Melcozaur 1.4 MPI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • M-am uitat cu atentie la poze. Se distinge clar o dunga subtire, ca si cum ar fi fost lovita de o muchie metalica ascutita, gen lopata.
    sigpic

    Comment


    • M-am gandit sa ii pun colant transparent dar nu pe toata masina ... mi se pare aiurea sa fac asta. O sa ma duc la casco sa vad ce si cum se va rezolva pentru ca masina nu va ramane asa. Nu am facut parcari in linie langa alte masini ci doar paralele cu bordura.. In fine faptul e consumat si nu am ce sa mai fac. Sa lasam deoparte vopseaua si prostiile astea in general :d In curand o sa iau o volanta de 200.

      Comment


      • Folie de protectie poti pune jos sub coltul usilor spate, pe pasajul aripii spate, pana sus in linie cu bandoul. Chiar ajuta la prevenirea ciocobelilor provocate de pietrele aruncate de rotile fara. Chiar si cu folie, o lovitura de lopata precum cea din poze, iti strica vopseaua.
        sigpic

        Comment


        • Nu exista termenul de "volanta de 200" poate volanta de 1.6 care permite un ambreaj de 200 mm
          sigpic
          Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
          http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

          Comment


          • exista, cine sta pe forum intelege la ce ma refer

            Comment


            • Sa nu se mai repete!
              sigpic
              Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
              http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

              Comment


              • Da-o naiba de vopsea, tre' sa ne dam cu totii!!
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • hai lasa vrajeala si baga poze !
                  Can't touch this !

                  Comment


                  • poze?

                    Uite e bine acum?
                    Attached Files

                    Comment


                    • Volant Sh? Nu e bine.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • da ce-are. sughite?

                        Melcule, tind sa-ti dau dreptate cu clapeta marita. am dat-o jos ca de la ger cam agata, si am pus clapeta originala. Nu mai vazusem consum de 6% pe CB de ceva vreme . e drept, e mai putoare pe treptele mari, si nu se mai arunca la 120 ca inainte. deh, nu le poti avea pe toate..

                        Comment


                        • ca aia de pe masina o fi noua O volanta noua costa cat masina daca o vand. Razvan eu am zis de la inceput ca ceva nu e in regula cu clapeta aia. Cand am pus-o prima data am facut un drum pana in centru pe ud si am resetat special cb-ul sa vad consumul. Nu eram obijnuit cu raspunsul rapid din cauza banutului mai mare si apasam ca inainte si masina pur si simplu mergea mult mai rapid ca inainte, la final consumul a fost de 13.5... nici iarna nu am 13.5.

                          Cand am fat clapeta de la viteza jos si mie mi s-a parut ca e o putoare si ca nu mai are nicio vlaga in ea jos dar cand am pus admisia de megane ( cu clapeta tot de 44) situatia s-a remediat.

                          Comment


                          • Hai si cu ambreiajul si gata.
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Daca ar fi asa de usor... Daca ma apuc de ea vreau sa rezolv toate problemele, mai ales cutia sparta.

                              Comment


                              • Hai sa iti dau o carcasa de cutie. Rezolvi frumos si elegant.
                                Ori o faci blana ori nimic

                                Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google