Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am sa ma ocup singur de operatie ca sa fac pe indelete si cu simt de raspundere, in service iti face pe fuga si masina vraiste sau nu iti mai pune la loc tot cum era.
    Astept si eu temperaturi mai ridicate pentru a face tot ca la carte.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Astept si eu sa vad cum faci. Stiindu-te tipicar, sunt sigur ca o sa iasa beton
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Astept si eu temperaturi mai ridicate pentru rezolvarea alarmei si lumina torpedou,ceara
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Pentru ca mai este putin si o sa trec la incaltarile de vara , m-am apucat sa curat jantele de dunga rosie care se facuse numai cute si se veda aiurea.
          Pentru moment decat am smirgheluit bine jantele urmand sa le vopsesc cand o sa se mai incalzeasca putin sa se usuce mai repejor vopseaua.
          Ma gandesc sa imi cumpar in loc de alta dunga autoadeziva ,inele de protectie pentru jante ca cele de mai jos
          Attached Files
          Captain of the black pearl

          Comment


          • Maine ma duc sa fac revizia de 1an la Dacoservul din Salaj drept urmare azi am fost sa cumpar uleiul pentru motor , mi s-a recomandat de la ei sa nu bag Dacia oil si sa imi cumpar Elf, pret bidon de 5L, 160 lei.
            Maine am sa ridic si problema vaporilor de ulei care scapa la tubulatura ce vine de la intercooler.
            Am facut azi poze sa nu ma trezesc ca sterg baietii maine si sa nu mai am ce sa arat la vocea clientului in caz ca nu se rezolva amiabil.
            Attached Files
            Last edited by GFN; 4 March 2015, 20:01.
            Captain of the black pearl

            Comment


            • mai fotografiaza o data zona si de fata cu ei, sa ia act de treaba asta...cu siguranta o sa se miste "cu talent". bafta!

              Comment


              • Anunta la service, si ati schimba conducta cu totul, singurul impedimest este daca nu o au pe stoc.(astepti ceva timp)......via Franta,
                Si eu am schimbat respectiva conducta de cca.1000 km numai pierede acum sa vedem pentru cat timp !
                Bafta
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Am rezolvat cu revizia cost filtre plus manopera 505 lei la care se adauga uleiul 160lei.
                  Am vorbit si imi schimba si tubulatura de la turbo, chiar inaintea mea au avut o masina cu aceeasi problema .
                  Attached Files
                  Last edited by GFN; 5 March 2015, 13:42.
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Mama da ce scoruri au astia in reprezentante la consumabile !!! Mi se pare exagerat pretul pentru filtrul de aer (100 ron daca vad bine) si al celui de polen (140 ron :-$ ), dar asta este ca sa poti beneficia de garantie.

                    HTC TapaTalk
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • Zilele trecute mai precis miercuri, am profitat de temperaturile crescute si am vopsit jantele cu o vopsea la spray cumparata din Lidl.Interesant este ca dupa uscate vopseaua s-a intarit de zici ca este smalt de oala.
                      Joi au fost montate pe masina in locul jantelor cu cauciucuri de iarna, urmeaza sa achizitionez inelele rosii .
                      Attached Files
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • Dupa baitza si ceruire.
                        Attached Files
                        Captain of the black pearl

                        Comment


                        • Arata bine cu jantele. Ai arcuri stock?
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Da,ale ei din fabrica.
                            Ma tenta sa le schimb dar la cum sunt drumurile noastre ,mai bine sa am garda la sol mai mare decat sa dau cu ea de pamant.
                            Captain of the black pearl

                            Comment


                            • Merge un set Eibach fara probleme; garda nu se micsoreaza prea mult
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • Dupa un tur prin tara revin cu cateva date care le arata cb.
                                Pe scurt traseul a fost Bucuresi- Suceava pe E85 , putina fataiala prin suceava, iar intoarcerea s-a facut pe la manastirile din Bucovina, Bicaz, Lacul rosu ,Miercurea Ciuc, Sf. Gheorghe ,Brasov, Bucuresti., in total 1308 Km parcursi cu 52 litri de motorina ,consum mediu aratat 3,9 l/100, viteza medie 55km/h
                                Attached Files
                                Last edited by GFN; 16 May 2015, 13:16.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google