TM 89 DUL 1.6 16v

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    13 cm . . .
    Abia la 16,5 / 17 cm ai ceva, slab.
    Nu ai incinta la difuzoare, joase nu vei avea veci in conditiile date.
    sigpic

    Comment


    • #62
      la falcon nu ai sa gasesti 13 cu bass. Cele de 13 sunt pocnitori. Eu am ovale de la pioneer, aduse din america si vreau sa-ti spun ca sunt cam praf la basi.
      La falcon iti spun de acum sa nu suni daca nu dispui de cel putin 1000 de lei.

      Comment


      • #63
        ok) ms mult

        Comment


        • #64
          Eu zic sa-ti aduci din Jermania

          Fara incinta nu vei avea joase, portbagajul este imens.

          Nu pricep de ce esti atat de incapatanat incat sa nu vrei un subwoofer mic in portbagaj >>> http://www.domo.ro/Car_&_Audio_&_Hi-...punkt_GTB_8_A_

          Am de 3 ani chestia asta in portbagaj, evident ca vreau s-o schimb cu una mai mare (membrana de 30 cm), dar cu toate astea iti spun ca se aude foarte ok. Loganul fostei mele prietene avea coaxiale de 13 cm Pioneer (cam cele mai ieftine) si un d-asta in portbagaj. Se aude mult mai frumos decat cu 4 difuzoare de 17 cm. Daca opresc subwooferul cu difuzoarele lasate full range, sesizezi imediat lipsa lui, desi toate 4 difurile sunt de 17 cm.

          Este o vorba in popor care zice ca daca doi iti spun ca esti beat, sa mergi sa te culci. Cam asa sta treaba cu incapatanarea ta vis a vis de subiect.

          Alt post vis a vis de subiect, n-are sens sa mai scriu altceva.
          sigpic

          Comment


          • #65
            Pai si trebuie statie pt el? La ce fire as putea sa il leg? Ms

            Comment


            • #66
              Normal ca trebuie statie . Exact cum au zis si cei de sus . Te bazezi pe bani putini , dar ai pretentii mari . Tu vrei bass . Jur cand aud asa ceva . Bass pana crapa tabla de pe ea . Asa ar trebui sa aveti pe masini . Cum a zis si doctorul . La difuzoare ar trebui sa ai incinte mici . Exact cum au audi si VW , incinte din pluta si pal .
              Eu is foarte multumit de ele . Eu si mai vreo 4 din lc timisoara , avem boxe Sal care vin direct cu filtre . Astea sunt ele . http://silstar.ro/xpro-13s-p-6379.ht...gn=direct_link

              Tu poti sa le si auzi , ca stai la 8 min de mers pe jos fata de mine . 2 min cu masina .
              sigpic

              Comment


              • #67
                Dule, ca sa nu te complici, ia un tub activ. Daca vrei ceva mai bun, ia un subwoofer bun si o statie pe masura. Statia o iei in functie de bass. Daca vrei ne intalnim sa auzi jucaria mea.
                Last edited by valeriuciprian; 12 January 2014, 12:16.

                Comment


                • #68
                  Originally posted by TM80MAT View Post
                  Normal ca trebuie statie . Exact cum au zis si cei de sus . Te bazezi pe bani putini , dar ai pretentii mari . Tu vrei bass . Jur cand aud asa ceva . Bass pana crapa tabla de pe ea . Asa ar trebui sa aveti pe masini . Cum a zis si doctorul . La difuzoare ar trebui sa ai incinte mici . Exact cum au audi si VW , incinte din pluta si pal .
                  Eu is foarte multumit de ele . Eu si mai vreo 4 din lc timisoara , avem boxe Sal care vin direct cu filtre . Astea sunt ele . http://silstar.ro/xpro-13s-p-6379.ht...gn=direct_link

                  Tu poti sa le si auzi , ca stai la 8 min de mers pe jos fata de mine . 2 min cu masina .
                  Referitor la Sal'urile de care ai spus se gasesc in tm la vreun magazin sau sunt comandate de pe net?
                  sigpic

                  Comment


                  • #69
                    Buna seara lume. Acu cateva zile m-am gandit ca ar fi timpul sa ii mai fac cateva imbunatatiri masinii mele, asa ca am inceput cu alte chedere. Desi unii spun ca am pus cam multe, sa stiti ca dupa 2 zile s-au asezat si usile se inchid foarte bine. Diferenta este enorma. Am mers astazi pana la Metro cu 150km/h si efectiv nu a trebuit sa ridic tonul cand am vorbit. Nu mi-a venit sa cred cat de silentioasa este acuma masina. Am sa pun cateva poze cu marea realizare)
                    Attached Files

                    Comment


                    • #70
                      Super tare , de unde le-ai achizitionat si cum se numesc ca sa stiu ce/cum cer la magazine si cu ce le-ai fixat.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #71
                        De la Dedeman, 3.5 lei metrul, "banda ellen neagra" asa se numeste. De fapt este Cheder profil D si este autoadeziv. Crede-ma ca merita.

                        Comment


                        • #72
                          Foarte tare colegu' zilele astea cred ca trec si eu pe la Dedeman
                          sigpic

                          Comment


                          • #73
                            Cam cati metri ti-a intrat pt toate usile ?
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #74
                              17 aproximativ.

                              Comment


                              • #75
                                17 metri ?
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google