sunt mandru cu golanul meu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cristi e "The tutorial man". Multumim mult !!!
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • E superb ce face omu...Multe am învâțat de la el

      Comment


      • e un fel de "profu de mecanica"
        Cristi dragule, cred ca fara tine si experientele tale, multi dintre noi si acum am fi stat fara anumite chestiuni facute moca.
        Multumim!!!!!!
        Numa' bine!
        aham......Restul e LOGAN


        http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

        Comment


        • salutare ce sa mai zic are dreptate sibianul nu ca fac reclama dar se stie foarte buna treaba cu stergatoarele multam mult domnu
          Powered by LSS
          http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

          Comment


          • dupa cum multi au vazut deja, mi-am izolat fonic usile, habitaclul si portbagajul.
            ca si completare la izolare, resturile de la acel burete de la usi, le-am pus pe capota de la portbagaj.

            dar cireasa de pe tort este tipsul care l-am primit de la Cristi_Xp. avea putina rugina pe el, doar un surub de prindere dar le-am rezolvat.
            l-am dat cu smirglu si i-am tras o farba neagra ce rezista la 600grade celsius. am taiat jos o buna bucata din teava tobei. dupa care am strans surubul de l-a luat dracu si tatamiu i-a tras o sudura unde se putea "cordon" dupa spusele lui. dupa ce am curatat zgura, nu pot decat sa sper ca n-o sa pice

            ca sa scap deindoirea mochetei catre bancheta, am taiat si lipit un placaj. diferenta se poate vedea in poze
            Attached Files
            Last edited by crististreulea; 12 April 2009, 11:25.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • Cand ai timp vreo 2 zile sa rezolv si eu problema?
              Cred ca o sa ma apuc si eu de operatiune, dar numai cand imi iau concediu!!
              Faina treaba cu izolatul!
              aham......Restul e LOGAN


              http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

              Comment


              • Nu cred ca iti va pica tipsul, dupa ce ca ai surub l-ati mai si sudat, nu cred ca vei prinde gropi asa nenorocite incat sa iti cada. Spor in continuare si la cat mai multe tutoriale caci chiar sunt de folos celor care mai vor sa dezmembreze o chestie si nu stiu cum de frica, multumim!
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • si daca tot am ajuns sa pun poze si alte cele. am masurat cu cat mi-a coborat loganul cu arcurile sport.
                  pe fata stiam ca a cazut cu 3cm deoarece am masurat, pe spate n-am fost destul de inspirat ca sa masor before/after.

                  asa ca l-am luat ca etalon pe Zsolt Ungur bulan si al lui 1.5dci cu suspensie si roti stock.
                  io zic ca nu sunt asa de mari diferentele:
                  - fata stock 67,5cm iar cu suspensie 64cm. deci a coborat 3,5cm
                  - spate stock 69,5cm, iar cu suspensie 63,5cm. deci a coborat 6cm

                  io zic ca cei 60mm pe spate sunt insesizabili, nu?
                  m-am pus neaparat sa masor penca am aflat ulterior ca din acele arcuri din spate a fost taiata o spira
                  nu ca nu-mi place cum sta acum masina, de-a dreptul o iubesc

                  ps: eu cand am masurat la mine diferenta de 3cm pe fata, cauciucurile erau uzate mai mult de jumatate. Zsolt Ungur bulan are cauciucurile noi, de acolo acei 5mm diferenta.

                  in poze dupa cum urmeaza: stoc fata, arcuri fata, stock spate, arcuri spate
                  Attached Files
                  Last edited by crististreulea; 12 April 2009, 12:31.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • si daca tot am ajuns azi in praktiker, am luat un coltar de plastic si mi-am ţigănit bara fata. zgarieturile de pe bara amu le-am vazut, nu stiu de cand sunt acolo
                    Attached Files
                    Last edited by crististreulea; 12 April 2009, 20:15.
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment


                    • Esti meserias omule bravo tine-o tot asa !

                      Comment


                      • cristi, ai facut de toate si pentru toti la masina(ma refer la tutoriale). un tutorial despre cum se pune lampa in torpedo nu faci?
                        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                        Comment


                        • pai ala-i cel mai usor lucru de facut.
                          faci cum am facut eu. cauti o dauna totala si iei lampa cu intrerupatorul. am legat firul de plus la bricheta
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • in brasov cam greu cu daunele totale. nici magazin de dezmembrari nu avem in oras. am auzit ca ar fi unul pe langa oras dar inca nu am verificat. cat ai dat pe lampa aia? si sa inteleg ca este cu buton cea originala? si la bricheta nu stiu cum e e doar un fir, adica plusul, sau e si minus? daca da, care e plusul si care e minusul?
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • n-am dat nimic pe lampa si nici pe buton, le-am luat de pe un logan cu dauna totala.
                              la bricheta am legat plusul, masa nu mai stiu unde )
                              ca sa-ti dai sema care-i plusul, este firul intrerupt, adica firul care vine de la lampa la intrerupator.
                              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                              Comment


                              • No ,mai Streulea........cand facem un workshop cu izolarea ca la tine pe masina mea?
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google