Melcozaur 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Albastru egee TE61G?
    Daca le vopsesti, vezi sa stie baietii sa o faca bine, cat sa nu se cojeasca.
    Pacat ca e vopsita acum, nu cred ca are cum iesi din iarna la fel de frumoasa.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • subaru pacifica blue. Atat spolerul din spate cat si cel din fata vor ramane cu negru pentru ca asa imi place. Bandourile si manerele vor primi culoarea masinii.

      Eu zic ca masina va iesi din iarna ok. Nu se fac drumuri extraurban (sa am probleme cu nisipul de pe drumuri), iar in Bucuresti vor veni vacantele si nu va fi foarme mult plimbata. Va primi 2 maini de ceara, mai sus mentionata si clatire+ spalate de fiecare data cand este nevoie.

      Farurile se vor polisha si se va pune pe ele folie ca sa nu se matuiasca ca acum.

      + ca masina va primi folie pe spate si poate si pe fata desi nu prea as vrea sa am probleme cu nenea militia...

      Comment


      • iti fac eu barile cu sprayu daca nu le faci tu )))))))))))
        Can't touch this !

        Comment


        • Masina e pe terminate. Sper ca maine sa fie gata si sa o pot ridica.

          Mi-au venit cateva jucarii pentru noua vopsea, Meguiar's Lambswool Wash Mitt - Manusa Blana Oaie si un aplicator de ceara tot de la Meguiar`s.

          Manusa este foarte reusita, din pacate are doar o parte imblanita, iar pad-ul pentru ceara mi se pare cam nereusit avand in vedere ca s-au zgarcit la material si nu e mplut ci sunt doua lipite, dar din spusele multora este foarte bun.

          Astept ceara solida pe care o voi incerca pe masina prietenei mele si pe a unchiului meu sa mai prind ceva experienta. La a mea voi aplica ceara sau spuma activa de la spalatorie dupa cel putin 2 luni.

          Imi poate spune si mie cineva un service autorizat rar unde pot pune folii LLumar ATC la un pret mai mic.
          Attached Files

          Comment


          • Frumoasa culoarea, imi place ! ... Acuma niste jante iti mai trebuie si sa o lasi mai jos !

            Cand vrei sa iti pui folie ma anunti ... 300lei Lummar (fata-spate) omologata RAR
            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

            Comment


            • folie omologata rar gasesc pe toate strazile, ma intereseaza un service autorizat rar sa aplice folii si ma intereseaza llumar atc, nu at.

              Comment


              • Pai si eu ce ti-am zis ma ?!
                Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                Comment


                • Cat te-a ajuns toata lucrarea ? (ma refer la partea cu vopsitul integral)
                  sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                  Comment


                  • A iesit bine in poze sa o vedem in realitate. E o culoare frumoasa.

                    Acum trebuie sa ai grija de ea.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • pentru protectie trebuia sa alegi HARD BODY NANO PROTECT , documeteazate si vei ramane uimit ce protectie ofera , se gaseste si la noi .costa 160lei si are 150ml ajunge pentru vreo 7-8 aplicari ,intra pe siteu i-n-g-r-i-j-i-r-e-a-u-t-o sper sa nu se considere reclama , este si un forum numai cu detailing ...

                      Comment


                      • Am cumparat hi temp paste wax 1000P.

                        A venit coletul putin sifonat dar e ok. are 412g si o sa imi ajunga sa dau tot restul vietii din ea .

                        Devizul ajunge undeva aproape de 8500 lei. S-a facut pe casco.

                        Dupa cum vezi deja am inceput sa ma preocup de ea. In primele 2 saptamani va primi spalari la furtun si fara spuma activa. Se va lasa vopseaua sa respire 2 luni cel putin pentru a se evapora toti solventii din ea si sa nu interfereze cu solutiile date pe vopsea.
                        Attached Files

                        Comment


                        • stiu ceara, am si eu cateva cutii, cu diferite ceruri .de exemplu Collinite 476s, ,jet seal 109 si HARD BODY, am incercat si ceara ta pe capota masinii si are o durabilitate foarte mare 4-5 luni daca este spalata cu magifoam, sa iti cumperi si un prosop absorbant cum ar fii Miracle Dryer de la vicont sa nu iti stearga masina cei de la spalatorie cu lavetele lor pline de mizerie,eu imi spal masina sambata sau duminica cand ma duc la curte in restu saptamanii stau in oras si ar fi forte greu in fata blocului

                          Comment


                          • E scumpa acea laveta. Am achizitionat 2 seturi mai ieftine pentru a sterge ceara si pentru a sterge apa dupa spalare. Stiu ca nu au forta de absorbtie a acelui prosop dar este destul de scump si cred ca ma voi descurca si cu acestea.
                            Attached Files

                            Comment


                            • Te-am pierdut si pe tine

                              Comment


                              • Nu sunt deloc pierdut. Doar ca detestam vopseaua aia albastra fara pic de stralucire si avand in vedere ca am o culoare frumoasa, as vrea sa o si tin asa si sa o arat. Masina pana in primavara va fi perfecta si din punct de vedere mecanic : amortizoare +(poate arcuri sport, inca nu sunt sigur), frane, volanta+ambreiaj, compresie, admisie. Va ramane doar softul care va ramane acesta sau poate voi gasi altul putin mai reusit, dar se va testa doar dupa toate acestea.
                                Masina nu va primi fibra sau alte cele, poate doar o fusta pe fata (dupa ce trece iarna).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google