Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by andrei_mircea View Post
    Mama cum arata pe langa fordul ala, parca e suv)
    E in planu' 1...totusi nu cred ca e asa o diferenta intre ele.

    Comment


    • #32
      culoarea o sa ii dea batai de cap...e al dreaq de pretentioasa in Romanica... se vede orice pe ea, si noi avem de toate!
      Keep walking...

      Comment


      • #33
        Originally posted by bGy View Post
        Eu zic sa iti montezi alarma intr-un service autorizat, asa nu pierzi garantia pe partea electrica.
        Atata timp cat nu tai cablurile nu am cum sa pierd garantia, am discutat cu dealerul si mi-a specificat si el acest lucru.

        Originally posted by andrei_mircea View Post
        Sa o stapanesti sanatos, multi km fara incidente. Mama cum arata pe langa fordul ala, parca e suv)
        Masina ai luat-o de la Dacoserv sau aia de pe Iuliu Maniu ?
        Masina am ridicat-o de la Dacoserv salaj ca era un pic mai aproape de unde stau eu.
        Captain of the black pearl

        Comment


        • #34
          Superba masina. Sa o stapanesti sanatos si sa te plimbe multi km fara probleme. Arata senzational neagra.

          Comment


          • #35
            Sa o stapanesti sanatos.

            Pune si cateva poze cu interiorul.
            Loganist inrait

            Comment


            • #36
              Originally posted by Kojak View Post
              E in planu' 1...totusi nu cred ca e asa o diferenta intre ele.
              nu e prea mare...
              focus vs logan II???

              Comment


              • #37
                Originally posted by GFN View Post
                Azi a fost ziua Z am ridicat masina de la dealer.
                Mie unul mi se pare diferenta destul de mare in bine fata de cealalta masina la cum se conduce si tinuta de drum.
                in rest sunt uimit de consum care chiar si dupa cativa zeci de km a scazut la 5,5L/100 condus mixt.
                Poze cu corbul.
                in poza 1 zici ca este maro. super bine ar da un maro inchis pe un logan2. Hai sa te bucuri de ea fara evenimente si spor la personalizat!

                Comment


                • #38
                  Dupa cateva zile de plimbari azi am facut cate ceva la masina.
                  Au fost montate huse pe scaune si bancheta spate (huse cumparate din LIDL) care s-au asezat impresionant de bine,s-au montat antifurturi la capace,cheder la capota motorului ,de la drumurile facute pe ploaia de zilele trecute intrase apa cu jeg de pe sosea pana pe peretele antifoc.Apoi am masurat firele de la UCH pentru montarea alarmei.
                  Sper ca maine daca am timp sa montez alarma(Eaglemaster E8) si sa fac un mic ghid de legare a alarmei la UCH -ul loganului II.
                  Attached Files
                  Last edited by GFN; 10 March 2014, 00:39.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • #39
                    Am reusit sa colantez cu colant rosu doar 2 "mustati" din grila ,vor urma si celelalte 2 care momentan au ramas cu folia de protectie albastra pe ele.
                    Attached Files
                    Last edited by GFN; 10 March 2014, 15:48.
                    Captain of the black pearl

                    Comment


                    • #40
                      Masina arata foarte bine pe negru, doar ca o sa te saturi foarte repede de ea cand o sa iti dai seama cat de pretentioasa este, cum o sa vezi praful pe ea imediat ce ai ajuns acasa de la spalatorie, cum o sa te sece fiecare zgarietura de pe lac. S-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea ca si de cea diniante.

                      DAR! Bre Fabiane, cu ai putut nene sa pui husele alea absolut odioase pe o masina noua si frumoasa? Ma trimit cu gandul in urma cu 30 de ani, cand lumea punea paturi pe scaune ca sa nu se uzeze, pentru ca tapiseriile si solutiile/serviciile de curatat tapiseriile nu erau atat de avansate si de accesibile ca in prezent. O tapiserie noua pentru PH1 si PH2 costa 150 de lei, sunt convins ca vor aparea si pentru Logan 2 ca de curand. Nu e pacat sa mergi cu carpele alea pe scaune si sa ascunzi tot spectacolul dat de o masina noua? Vrei s-o vinzi si pe asta noua, asa cum ai facut cu cea rosie si sa se bucure altcieva de compromisurile pe care le faci tu?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by GFN View Post
                        ...cheder la capota motorului ,de la drumurile facute pe ploaia de zilele trecute intrase apa cu jeg de pe sosea pana pe peretele antifoc.
                        Chederul ala e bun, insa apa de pe drum si alte mizerii antrenate de cate rotile masinilor din fata ta nu intra pana la peretele antifoc. Acolo, ala se "jegheaza" de la apa care intra pe dedesupt antrenata oarecum de rotile tale in rulaj pe carosabil ud.
                        La fel ca si tine, am si eu cheder d-ala din primii km ai masinii, compartimentul motor se pastreaza cat-de cat curat, insa panoul antifoc e jegos la greu.
                        Daca-ti intra prin fata, aveai apa + noroi si pe motor, carcasa filtru de aer...pana sa ajunga la panou.
                        Oricum, e bun chederu' ala.
                        "Blana" la int. capotei motor are? Banuiesc ca da, fiind diesel.
                        Last edited by Kojak; 10 March 2014, 16:13.

                        Comment


                        • #42
                          Salutare.
                          Se vedea pe interiorul capotei cum s-a prelins mizeria din cauza curentului de aer, era stropit peste tot motorul ,bateria si ce ai enumerat tu mai sus.
                          Are blana la capota intradevar, am sa o desfac si am sa dau cu putin silicon in jurul gaurilor stropitoarelor de parbriz sa nu intre apa sa o ude ca dupa aia se lasa si arata urat.
                          Captain of the black pearl

                          Comment


                          • #43
                            Atunci m-am inselat si e clar ca-ti intra pe sus.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by vitriol View Post
                              Masina arata foarte bine pe negru, doar ca o sa te saturi foarte repede de ea cand o sa iti dai seama cat de pretentioasa este, cum o sa vezi praful pe ea imediat ce ai ajuns acasa de la spalatorie, cum o sa te sece fiecare zgarietura de pe lac. S-o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea ca si de cea diniante.

                              DAR! Bre Fabiane, cu ai putut nene sa pui husele alea absolut odioase pe o masina noua si frumoasa? Ma trimit cu gandul in urma cu 30 de ani, cand lumea punea paturi pe scaune ca sa nu se uzeze, pentru ca tapiseriile si solutiile/serviciile de curatat tapiseriile nu erau atat de avansate si de accesibile ca in prezent. O tapiserie noua pentru PH1 si PH2 costa 150 de lei, sunt convins ca vor aparea si pentru Logan 2 ca de curand. Nu e pacat sa mergi cu carpele alea pe scaune si sa ascunzi tot spectacolul dat de o masina noua? Vrei s-o vinzi si pe asta noua, asa cum ai facut cu cea rosie si sa se bucure altcieva de compromisurile pe care le faci tu?
                              Husele le-am pus pentru ca juniorul mai are obiceiul sa se urce pe bancheta din spate dar sa uite ca este incaltat, crede-ma ca o data calcase intr-un handel de caine si apoi s-a frecat cu adidasii de husele care erau montate pe masina cealalta , cand am ajuns acasa le-am dat jos si le-am spalat , daca era tapiseria trebuia sa desfac toata bancheta dar pana atunci muream de scarba.
                              Last edited by Niki; 11 March 2014, 12:20. Reason: Automerged Doublepost
                              Captain of the black pearl

                              Comment


                              • #45
                                Azi noapte "Corbul" a primit alarma cu pager Eaglemaster E8.
                                Multumesc colegului Torquemada pentru suport tehnic,scheme si cateva indicatii.
                                Dupa ce s-au masurat cablurile cu semnale cu aparatul de masura si sau sortat care cabluri de la alarma trebuie momentan legate pentru functionare a inceput legarea efectiva la instalatia masinii.
                                Pe scurt ca nu am acum timp de detaliat dar am sa revin cu un post cu amanunte.
                                S-au cumparat de pe la magazinele de electronice conectori rapizi de diferite dimensiuni pentru a nu mai face tiganeli cu banda izolatoare,au costat 30 lei 90 de conectori cate 30 din fiecare dimensiune(sunt pe culori).
                                Plusurile ,permanent si de contact le-am legat direct la cablajul de la contactul cu cheie.
                                Restul de cabluri pentru trigere usi semnaizare si deschidere/inchidere usi se leaga la UCH.
                                Sub bord in manunchiul de cabluri care trec prin peretele antifoc se gasesc 2 cabluri unul gri si altul verde care ajung in cutia de relee si sigurante de pe contraaripa din stanga care se folosesc pentru trigger capota motor si goarna, din pacate in cutia din compartimentul motor le-au taiat asa de scurte ca m-am chinuit 15 minute sa le innadesc din cauza lipsei de spatiu.
                                Cateva poze
                                Attached Files
                                Last edited by GFN; 11 March 2014, 11:48.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google