Logan din Craiova

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan din Craiova

    Masina e 1,4 Mpi Ambiance... nimic schimbat la ea...doar un Mp3 player si niste boxe X-ploud...dar....Surpriza cea mai mare a fost azi... 3 iunie 2007...masina implineste pe 19 iunie 6 luni... dar astazi am facut curatenie in ea si cand m-am uitat pe plafon... SURPRIZA... 10 Puncte de rugina de marinea unghiei de la degetul mic al mainii... spuneti-mi si mie ce sa fac....




    o sa pun in zilele urmatoare poze cu punctele de rugina...dar stie cineva unde sa ma duc???
    Attached Files
    Last edited by 1.5 DCI; 3 June 2007, 17:18.

  • #2
    Pai daca e vorba de rugina cauzata de un defect de fabricatie...probleme de vopsea din fabrica etc , care se manifesta acum... te duci la garantie
    Easy 1.5 DCI

    Comment


    • #3
      dar la garantie ce ii pot face??? dau cu vopsea peste??? ca nu inteleg ce ii pot face...
      Last edited by 1.5 DCI; 3 June 2007, 17:19.

      Comment


      • #4
        Atata timp cat problema tine de garantie au obligatia sa o repare pt a o aduce la standardele ei normale...si asta inseamna probabil revopsirea intregului plafon (dupa ce curata zona respectiva etc etc....)
        Easy 1.5 DCI

        Comment


        • #5
          Du-te cat mai repede in service sa nu se intinda punctele de rugina pe tot plafonul. Acolo o sa dea jos vopseaua de pe zona afectata, ii dau cu sprit chit si o vopsesc la loc.
          Last edited by andrei; 3 June 2007, 16:22.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Sal stapanesti sanatos.
            Imi pare rau pentru necaz , sa speram ca este din cauza vopselei(o repara pe garantie) , si nu din cauza gainatilor sau alte substante (atunci se rezolva pe casco).
            sigpic

            Comment


            • #7
              ms mult

              Va multumesc mult maine o sa ma duc cu masina la Garantie... ca daca nu.. o sa le cante Popa )
              Last edited by 1.5 DCI; 3 June 2007, 21:46.

              Comment


              • #8
                vesti noi

                a fost tata cu masina la gantie...aia de acolo s-au purtat cui el ca cu un gunoi... a sunat la pitesti si aia iau zis ca sa o fac casco...s-a dus la casco..aia...Domne duceti-va la Pitesti... daca nu se rezolva problema Tata e decis sa cheme UZINA DACIA in Instanta... iar acolo se va hotari cine are dreptate... dar sa speram ca nu se va ajunge acolo... spre binele Marcii DACIA ...voi ce ziceti?
                Last edited by 1.5 DCI; 7 June 2007, 11:36.

                Comment


                • #9
                  Eu zic asa: mai intai sa suni la Vocea Clientului si daca nu vor sa rezolve problema ii ameninti cu OPC-ul, iar daca nici asa nu merge du-te direct la OPC, o sa rezolve ei problema.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by DJ-07-PJJ
                    Masina e 1,4 Mpi Ambiance... nimic schimbat la ea...doar un Mp3 player si niste boxe X-ploud...dar....Surpriza cea mai mare a fost azi... 3 iunie 2007...masina implineste pe 19 iunie 6 luni... dar astazi am facut curatenie in ea si cand m-am uitat pe plafon... SURPRIZA... 10 Puncte de rugina de marinea unghiei de la degetul mic al mainii... spuneti-mi si mie ce sa fac....

                    Cum ai vazut petele pe plafon?
                    Ai desfacut tapiteria...?
                    Last edited by 1.5 DCI; 7 June 2007, 11:37.
                    CsB
                    Ambition 1.6 MPI

                    Comment


                    • #11
                      Am eu vaga impresie ca petele alea sunt deasupra pe plafon, nu pe interior...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        El zice ca s-a uitat pe plafon cand facea curatenie in ea... de aici am dedus ca sunt pe interior.

                        Oricum asteptam pozele promise ca sa verificam si noi daca avem pete
                        Last edited by 1.5 DCI; 7 June 2007, 11:38.
                        CsB
                        Ambition 1.6 MPI

                        Comment


                        • #13
                          Imi plac faze cu trimisul de la unu la altu..poate cine stie pe drum se plictiseste omul si isi repara masina din banii lui ) ....stiti voi vb aia: de ce sa faci azi daca poti lasa pe maine...ca poate pana maine nu mai e nevoie sau se uita
                          Easy 1.5 DCI

                          Comment


                          • #14
                            am revenit

                            petele sunt pe exterior... am sunat si la vocea clentului... si imi zis aia... ,, Domne` nu a fost destul de bine degresata caroseria inainte de vopsire... ce treaba avem noi cu asta...am sunat la OPC iar in cursul zilei de azi trebuie sa ma prezint cu masina la ei sa vada si ei...cred ca saptamana asta masina va aparea la PROtv La stiri...dar pentru a vedea viitorii clienti cat de bine suint facute vestitele DACII LOGAN
                            Last edited by 1.5 DCI; 7 June 2007, 11:41.

                            Comment


                            • #15
                              Totusi niste poze ceva cu acele pete ca sa vaza si ochisorul nostru ???
                              Easy 1.5 DCI

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google