TM 89 DUL 1.6 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Am inteles ca varianta cu antifon cauciucat nu e recomandata pt ca miroase la caldura. Chederul sincer nu cred ca tine umezeala, dar crede-ma ca este diferenta. Efectiv simti diferenta pe la 100-120 de km/h ca nu mai auzi vantul asa de puterni. Stie cineva sa imi spuna unde mai pot pune chedere ca sa nu se mai auda asa de tare vantul? Ms

    Comment


    • #17
      Ai facut o treaba buna cu chederul,eu le-am de doi ani si sunt multumit,dar praful tot mai intra.

      Comment


      • #18
        Dule , vad ca ai si executat ce ti-am zis. Te tai cand te prind . Ceva nu imi place la lucrare . O sa avem discutii .
        sigpic

        Comment


        • #19
          salutare, frumoasa masina foarte buna treaba cu izolatul, cat timp ai alocat lucrarii cu izolarea?
          MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

          Logan din Bicaz (Neamt)

          Comment


          • #20
            De unde ai luat chederul respectiv?
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • #21
              ala pare cheder pentru geamuri... se gaseste la leroy merlin la metru dar probabil si la altii... la leroy merlin eu am gasit doar alb si maro...

              Comment


              • #22
                TM80MAT: sunt curios ce anume nu e bine

                bogdandochita: multumesc fumos. Pai, luni si marti de la 09:00 pana pe la 20:30, iar miercuri de la 09:00 pana pe la 17:00 aproximativ. Mentionez ca am lucrat singur, si ca mi-a luat mult timp pana am pus placile, dar si pana am lipit fonomin-ul. Un lucru ce mi-a luat mult a fost sa pun totul la loc...unde m-am incurcat pe la centuri tot mi se blocau si nu stiam ca trebuie sa le tin drepte)

                faraonw: de la Ciclop a fost luat. Nu stiu pretul, dar oricum e mic.

                Comment


                • #23
                  Dule, de la Dedeman era chederul autoadeziv. Pret undeva la 3.5 lei/m

                  Originally posted by TM80MAT View Post
                  Dule , vad ca ai si executat ce ti-am zis. Te tai cand te prind . Ceva nu imi place la lucrare . O sa avem discutii .
                  Matu' zic sa il mai lasi pana la Craciun, apoi il tai si la intalnire mancam sorici
                  Last edited by Moshu; 12 November 2013, 21:29. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #24
                    sal!

                    salut!zimi si mie te rog de unde ti ai luat chederele la usi ca mi se pare o alternativa buna pt reducerea sunetuui la viteza. e super masina da un sfat iti dau sa nu te prostesti sa o softezi ca nu o sa simti nimic am si eu 16v da nu are nici un rost la astea

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by CRI View Post
                      salut!zimi si mie te rog de unde ti ai luat chederele la usi ca mi se pare o alternativa buna pt reducerea sunetuui la viteza. e super masina da un sfat iti dau sa nu te prostesti sa o softezi ca nu o sa simti nimic am si eu 16v da nu are nici un rost la astea
                      Asa de mult imi plac aceste replici geniale . De-a dreptul mirobolante . Cum sa se prosteasca daca o resofteaza ( remapeaza ) ?

                      Dai niste sfaturi total eronate . Eu in locul altora , ti-as da direct cartonas rosu pentru asemenea porcarii . Daca nu cunosti , iti sugerez sa nu te pronunti . Ai idee cate loganuri de 1.6 16v sunt resoftate ? Ai idee cum merg ? Ai condus cel putin 4 loganuri cu 1.6 16v resoftate ? Tind sa cred ca NU .

                      Poate sa resofteze linistit motorul . In Timisoara este CristiXp ( cel care a initiat acest forum ) care este reprezentant DIMSPORT . ( http://www.dimsport.ro/ro/ )

                      Eu iti sugerez sa nu mai dai sfaturi altor persoane .



                      In locul cui ai da cartonas rosu, bre? Iar ai aspiratii de moderare cu pistolul la brau?
                      Last edited by Niki; 18 November 2013, 14:19.
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by CRI View Post
                        salut!zimi si mie te rog de unde ti ai luat chederele la usi ca mi se pare o alternativa buna pt reducerea sunetuui la viteza. e super masina da un sfat iti dau sa nu te prostesti sa o softezi ca nu o sa simti nimic am si eu 16v da nu are nici un rost la astea
                        Salutare, de la Dedeman sunt luate chederele. Chiar te ajuta, nu gluma. Sunt relativ ieftine. am vazut la Ciclop cu 3.5 lei metrul Legat de resoftare...nu stiu ce sa zic...mi-e sa nu bulesc motorul, numa de aia mi-e teama...ca ii cam dau cox

                        Comment


                        • #27
                          Daca vrei sa-ti faci motorul sa mearga mai prost in orice conditii, resofteaza-l.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Cred ca asa este, dar si eu as fi multumit cu un 1.6 16v ca al tau

                            Comment


                            • #29
                              Ce are Loganul meu de-i asa special ? Doar este stock cu aproape 200.000 pe ceas !

                              Ceva ce se simte instant sunt bujille. Incearca sa-i pun macar NGK V-line, daca nu iridium. Dovada mai vie decat Octavian, nu pot sa-ti ofer
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Inca o am in garantie...si nu pot schimba bujiile..dar are alte performante? trage mai bine? daca da, poate pun) Pai diferenta este ca tu ai euro 4, iau eu euro 5. Al meu prinde 100 in 11.5 iar al tau in 10,4. Asta e diferenta... Al meu trage ca un 1.6 90cp euro 4.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google