My Ride B-53-SDP [Castigator Campionat Cel Mai Tare Exterior Level 2 - 2010/2012]

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vorbeste cel care merge cu 4 proiectoare aprinse simultan.
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • cu halogen..si pe ceata..muhahahaha!!!
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • nenea SDP-ule, toarna o cana de ulei 2T in rezervor cand faci plinul. dci-ul iti va multumi si va toarce ca o pisicuta. sfatul vine de la un mecanic cu experienta, eu chiar am crezut ca face misto la inceput, dar e pe bune.

        Comment


        • Si dupa aia stau sa curat injectoare cu solutie de curatat ca si uleiul ala prea mult nu face bine ancraseaza injectoarele crede-ma.

          E bine sa ii pui un DOP nu mai mult de ulei la 60 L de motorina si as cam la 1 an.
          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

          Comment


          • eu bag 200 ml la 60l. ar trebui ca astia de la dacia sa includa in manual treaba asta pentru ca este benefica. eu am vazut ca posesori de bmw care au recurs la treaba si ma refer la generatii de masini dupa 2000

            Comment


            • Duminica seara masinuta a mai facut 1 000 km astfel a ajuns la varsta de 70 000 km in 4 ani si 2 luni.
              Attached Files
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • Slabut pentru un diesel... Mai mult, mai mult
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • O sa fie si mai mult Dani.

                  Astazi dupa 4 ani de existenta motorul a primit si el o spalare asa cum trebuie.

                  Am dat jos si capitonajul capotei si m-am ingrozit ca era neagra capota nu alba.

                  A iesit super bine.
                  Attached Files
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • Cand o sa faca si a mea 4 ani o sa ii trag si eu o spalare la motor.Pana atunci sa mai astepte
                    Bafta nenea.sa te duca inca atatia km fara probleme.(inclusiv in regim de curseeeee)
                    Fara Semnatura.

                    Comment


                    • La spalatorie l-ai spalat sau manual cu solutii dedicate?Tre sa ii dau si eu o spalare la al meu ca e cam mizerie de cand am avut motorul desfacut dar astept sa vina caldura.Pe frigurile astea imi e sa nu ramana apa pe undeva si sa inghete p-acolo.
                      sigpic

                      IL 1 3 MIU

                      Comment


                      • Salut , te rog spune-mi ai spalat motorul cu jet si daca da cum ai driblat calculatorul si toate cele, eu am 93000 in 3 ani si 5 luni si am evitat sa spal motorul de frica sa nu fac vreo prostie pe la electronica, merci.

                        Comment


                        • Motorul a fost spalat de un coleg de munca care stie ceea ce face si pe unde sa puna jetul si pe unde nu.

                          Nu stiu exact ce a facut ca nu am stat langa el.

                          Cert este dupa ce la spalat la suflat bine cu aer apoi a stat in garaj pana la finalul programului.

                          Recomandat este sa nu spalati motorul mai ales la spalatorii pentru ca cei de acolo nu stiu exact cum si ce sa protejeze.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • asa e trebuie sa mergi la cineva care stie,si eu am masina de 3 ani si 9 luni si am 95,000km dar nici o data nu l-am spalat decat l-am sters cu carpa pe aici colo pe unde am ajuns cu mana,ma bate gandul sa il spal dar trebuie sa caut unu care stie la mine in zona sunt numai amatorii nici masina nu ti-o spala bine dar mai ales motorul.

                            Comment


                            • arata foarte bine, acum e in contrast cu masina, ambele intretinute si curate, si de acord, nu spalati motorul la nestiutori...asa sa faci mereu nenea, e urat cind ai o masina tipla si cind deschizi capota la motor sa sara ramele pe tine...

                              Comment


                              • Murdar rau rau nu era ca eu l-am mai sters l-am mai suflat cu aer dar oricum nu era curat asa cum vroiam eu.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google