Nt 06 Lxe

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nt 06 Lxe

    In sfarsit a venit timpul sa va arat si masina mea,cea care ma poarta oriunde.
    Este un Logan bleu marine, 1.6 mpi 90 de cai, varianta de ABS plus,preferance.
    Asera am facut 30.000 km, iar pe 3 august 2008, va implini 1 an .
    Imbunatatiri nu prea are,inafara de sistemul audio pus de mine, pentru ca ea a venit fara asa ceva din fabrica. Am un radio cd/mp3 Pioner, boze fata JVc, iar pe spate 2 castroane de bass. Schimbat doar ledurile de pe pozitii, cu unele leduri albe,inclusiv si la plafoniera.
    Vor urma cat de curand becuri Philips blue Vision H4, senzori de parcare,folie pe geamuri si autocolant pe stalpii de la portiere.
    Am avut ocazia si am "oferit" putin curent si la alte masini aflate in pana de energie.Clestii de curent ii am cumparati de cand aveam Dacia 1310 a bunicului.
    Asta e Loganul meu, si sunt multumit de el.
    Attached Files
    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

  • #2
    Mama ce de km...I-ai facut mai mult in afara sau in oras? ... Cum de nu ti-ai luat diesel ca la cati km faci tu ti-ar fi rentat?

    Multi km fara incidente ;)
    ...de doi lei :p

    Comment


    • #3
      Originally posted by mishu_wrc View Post
      Mama ce de km...I-ai facut mai mult in afara sau in oras? ... Cum de nu ti-ai luat diesel ca la cati km faci tu ti-ar fi rentat?

      Multi km fara incidente ;)
      sa il stapanesti sanatos ,imi place culoarea;)
      sigpic
      http://www.loganclub.ro/forum/dj_xx_ain-t1219p4.html
      http://mik-anonym.blogspot.com

      Comment


      • #4
        Sa il stapanesti sanatos!
        Deci din poze vad ca e un ABS Plus, nu Preference, cum ai scris in post.
        Autocolant pe stalpi iti recomand sa pui original, pentru ca are alta textura.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          @mishu_wrc- in ziua in care am luat masina,am facut 600km.Era intr-o vineri pe la ora 16 si un pik cand am ridicat masina.Nici la servici nu m-am mai dus dupa aeea,prog meu fiind pana la ora 18.Am ajuns acasa,a doua zi dimineatza. In rest am la activ 2*Constanta,si de 4*Bucuresti.Restul de km sunt facuti prin alte judete,astea erau "iesirile la un suc", si erau dese dupa cum observi.
          Si eu am vrut 1.4 mpi,dar uite ca s-a dovedit ca 1.6 sa fie mai bun.Diesel- eu nu prea le am cu dieselul,sunt un impatimit de benzina,chiar daca ma rupe la buzunar.
          @andrei-ai mare dreptate,am scris si bine, numai chiar daca e un ABS plus,pe portiera din dreapta scrie si varianta.....PREFERANCE...Sau ma insel eu??
          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

          Comment


          • #6
            Sa o stapanesti sanatos . Cam tarziu dar .................Eu am o nelamurire : cum adica este Preference si a venit fara muzica ( cea jalnica de serie ) ?
            La alte jante nu te gandesti ?
            B -X X - DDF x 2

            :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

            Comment


            • #7
              Pai varianta de ABS plus vine fara sonorizare.E optional si costa undeva la vreo 200 Euro.Nu mai stiu exact.Banii investiti de mine in sonorizare=700 ron.
              Da,visez la alte jante,dar din pacate nu ma ajuta bugetul. Prea multe investiti in casa.Cine stie,poate la anul,ca doar nu au intrat zilele in sac.Prioritatea pe care o am acum,e ssa imi iau niste cauciucuri de iarNA.
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • #8
                Originally posted by cristi3775 View Post
                @mishu_wrc- in ziua in care am luat masina,am facut 600km.Era intr-o vineri pe la ora 16 si un pik cand am ridicat masina.Nici la servici nu m-am mai dus dupa aeea,prog meu fiind pana la ora 18.Am ajuns acasa,a doua zi dimineatza. In rest am la activ 2*Constanta,si de 4*Bucuresti.Restul de km sunt facuti prin alte judete,astea erau "iesirile la un suc", si erau dese dupa cum observi.
                Si eu am vrut 1.4 mpi,dar uite ca s-a dovedit ca 1.6 sa fie mai bun.Diesel- eu nu prea le am cu dieselul,sunt un impatimit de benzina,chiar daca ma rupe la buzunar.
                Nici eun nu ma dau in vant dupa diesel da ii bun si el ca are consumu mic...Cat despre 1.6mpi pe mine ma impresionat placut, aia 15cp in plus chiar se simt;)

                Numa bine
                ...de doi lei :p

                Comment


                • #9
                  Originally posted by cristi3775 View Post
                  chiar daca e un ABS plus,pe portiera din dreapta scrie si varianta.....PREFERANCE...Sau ma insel eu??
                  Asa scrie. Pentru ca ABS Plus e o derivatie din Preference, cu dotari in plus.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    E frumos !
                    Ai cumva alte becuri in poziti ?
                    Km multi fara probleme!
                    http://img229.imageshack.us/img229/8592/sigpic3405.png

                    Comment


                    • #11
                      Da....Becuri albe. Seara da o tenta de bleu....Super misto se vede,in ton cu, culoarea masinii.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #12
                        Sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km fara probleme!!! Frumoasa masinuta!!

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Frumos Loganul ! Am vazut ca ai grija de el. Imi place cum se aude muzica

                          Apropo tre` sa uzi masina, sa`i iei din mot maine

                          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                          NT 90 RDD + NT 90 DDR

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Dooku View Post
                            Frumos Loganul ! Am vazut ca ai grija de el. Imi place cum se aude muzica

                            Apropo tre` sa uzi masina, sa`i iei din mot maine

                            Asa am sa fac.Dar poate mai fac cate un ciubuc ici colo,si vin sa iti iau jantele primul,ca mai sunt 2 abonati la ele.
                            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                            Comment


                            • #15
                              Sa vedem. Care vine primu
                              http://www.loganclub.ro/forum/logan_...?t=4999&page=6
                              NT 90 RDD + NT 90 DDR

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google