My Ride B-293-SDP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebuiesc schimbate reglajele alea de plastic si nu o sa mai ai probleme,asa am facut si eu , am pus reglajele de pe farurile originale.

    Comment


    • Arata foarte bine! Multa bafta in continuare!
      MY CLA

      Comment


      • nu gasea-i tu 2 faruri SH sa nu te mai chinui cu chinezariile, nu mai muncea-i de doua ori,
        acum asta e a iesit super bine si asa, imi plac, bafta...

        Comment


        • @RaDuFAN: Sa vedem maine ce reusesc sa fac.

          @PRESTIGE: Ma bucur ca iti plac. Multumesc mult.

          @evali_daniel: Am zis sa iau si eu noi chiar daca nu sunt ca cele originale.Acum sper sa o rezolv. Au iesit bine ce sa zic mersi mult nenea.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • Masina e frumoasa....farurile sunt dementiale...mai trebuie niste leduri de zi...
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Unde au fost facut pozele sub pod? Baneasa cumva?

              Comment


              • @prometheus: Multumesc frumos. Lumini de zi nu pun ca nu prea imi plac.

                @CataLiNNN : Acolo pe DN la intrarea de la Ikeea.
                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                Comment


                • Salut , schimba decat reglajele de la faruri , ia-le pe cele de la farurile tale originale . Eu am lupele de la Daniel (mdaniel) pe faruri turcesti , cu reglajele lor , am aproximativ 8 luni si inca merg . Cele de origine sunt pe farurile originale , astea nu au facut figuri momentan.
                  Daca ai $ poti trece pe autoleveling , la instalatia aia ai motorasele electrice pentru reglaj , senzor , etc... Costul e si el pe masura...

                  Comment


                  • Am incercat cu reglaje originale si tot nu merg.

                    O sa le dau jos sa le desfac si sa vad ce se intampla.

                    Daca tot nu merg o sa schimb farurile, asta e.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • dar tu nu poti sa le reglezi deloc ????

                      eu stiu ca am patit la a mea cand am pus lupele farul din stanga nu se ridica deloc pana nu am schimbat motorasul cu unul din 2005 si am reusit sa il reglez cat de cat... Ideea ca farurile mele erau originale din fabrica si numai cel din stanga a avut probleme...suspectez ca am avut un defect din fabricatie dar cum le-am desfacut am spus papa la garantie
                      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                      Comment


                      • Si ale mele cred eu ca au un defect de fabricatie.

                        Am incercat cu 3 motorase si degeaba.

                        Nu imi ramane decat azi sau maine sa le dau jos de pe masina sa le desfac si sa vad ce se intampla.

                        Daca nu le dau de cap o sa schimb farurile.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • eu citisem pe net atunci ca acele motorase de sus au parghia diferita unele. la mine puteam sa il reglez stanga dreapta dar nu puteam sa il ridic. asa ca am luat motorasul de sus cu mine si m-am dus in targ sa caut unu care sa aiba parghia aceea mai mica.

                          Stiu ca atunci cand l-am montat am scos la maxim acea parghie am infipt-o in far dar nu am fixat motorasul pe far, am pus cablu si am strans la maxim inapoi parghia si am fixat motorasul. s-a ridicat destul de mult avand in vedere ca inainte batea efectiv in pamant
                          sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                          Comment


                          • Fa si niste poze la ele desfacute . Poate s-au rupt din "sferele" de sustinere , oglinda si restul pieselor din interior ?
                            Ca si idee , farurile turcesti sunt o idee mai bune decat alea chinezesti . Problema lor ramane sticla , dupa 1 an jumate- 2 sare "lacul" ....

                            Comment


                            • Problema in proportie de 70% este rezolvata.

                              Intradevar motorasele nu functionau. Am dat farurile jos le-am dezlipit am schimbat motorasele cu unele originale si tot nu functionau. Problema era urmatoarea: in spate la bec fiind D2S este un adaptor pentru el, eu l-am montat si apoi am pus si acea protectie de praf. In momentul in care eu vroiam sa ridic farul nu puteam pentru ca acel adaptor se lovea in acea protectie. Am dat acea protectie afara le-am ridicat maxim si abia apoi am pus-o la loc.

                              Acum diseara cand ajung acasa ma apuc sa le lipesc din nou geamurile si Joi o sa le montez din nou pe masina si o sa le reglez.

                              Pe acesta cale ii multumesc colegului si prietenului meu Laurentiu MLM pentru ajutor.

                              Nu s-a rupt nimic la ele in interior. Nu stiu sa iti spun care sunt mai bune.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • Am rezolvat problema si cu reglatul farurilor.

                                Cam asa se vede pe faza scurta si lunga.
                                Attached Files
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google