My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • In pozele astea ai H&R-urile pe ea?
    Ii montezi reglabila sau arcurile stoc? Ti-e frica sa mergi iarna cu H&R ? Sunt curios de ce nu mergi cu ele iarna
    E frumoasa foc...ii mai trebuie pragurile si 2 evacuari si e gata
    My turbo lag, give your MPI, a chance

    Comment


    • Cei 4,5 cm conteaza iarna, asta in cazul in care nu vrei sa faci din masina un adevarat plug de dat zapada.

      Frumusica masinuta cu noile modificari.

      Banuiesc ca ii faci directia dupa ce schimbi arcurile.
      real power..... diesel power by

      Comment


      • @andrei_mircea : Da pozele astea sunt sunt cu H&R si amortizoare stock. Am mers iarna cu ele pe masina si nu am avut probleme. Momentan saptamana viitoare o sa pun arcurile stock si dupa o sa pun si reglabila inca nu stiu cand trebuie sa ii fac modificarile de rigoare si vad cat timp o sa am sa ma ocup de ea.

        @cosmindan : Multumesc, nu e chiar plug iar directia o sa vad daca o fac sau in functie de cum se comporta masina.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • Originally posted by B-53-SDP View Post

          @matheo66c: De ce sa nu am curaj ? Ca o inalt stock.

          @gmv97: Nu fi rautacios
          ma refeream ca iarna e riscul mai mare sa intre unu in tine si e pacat de munca/bani ,iar despre GMV..stie ca si eu il iubesc...stie el mai departe))))
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Originally posted by cosmindan View Post

            Banuiesc ca ii faci directia dupa ce schimbi arcurile.


            Asta a fost din cultura si cunostintele acumulate in coltul blocului, nu?

            Explica te rog "a face directia". Daca te referi la verificarea si reglarea geometriei rotilor, nu este necesar sa se regleze d efiecare data cand cobori garda la sol, stii tu ceva, dar nu stii bine.


            Cat despre H&R, eu am facut ultimele ierni pe ele, uneori si cu roti mici de 195/50/15 si am trecut cu brio. Am avut scutul care trebuie, am mers cu el pe deasupra zapezii.




            @ciprian, nu montezi regulabila?
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by cosmindan View Post
              Cei 4,5 cm conteaza iarna, asta in cazul in care nu vrei sa faci din masina un adevarat plug de dat zapada.

              E adevarat conteaza cei 4,5 cm dar nu in toate cazurile. Daca mergi cu H&R iarna nu inseamna ca esti plug...dupa cum a zis si dsign si eu am mers iarna trecuta cu H&R-urile pe ea si n-am avut nici cea mai mica problema. Iar cand spun ca am mers..am mers nu am stat cu ea in parcare. Toata treaba e sa nu fi "sofer de weekend".


              SDP-ule imi place cum arata masina . Bravo pana acum..astept sa vad cum arata cu suspensia. Anu' viitor sper sa imi iau si eu asta dupa ce o vopsesc
              Y!M: alexut.style

              Comment


              • Ma bucur ca ne-am cunoscut. Ne vedem si la alte evenimente !
                I My Honda !

                Comment


                • arata intr-un mare fel ... mai fa-i niste poze la lumina dar nu cu telefonul ... :P sa stapanesti kitul sanatos ... si fara evenimente ... pragurile la primavara ???
                  sigpic
                  Nu cautati niciodata sa faceti uz de autoritate cand puteti recurge la ratiune.

                  Comment


                  • @191ZUZ : Multumesc ! Si mie imi place cum arata a ta ai facut ceva frumos din ea si bafta in continuare.

                    @stefi_sezione: Si eu ma bucur ca ne-am cunoscut si cu siguranta ne vom mai vedea.

                    @BeYh3m: O sa ii fac promit. Cu pragurile la fel si cu suspensia nici nu stiu ce sa fac. Ma mai gandesc daca le pun acum sau la primavara.
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • Din pacate voi renunta la suspensia reglabila pentru ca am nevoie de bani acum pentru altceva fara legatura cu masina.

                      Deci cine doreste suspensia astept PM este neumblat la ea nemodificata.
                      sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                      Comment


                      • pacat ...dar tu stii mai bine care iti sunt prioritatile ...

                        Azi ma uitat cu FOF si am studiat putin problema suspensiei si sincer am vazut 2 variante foarte rapide,usoare si eficiente de adaptare .

                        Comment


                        • Pai daca o vreti imi spune-ti nu e o problema. Eu oricum vreau sa imi cumpar alta dar la anul.

                          Nu o vindeam dar a intervenit ceva mai urgent si de aceea o dau nu ca nu as vrea sa o tin.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • Sall, te-am vazut cumva la Constitutiei la Golf-Club ??
                            Tinc fest !!

                            Comment


                            • Nu am fost in Constitutiei la Golf-Club.

                              Nu cunost pe nimeni acolo.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment


                              • Tinere, esti urmarit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google