Melcozaur 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Orice masina are axa deci si a mea. Este cea stoc ca sa stati linistiti. Discuri pe spate nu voi pune nicioadata si nici pe fata nu voi face niciodata trecere la ventilate. Am mers in toate regimurile de turatie ai nu am simtit niciodata lipsa unor discuri mai bune. Pentru cauciucirle mele (185 65r15 sunte perfecte franele)

    Cunosc kitul de turbo ca am fost cu el sa il ia. Nu e de mine. Masina nu este doar a mea si nu o pot tine pe bara. Am luat.o sa ma plimb cu ea nu sa stea in service.

    Ps. M.am tuns. Puneam aici o poza dar nu merge de pe tableta.

    Comment


    • #77
      Vroiam sa zic axa 263grade sau cazul extrem , ai inteles tu ce vroiam sa zic . Masina ta e un mister , frane nu vrei , putere are , franeaza bine , merge blana )) .

      Comment


      • #78
        Nu mai inteleg nimic! Totul stock dar 1.4 bate 16V-ul deci nu mai inteleg absolut nimic )
        E ceva putred la mijloc!
        Ii baga kerosen in loc de benzina ...e si asta o solutie sa o faca mai fasneata schimbat 3 motoare ......
        Last edited by Christnacht; 28 March 2013, 16:01.
        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

        Comment


        • #79
          Are motor de 1.6. S-a mai spus de un milion de ori

          Comment


          • #80
            Pfii , mai mai sa cred ca are 0.9 tce )) . Mare interes Melcozaurule in legatura cu impedicatul asta ) . Apa , talpa si ulei ....

            Comment


            • #81
              FoF nu batea 16v?
              Iti spun eu ce sa faci ... jante usoare, anvelope cu aderenta , evacuare ca te costa sus , o suspensie mai dura decat cea stock
              Pe alte parti nu ma pricep ...
              si inainte de 263 testeaza 271 ... ca tot are experienta Speed (mai merge si la sala asa ca ridica motorul singur sa schimbe axa) distributia l-am invatat sa o puna , culbutorii stii sa ii reglezi ...

              pune mana la munca ,asa faci "performanta" nu decartand la "dorei"
              Last edited by cos_min_i; 28 March 2013, 17:55.

              Comment


              • #82
                Cezar spargatorul de vise pentru cei cu 1.4 ce aspira la 16v, trist.

                Ideea de baza a fost sa pun 1.6 16v sa il omologhez (se poate cu siguranta) si dupa aceea sa pun 2.0 16v care pe dinafara seamana, dar asta era un sf.
                Nu testez 271 pentru ca nu am din ce cauza sa fac asta. Este mult prea mare si cu siguranta nu mi-ar placea. Dupa cum am zis masina e de mers zi de zi nu sa o scot doar sambata.
                Fof avea jante si cauciucuri schimbate. Avea un avantaj.

                Astept poze pentru sticker de pus pe masina.
                Attached Files
                Last edited by o8MeLC; 28 March 2013, 18:01.

                Comment


                • #83
                  cu turbo MecloVisul (visul oricariu melc ) un motor cu melc
                  sigpic
                  Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                  http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                  Comment


                  • #84
                    Foarte interesant topicul,vorba multa...cai nu aduce.
                    Masina trage foarte bine din cauza motorului...si fara prea multe agregate...dar mai sunt multi ASii de cautat prin manecii.
                    Last edited by Cezar; 29 March 2013, 00:58.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      @CGK, da-te cu el, ca se calmeaza instant. dupa aia o sa puna si axa
                      Last edited by Cezar; 28 March 2013, 23:38.

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by lau911 View Post
                        Caciula ii da toata putere )) dar cred ca a feliat-o cu elicopterul acuma are caciula naturala

                        Geo , melcule v-a dati si ala care pierde se tunde 0 )) ))))
                        Deci as vrea sa vad cursa asta si mai ales cu un asemenea pariu))). Oricum ar fi rezultatul, tot as rade cu lacrimi de cel care ramane chel)))), numai cand ma gandesc la mutrele alea.

                        @amza: deocamdata CGK il bate pe Melcu', n-are rost, insa ceva e cert, oricat e a ta de 1.6 facut salam cu paine si a mea de 1.4 lesinat, tot te bat cu Distrigazu'.
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • #87
                          Cum bre?
                          Tu cu 1.4 doar resoftat esti mai rapid ca Amza cu guster-leopardul?

                          Comment


                          • #88
                            Ma dau cu oricine vrea. Vorba ceea: "CURSELE E VIATA MEA !" Nu ma dau sa arat ca eu sunt mai tare sau sa castig bani. Ma dau de placere si as face-o la infinit.

                            Dupa cum vezi esti singurul care esti ofticat ca nu scriu eu aici ca motorul de pe masina este un 1.6 pur. Toti cei care au citit acest topic (sunt destui) au inteles ca prezentarea a inceput de la un pamflet in care am povestit despre masina de cand au inceput modificarile, mergand cronologic, pana in ziua de astazi.

                            S-a discutat 3 zile la rand pe topicul 16v vs 0.9 tce despre masina mea si s-a spus clar ca este 1.6 8v dar tu esti mai presus de adevar si vrei neaparat sa strici toate topicurile cu my ride.

                            Daca am topic la my ride nu e neaparat nevoie sa il citesti. Daca te deranjeaza ca mint chiar te rog frumos sa nu mai postezi.

                            masina in momentul actual atat poate: https://www.youtube.com/watch?v=Zk873buV1Io (imi cer scuze pentru filmarea nu prea profesionala dar e greu sa tii un tablou in mana sa tii si de volan si sa mai schimbi si treptele)

                            Tin sa va dezamagesc dar chiar m-am tuns si e destul de scurt, nu imi pun podoaba capilara la bataie.

                            Pentru amza, noi (eu si viteza), mereu am avut ceva ascuns modificat la masina. A lui avea dungi de cupa, a mea mirosea a dacie, aveam softuri stage 2, corpuri clapete marite in portbagaj. Stiti voi, jmecherii dinastea ieftine.

                            ms cezar pentru edit.

                            Astept o parere despre masina ca ai condus-o.
                            Last edited by o8MeLC; 29 March 2013, 02:38.

                            Comment


                            • #89
                              Se vede ca trage bine melcul
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • #90
                                melc, te ataci cam tare, mult prea tare. ia o pastila de inima, ceva....ma bucur ca-ti merge 1.6-le. nu mi-a placut ca ai mintit.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google