Logan II PANA CORBULUI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Azi s-a inlocuit pe garantie tubulatura de la turbo.
    Pe 28 aprilie am semnalat problema la vocea clientului si abia sapt trecuta miercuri am fost contactat ca s-a aprobat inlocuirea dar eram plecat.
    Acum sper ca sa nu mai apara ulei. dar dupa cum am vazut este aceeasi tubulatura si garnitura de etansare, deja am un plan sa rezolv problema singur in caz ca mai apare.
    Captain of the black pearl

    Comment


    • Nu vreau sa te descurajej dar, va aparea problema iar la mine deja primele semne incep,sunt vizibile si nici nu are 3 luni )
      Poate esti mai norocos !
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • Am citit tipicul tau frumoasa masina si multa munca depusa + pasiune . Multi km fara probleme ! Nu ai in gand niste oglinzi cu semnal ?

        Comment


        • Multumesc Ionut, dar sa stii ca nu am facut mari modificari la masina, iar cele facute sunt doar estetice, sa placa mai mult ochiului, mai repede prefer sa bag motorina si sa ma plimb,momentan sunt multumit de masina asa cum este , ca veni vorba de plimbari,tocmai ce m-am intors dintr-o calatorie prin tara unde am facut 1156 km cu 54 litri de motorina.
          Plimbarea a fost prin Hateg si imprejurimi(Arsenal Park Orastie, Sarmisegetuza, Parcul National Reztezat ,Deva, Hunedoara,Alba Iulia) cu toate obiectivele de vizitat.
          Am avut norocul sa vizitez Alba Iulia chiar de zilele orasului unde a fost superb.
          Attached Files
          Last edited by GFN; 6 June 2015, 23:22.
          Captain of the black pearl

          Comment


          • Frumoase instantaee cu localnicele din Alba . De când au renovat cetatea, orașul a început sa atragă turiști si are ceva potențial in acest sens.

            La cat mai multe plimbări!

            Comment


            • Intradevar orasul este superb, mi-a placut mult de tot, sigur am sa revin cu placere.
              Multumesc pentru urare Fallax , drumuri bune si tie .
              Captain of the black pearl

              Comment


              • Cateva poze dupa o spalare temeinica si ceruire.
                Dupa schimbarea tubulaturii de turbo nu au mai revenit petele de ulei si umezeala de la imbinare , am facut de atunci aprox. 4000 km.
                Attached Files
                Last edited by GFN; 15 July 2015, 23:18.
                Captain of the black pearl

                Comment


                • Mici modificari la partea de lumini.
                  Azi am fost in targ la Vitan si mi-am luat proiectoare de logan faza 1 Valeo cu bec H11 si geamul de sticla.
                  Mare atentie pentru cei ce vor sa cumpere ca vanzatorii de acolo au si modele care seamana cu cele de faza 1 dar folosesc bec tot H 16.
                  Instalatia masinii nu a suferit modificari doar s-a adaugat un releu care sa preia partea de forta , s-a trecut de la o putere de 19*2W la 55*2W era necesar acest lucru.
                  Releul cu soclu provine de la un logan dezmembrat si are si prindere cu sina sa se inregreze perfect in cutia cu sigurante si relee din compartimentul motor.
                  Attached Files
                  Captain of the black pearl

                  Comment


                  • Fabian,
                    mici modificari cand facem si la mine, cu alarma (mi-a papat ficatiiiiiii)

                    BUna treaba cu proiectoarele si eu am in cap schimbarea lor poate cand fac alarma,rezolv si cu proiectoarele (am o instalatie de golan taiata si am si releu cu soclu )
                    Last edited by bobbyred; 10 August 2015, 20:33.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Le rezolvam pe amandoua dar cred ca in septembrie ca acum incep sa ma pregatesc de plecare in concediu, pe care il astept ca pe Dumnezeu.
                      Last edited by 77sky; 11 August 2015, 10:01.
                      Captain of the black pearl

                      Comment


                      • Ok, te sun eu atunci
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • Salut. Dar de ce ai pui proiectoare de ph 1, sunt mai bune sau cum? Ca observ ca aveai proiectoare in dotare!

                          Comment


                          • Luminează mai puternic cele de ph1 și pe o ceață densă, chiar se simte diferența.

                            Comment


                            • Serios! Chiar nu am stiut treaba asta !!!

                              Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Proiectoarele de PH 1 folosesc becuri de 55W ,cele de PH 2 si Logan 2 folosesc becuri de 19W.
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google