Logan 0.9

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Semnalizarea de la oglinzi am legat o din calculatorul masinii(daca tin bine minte) nu ma prea pricep asa bine.am fost la niste baieti in pitesti tare priceputi.
    Sau mai merge sa tragi fir de la semnalizarea de pe aripa asa am vazut la cineva.Multumesc.Bafta.









    Punctul 2.2 din Regulamentul (pe care se considera ca l-ai citit si ai fost de acord cu el, la inscrierea pe acest forum), spune ca:
    Pe lânga cunoasterea limbii, este necesara cunoasterea regulilor de baza ale limbajului scris (majoritatea valabile în orice limba), dupa cum urmeaza:
    - scrierea cu înflorituri (k, sh, tz, y) este interzisa, cu exceptia cazurilor în care pot aparea confuzii;
    Last edited by Niki; 25 March 2015, 11:57.

    Comment


    • #17
      Salutare baieti.
      Am revenit dupa o pauza de vreo 3 luni timp in care am avut multa treaba si nu am mai avut timp sa va vizitez.
      dupa cum am mai spus si in discutiile anterioare,urma sa trec motorul pe gpl,ceea ce am si facut.
      Despre instalatie:
      Tomaseto, cu calculator Qbox, rampa de injectie Tomaseto,butelie toroidala de 53 de litri.
      Pret final 2550 lei(garantie 2 ani)
      Erau si variante mai ieftine(cu alt calculator si alta rampa de injectie) dar pentru acest motor mi s a recomandat aceasta.
      Consum: am parcurs 300 de km(Mioveni-Valcea si retur plus alte plimbari) cu 22 de litri de gpl.(cand am timp o sa revin si cu poza).

      Comment


      • #18
        Tomaseto, cu calculator Qbox, rampa de injectie Tomaseto

        Recomandat aceasta instalatie...chiar daca este putin mai scumpa fata de restul. Peste 45000 km fara probleme ! doar un senzor nivel gaz.

        Comment


        • #19
          Cea stock avea calculator Stag 200 si alta rampa mai slabuta dar nu mi amintesc numele.era in jur de 2150 cu butelie de 53l.

          Comment


          • #20
            Frumoasa masina, foarte buna ideea cu GPL ul.

            Sa te poarte multi km sanatos.
            Logan GPL 1.4

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google