Melcozaur 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Melcozaur 1.4 MPI

    M-am decis si eu sa imi prezint masina.
    Ca sa starnesc curiozitate spun ca masina este un 1.4 MPI preferance. Are 105 000 km si este din februarie 2005 si condusa de mine din 2009(pana in 2009 nu am avut carnet, a condus-o tatal meu).

    Masina este in momentul actual la al 3-lea motor,baia de ulei este sparta, cutia de viteze este sparta, in urmatoarele saptamani se va pune al 3-lea kit de ambreiaj.

    Am in portbagaj mereu setul de interne (pistoane, bielete, arbore cotit) pentru orice eventualitete, nu se stie niciodata cand ai nevoie. Rautaciosii spun ca am v8.

    Momentan este stoc dar urmeaza sa pun aripile din fibra, flapsurile mobile si motoarele cu reactie.

    Iubesc loganul !
    Attached Files
    Last edited by o8MeLC; 25 March 2013, 02:54.

  • #2
    Some say... ca trage mai tare ca orice Logan aspirat modificat si va fi crunt la Mioveni..

    Bine ai venit printre noi. Vei cunoaste oameni noi si primitori. Intalnirile noastre se organizeaza in fiecare sambata de la ora 15:00 la Sala Polivalenta sau de la ora 21:00 la Fulgere. Frumoasa culoarea si cat mai multi kilometri fara problema, sa o stapanesti sanatos si toate cele de bine, sa dea in vrajitoare si-n tarot sa se alinieze planetele cand mergi cu ea sa te fereasca de ghinion si adversarii sa se fereasca de tine. Am gandit un sistem ingenios de pozitionare al intercooler-ului dupa principiul "sistem de living"...
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • #3
      estu tu la fel de stock ca MCD-ul. motor 1.6 cu serpi. macar ai putea sa fii cinstit.

      Comment


      • #4
        ) melcozaurul ) mor ... Gresit spus stock , as zice modificat legal ..
        Last edited by lau911; 25 March 2013, 09:48.
        sigpic
        Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
        http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

        Comment


        • #5
          Niste poze mai ok cu masina si eventual o poza pe la "inima" masinii ?
          Sa inteleg ca participi cu ea pe la concursuri ca altfel n-as vedea cum naiba sa schimbi 3 motoare si nspe CV Nici Dsign care a participat la multe concursuri nu a avut nevoie de schimburi asa dese)
          Last edited by Christnacht; 25 March 2013, 10:00.
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #6
            Belisima masina , cam putini kilometri , interesant bordul cam cat a costat smecheria aia ? S-o stapanesti sanatos .

            Comment


            • #7
              din amintirile mele: schimbat 1.4 cu 1.4
              schimbat interne 1.4 chix
              schimbat interne la loc
              schimbat 1.4 cu 1.6
              corect?

              Comment


              • #8
                Nu vrei sa lasi omul sa prezinte dracului masina ? Din amintirile tale poti spune orice.
                Bravo melcule, facusi treaba buna.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #9
                  Masina in momentul asta trage aproximativ ca un 16v...poate un pic mai bine.

                  Eu am mers cu ea si imi place cum se misca. Trage liniar din 2000 in 6000.

                  Hai cu modificarile.

                  Comment


                  • #10
                    Imi place ce scrii alessandro
                    Poate ne va delecta si cu un filmulet
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • #12
                      Interesant.

                      Acum asteptam sa prezinte omul modificarile pe care le-a facut
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #13
                        Alexpeed o sa trec si eu pe la intalnire, sper sa fie ok

                        Lau91 ai dreptate masina este cat se poate de legala.

                        O sa fac poze si la inima masinii doar ca nu prea e nimic de vazut fiind o inima vazuta des pe logan.
                        Nu am participat la niciun concurs si toate pagubele s-au intamplat din prostii. Primul motor a trebuit sa il schimb de nevoie pentru ca se gripase dupa ce s-a spart baia de ulei. Celelalte 2 schimburi au fost din cauza mea, fara nicio problema anume. Cutia de viteze a fost sparta de mine cand incercam sa schimb sonda de marsarier cu umarul cheii, asa ca aveti grija.

                        Bordul este facut la dacia shop. bord+consola+plafoniera+pedalier a fost cam 300 lei acum cam 2...3 ani.

                        Multumesc sami.

                        Alessandro nu mai alarma lumea. Masina ar trage daca ar avea ambreiaj sa puna jos, in momentul actual e departe de realitate.
                        Sper sa am timp azi sa trag 2...3 cadre la masina si cu tehnologia din interior.

                        Filmulete sunt pe youtube cateva dar de pe vreamea cand masina era chiar cea mai stoc de pe forum. O sa incerc sa pun toata povestea cu acele filmulete ca altfel o sa spuneti ca suntem niste nebuni.
                        Last edited by o8MeLC; 25 March 2013, 10:57.

                        Comment


                        • #14
                          Ce benzina folosesti melcule ?

                          Comment


                          • #15
                            cea mai ieftina benzina de langa mine. Sunt 3 benzinarii foarte ieftine lukoil, cele mai ieftine din Bucuresti. Ultima data cand am bagat benzina am bagat cu 5.79lei/L. Doar benzina de 95.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google