6 mai. Dar am aflat ca este una pe stoc cum doresc eu doar ca albastru metalizat cum ai tu si ma gandesc daca sa o iau sau nu.

              Comment


              • Griul e mai putin pretentios la intretinere pe cand albastu asta e mai pretentios. Dar daca o intretii cum trebui ai si multe satisfactii cu culoarea asta. ... Acum chestiunile astea tin de gusturi - subiectivism - si deci tu stii cel mai bine ce ti se potriveste.
                Bafta.
                sigpic
                This is My Ride!
                !Visit and enjoy!

                Comment


                • Ieri am reusit intr-un final sa imi fac vreme si pentru a doua plafoniera.
                  Multumesc inca odata colegilor dr_p si t0rquemada pentru ajutorul acordat.
                  Attached Files
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • esti tare Florin,se vede frumos

                    Comment


                    • Cine-i pasionat ii pasionat! Mereu straluceste!
                      MY CLA

                      Comment


                      • Multumesc pentru aprecieri domnilor ...
                        Urmeaza echiparea de vara (anvelope) si un detailing pt sezonul cald. Inca nu stiu ce tip de ceara sa folosesc ... dar sper ca pana in mai sa ma hotarasc.

                        Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • Asteptam sa vedem la ce ceara te hotarasti , sa o folosim si noi ... Mult succes in continuare cu masinuta ....

                          Comment


                          • Eu m-am gandit sa merg pe FINISH KARE - 2685 + Finish Kare 425 sau Collinite No 476. Sunt chiar curios pe ce o sa mergi, poate ma razgandesc si eu...
                            MY CLA

                            Comment


                            • Tinand cont de faptul ca nu prea rezist mai mult de o luna fara sa aplic o ceara pe masina ... cred ca am sa merg pe o varianta de ceara lichida. Am folosit pana acum Sonax High Speex Wax si am fost destul de multumi de rezultat. Reflexii interesante pe masina mea (aici ma ajuta si culoare vopselei si faptul ca masina este relativ noua si fara prea multe defecte) si o durabilitate destul de crescuta - cam 3-4 saptamani in conditiile unei spalari adecvate. Urmeaza sa mai testez si o mostra de Meguiar's Gold Class Liquid Wax s vedem cum arata pe masina. Din ce am citit despre Meguiar's se pare ca aceasta scoate in evidenta defectele mai mult decat o face Sonax-ul ... testem si vedem.
                              Prefer totusi o ceara lichida pentru ca aplicarea este una mult mai facila, Sonax-ul il aplicam direct pe prosopul cu care stergeam masina si ... cam atat, iar buffingul se face usor, fara prea multe batai de cap.
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Maşină îngrijită, proprietar meticulos şi cu mare atenţie la detalii, ţi-e mai mare dragul să citeşti un astfel de Jurnal de Bord!
                                Multă baftă în continuare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google